Férfi vízi BL: a berlini Spandau megtréfálta Szolnokon a Dózsát

B. L.B. L.
2020.02.05. 20:18
A Szolnokot megtréfálta a Spandau (Fotó: Török Attila, NS-archív)
A férfi vízilabda Bajnokok Ligája A-csoportjának 8. fordulójában a Szolnoki Dózsa meglepetésre 8–7-re kikapott otthon a berlini Spandautól.

A két gárda németországi mérkőzésén döcögős kezdés után 14–10-re nyert a magyar együttes, amely az első negyedben 3–1-re, a másodikban pedig 5–3-ra is vezetett már az itthoni találkozón.

A szünet előtt kozmetikáztak a vendégek, majd Dennis Strelezkij büntetőjével egyenlítettek is (5–5), aztán Várnai Kristóf és Djordje Lazics góljára is feleltek (7–7).

A záró felvonásban pedig már csak egy találat esett, azt pedig a vendégek szerezték, így a Spandau visszavágott hazai vereségéért a Szolnoknak (7–8).

VÍZILABDA
FÉRFI BAJNOKOK LIGÁJA,CSOPORTKÖR
8. FORDULÓ
A-CSOPORT
SZOLNOKI DÓZSA–SPANDAU 04 (német) 7–8 (3–2, 2–2, 2–3, 0–1)
Szolnok, 500
néző. V: Severo (olasz), Vojevogyin (orosz)
SZOLNOK: NAGY V. – Bátori, Jansik D. 1, Angyal, D. Lazics 2, Szubotics, V. Rasovics. Csere: VÁRNAI 2, D. Pijetlovics, Szatmári, Drasovics, Dőry 2. Edző: Zsivko Gocics
SPANDAU: BAKSA L. – Negrean 1, Dedovics, Jüngling 1, MATEO CSUK 1, Strelezkij 1, RESTOVIC 2. Csere: Saudadier 1, Chiru, A. Sekulic, Reibel, Thom, Pjesivac 1. Edző: Peter Kovacsevics
Gól – emberelőnyből: 11/4, ill. 8/2
Gól – ötméteresből: 1/0, ill. 2/2
Kipontozódott: Saudadier (32. p.)
Zsivko Gocics:
– Sajnos nem úgy sikerült a mérkőzés, ahogy terveztük, keveset és pontatlanul lőttünk, a végjátékban pedig elkapkodtuk a helyzeteinket. Ezzel a vereséggel lenulláztuk decemberi berlini győzelmünket.
Peter Kovacsevics: – Nem kezdtünk túl jól, hamar kétgólos hátrányba kerültünk, de szerencsére nem veszítettük el a fejünket, és hamar visszajöttünk a mérkőzésbe. Jobb játékot nyújtottunk, mint a berlini mérkőzésen, nagyon sokat jelent nekünk ez a győzelem.