Vizes vb: Görögország a bronzérmes férfi pólóban

K. B.K. B.
2022.07.03. 15:40
A görögök legyőzték a horvátokat, ők nyerték meg a bronzérmet (Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd)
A görög válogatott a harmadik helyen zárta a Budapesten zajló vizes világbajnokság vízilabdatornáját, mivel a helyosztón 9–7-es sikert ért el Horvátország ellen. Az ötödik helyen a szerbek végeztek, akik az Egyesült Államok felett arattak 13–10-es diadalt.

A nyitó negyedben mindössze egy gól született, a görögök szerezték. A folytatásban felgyorsult a játék, és a kapuk előtt is pontosabbak voltak a csapatok – a görögöknek sikerült eggyel tovább növelniük az előnyüket, így a félidőben 5–3-at mutatott az eredményjelző. A harmadik felvonás is a görög válogatotté lett (3–2), és a horvátok hiába tettek meg mindent a záró felvonásban, ez már kevésnek bizonyult a fordításhoz. Görögország 9–7-es diadalt aratott, és ezzel megszerezte a bronzérmet.

A szerbek a második és a harmadik játékrészben dominálták az ötödik helyért zajló csatát, mindkét negyedben kettővel több gólt lőttek az amerikaiaknál, és ez elég volt ahhoz, hogy végül a mérkőzést is megnyerjék, 13–10-re.