Férfi vízi BL: az Egernek sikerült, a Szolnoknak nem

2015.01.28. 19:57
Szivós Márton próbál blokkolni az egri kapu előtt (Fotó: Szabó Miklós)
Az Eger 10–9-re nyert hazai pályán az Olympiakosz ellen a férfi vízilabda Bajnokok Ligája A-csoportjának 4. fordulójában. A B-csoport rangadóján a Szolnok 11–9-re kikapott a Jug Dubrovnik vendégeként.

EGER–OLYMPIAKOSZ

Gólgazdag első negyed után 4–3-as egri előnyt mutatott az eredményjelző, a folytatásban pedig Hosnyánszky Norbert góljaival 6–3-ra és 7–4-re is vezetett a hazai csapat. Az Olympiakoszt Joannisz Funtulisz tartotta meccsben, harmadik találatával alakult ki a 7–5-ös félidei állás.

A 26 éves görög pólós a fordulás után is remekelt (még kétszer vette be az egri kaput), de a záró negyednek így is háromgólos előnnyel vághatott neki az Eger (10–7).

Ez végül éppen elég lett… A vendégek 10–9-re felzárkóztak, és az utolsó fél percben támadhattak az egyenlítésért, ám hiba csúszott az egyik passzukba, és ezzel megpecsételődött a sorsuk. Az egriek a továbbjutás szempontjából nagyon fontos győzelmet arattak.

FÉRFI VÍZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
A-CSOPORT, 4. FORDULÓ
ZF-EGER–OLYMPIAKOSZ (görög) 10–9 (4–3, 3–2, 3–2, 0–2)
Eger, 1500
néző. Vezette: Gomez (olasz), Putnikovics (szerb)
EGER: B. MITROVICS – Csucskovics 1, Szivós M., Milos Csuk, Hárai 1, Vapenszki 1, HOSNYÁNSZKY 3. Csere: Angyal, Lőrincz, Erdélyi 1, BEDŐ 2, Biros P. 1
OLYMPIAKOSZ: Delijannisz – Doszkasz, FUNTULISZ 5, Delakasz, Murikisz 1, Mallarach 1, Milonakisz 1. Csere: Vlahopulosz, Radjen, Gunasz 1, Kolomvosz, Pontekiasz
Gól – emberelőnyből: 9/5, ill. 9/5
Gól – ötméteresből: 1/1, ill. 1/1
Kipontozódott: Delakasz (27. p.)
DABROWSKI NORBERT, az Eger edzője:
– Ebben a pillanatban az számít, hogy megnyertük a mérkőzést. Az, hogy mi volt közben, senkit sem érdekel, majd utóbb elemezzük a meccset. Örülök a győzelemnek, mert nagyon erős az Olympiakosz. Amiről beszéltünk a meccs előtt, az bejött: tíz alá kellett nyomni a kapott gólok számát, nekünk pedig többet kellett lőnünk a Bresciában szerzett hétnél. Ez elmondva egyszerű, de nagyon sokat dolgoztunk érte a héten, igazságtalannak éreztem volna, ha a végén elment volna két pont.
TEODOROSZ VLAHOSZ, az Olympiakosz edzője: – Igyekeztünk, de sajnos nem volt elég számunkra az utolsó negyed. Az első háromban sokkal jobban kellett volna játszanunk, hogy kisebb legyen a különbség. Több könnyű gólt is kaptunk távolról. A végén még volt egy támadásunk a döntetlenért, de nem jártunk sikerrel, az Eger megérdemelten győzött. Van még hat mérkőzés arra, hogy eldöntsük, kik jutnak a hatos döntőbe.

AN Brescia (olasz)–Radnicski Kragujevac (szerb) 9–6 (1–1, 3–2, 3–2, 2–1)
CNA Barceloneta (spanyol)–Pro Recco (olasz) 7–15 (0–4, 1–3, 4–5, 2–3)

JUG DUBROVNIK–SZOLNOK

A forduló előtt hibátlan mérleggel álló csapatok csatáját borzasztóan kezdte a Szolnok, néhány perc alatt 4–0-s hátrányban találta magát. Ezt követően Decker Attila váltotta Nagy Viktort a kapuban. Vele már meggyűlt a horvát csapat baja, ezzel egyidejűleg támadásban is elkapta a fonalat a magyar alakulat, amely 5–4-re fordított!

Jött azonban az újabb fordulat. A Jug a korábbi vasasos Miho Boskovics emberelőnyös góljával még a nagyszünet előtt egyenlített, majd a harmadik negyedben ismét elhúzott (9–6).

Az utolsó játékrészben a Szolnok 9–8-nál és 10–9-nél is támadhatott az egyenlítésért, de nem járt sikerrel, a kegyelemdöfést pedig a korábban szintén Magyarországon légióskodó Aaron Younger adta meg a Tisza-parti együttesnek.

B-CSOPORT, 4. FORDULÓ
JUG DUBROVNIK (horvát)–SZOLNOKI DÓZSA-KÖZGÉP 11–9 (4–3, 1–2, 4–1, 2–3)
Dubrovnik. V:
Koganov (azeri), Margeta (szlovén)
JUG: Bijac – Younger 1, Macan, N. Janovics 3, Constantin BICARI 1, Markovic, Viskovic 2. Csere: Boskovic 1, Ivankovic, Buslje, Obradovic 3. Edző: Miho Bobic
SZOLNOK: Nagy V. – Varga Dénes, Sz. Mitrovics 4, Jansik D., Kis G., Varga Dániel, Madaras 3. Csere: Decker A. (kapus), Gocics, M. Alekszics, Vámos 1, Tóth M. 1. Edző: Cseh Sándor
Gól – emberelőnyből: 11/2, ill. 13/5
Gól – ötméteresből: 1/1, ill. –
Kipontozódott: Buslje (25. p.), Madaras (30. p.)
Sárga lap: Cseh Sándor (30. p.)
Cseh Sándor:
– Eddig csak a Radnicski elleni BL-selejtezőnkön kezdtünk ilyen rosszul, ez nem jellemző ránk, viszont megengedhetetlen és nem is tudom megmagyarázni. Aztán normális mederbe terelődött a meccs, de a harmadik negyedben előtérbe került a mai póló fontos részeleme, az öt méteren túli lövés, amiben a Jug nagyon jó volt, mi pedig nem. A végén pedig azért voltam mérges, mert megadták Younger időn túli gólját, és habár ez a meccs nem ezen múlott, a végelszámolásnál rosszul jöhet. A rossz kezdés és a kapuscsere benne van a pakliban, de nem érdemeltünk győzelmet. Benne vagyunk a mókuskerékben, és habár az akaratunkra nem lehet panaszom, elégedett sem lehetek.

Partizan Beograd (szerb)–Primorje Rijeka (horvát) 7–11 (2–3, 2–2, 2–3, 1–3)
Galatasaray (török)–Spandau 04 (német) 11–8 (2–2, 1–1, 5–2, 3–3)