Férfi vízi BL: a Fradi simán kikapott, az Eger biztosan nyert

2019.02.06. 22:00
Bresciában nem volt akkora csata a felek között, mint januárban a Komjádiban (Fotó: Balogh László, archív)
Az Eger hazai környezetben 17–11-re legyőzte az A-csoport utolsó helyén álló Crvena zvezdát a férfi vízilabda Bajnokok Ligájában. A Ferencváros 10–5-ös vereséget szenvedett Olaszországban a Brescia vendégeként.

Az egriek az előző fordulóban Decker Ádám tizenhat másodperccel a vége előtt szerzett találatával verték meg idegenben 13–12-re a szerb együttest, most azonban nem kellett idegeskedni a győzelem miatt. A magyar csapat az első negyed után 6–2-re, a nagyszünetben 12–5-re vezetett, így a második félidőben belefért, hogy visszaessen a koncentráció.

A két egri kiválóság, Aggelosz Vlahopulosz (6) és Hosnyánszky Norbert (5) gólpárbaját a görög vízilabdázó nyerte, ketten együtt annyi gólt dobtak, mint a Crvena zvezda játékosai összesen.

A Ferencváros három pontért utazott el Olaszországba a Bresciához, de nem számíthatott könnyű mérkőzésre, amit jelez, hogy két héttel ezelőtt hazai környezetben Sztefan Mitrovics dudaszó pillanatában lőtt góljával sikerült csak elkerülni a vereséget.

Ezúttal sehogy, mert az olaszok végig kézben tartották a meccset. A gólszegény első félidő után (2–1) a találkozó második felében már nem működtek annyira jól a védelmek, főleg nem a Ferencvárosé, amely ebben az idényben először kapott legalább tíz gólt a Bajnokok Ligájában.

A záró negyedben az olaszoktól Nicholas Presciutti és Zeno Bertoli is kipontozódott, de a Brescia győzelme így sem forgott veszélyben. A Fradiban a két-két gólt szerző Vámos Márton és Kállay Márk tartotta a lelket.

FÉRFI VÍZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 8. FORDULÓ
A-CSOPORT
ZF-EGER–CRVENA ZVEZDA (szerb) 17–11 (6–2, 6–3, 2–4, 3–2)
Eger, 1000
néző. V: Gomez (spanyol), Schwartz (izraeli)
EGER: Valics – SZ. RASOVICS 2, VLAHOPULOSZ 6, MURISICS 2, Decker Á., HOSNYÁNSZKY 5, Gyárfás 1. Csere: Avramovics, Biros B. 1, Lukács D., Sánta, Kürti. Edző: Dabrowski Norbert
ZVEZDA: Kralj – M. RADOVICS 2, Vasics 2, Ilics, Bitadze, Sulc 1, TANKOSICS 5. Csere: TODOROVSZKI (kapus), Milojevics, Burszacs, Martinovics, Dj. Zsezselj 1, Ljubenovics. Edző: Alekszandar Filipovics
Gól – emberelőnyből: 6/5, ill. 7/2
Gól – kettős emberelőnyből: –, ill. 1/1
Ötméteresből: 2/2, ill. –
Kipontozódott: Tankosics (32. p.)
Dabrowski Norbert:
– A Bajnokok Ligájához méltó szinten játszottunk. Jó ritmusban és gólerősen pólóztunk, így kell kezdeni egy meccset. Gyakorlatilag tíz háromnál már eldőlt a találkozó, a folytatás már nem hozott meglepetést. A tét nélküli második félidőben a védekezés nem volt megfelelő, a fejekben benne volt, hogy szombaton a Honvéd ellen fontos hazai bajnoki mérkőzés vár ránk.
Alekszandar Filipovics: – Csalódott vagyok, mert sokkal szorosabb eredményre számítottam. Katasztrofálisan kezdtük a találkozót, nem találtuk az egri támadások ellenszerét. Jól játszott a hazai csapat, mi pedig sem védekezésben, sem támadásban nem tudtunk felnőni a feladathoz.

AN BRESCIA (olasz)–FTC-TELEKOM 10–5 (2–1, 0–0, 4–2, 4–2)
Brescia. V:
Sztavridisz (görög), Margeta (szlovén)
BRESCIA: DEL LUNGO – C. Presciutti, Bertoli, FIGLIOLI 2, Muslim, Janovics 2, Guerrato. Csere: Vukcevic 1, Gallo 1, N. Presciutti 1, RIZZO 3, Nora. Edző: Alessandro Bovo
FTC: Vogel Soma – Sz. Mitrovics 1, Pohl, Younger, Német, VÁMOS 2, Sedlmayer. Csere: Jaksics, Gór-Nagy, Kállay 2, Nikics, Gál. Edző: Varga Zsolt
Gól – emberelőnyből: 10/4, ill. 13/4
Kipontozódott: Bertoli (26. p.), N. Presciutti (32. p.)
Sárga lap: Varga Zsolt (27. p.)
Alessandro Bovo:
– Nagyon elégedett vagyok a mérkőzéssel, fontos győzelmet arattunk. Remekül működött a védekezés, és a kapusunk is nagyszerűen védett. A siker nagy lendületet ad a folytatásra.
Varga Zsolt: – Két dolog vezetett a vereségünkhöz. A héten történt néhány nem várt sérülés, ami persze nem kifogás, de a rövid idő miatt nehéz volt felkészülni. A második pedig az, hogy rosszul játszottunk, ami előfordul néha. Sokat kell dolgozunk, és bár most kicsit padlóra kerültünk, fel kell állni, és folytatni a munkát.