Vizes vb: 5. lett a női 4x200-as gyorsváltó

RÁCZ PÉTERRÁCZ PÉTER
2022.06.22. 17:59
A vizes világbajnokság szerda délutáni úszóprogramjában a legjobb magyar eredményt a női 4x200-as gyorsváltó érte el az 5. hellyel. Németh Nándor 100 gyorson, Kós Hubert 200 vegyes lett a 6. Kapás Boglárka a 7. helye végzett 200 pillangón. Bravúrosan szerepeltek a férfi hátúszóink, 200 méteres Kovács Benedek és Telegdy Ádám is bejutott a döntőbe.

19. FINA VIZES VILÁGBAJNOKSÁG

ÚSZÁS (Duna Aréna)

DÖNTŐK, KÖZÉPDÖNTŐK
Június 22., szerda
Női 200 m pillangó, döntő – világbajnok: Summer McIntosh (Kanada). Kapás Boglárka
a 7. lett.
Női 100 m gyors, középdöntő
Férfi 100 m gyors, döntő – világbajnok: David Popovici (Románia). Németh Nándor a. 6. helyen végzett.
Női 50 m hát, döntő – világbajnok: Kylie Masse (Kanada)
Férfi 200 m mell, középdöntő
Férfi 200 m vegyes, döntő – világbajnok: Leon Marchand (Franciaország. Kós Hubert a 6. helyet szerezte meg.
Női 200 m mell, középdöntő – Békési Eszter a 16. helyen zárt a szereplését.
Férfi 200 m hát, középdöntő – Kovács Benedek a 8., Telegdy Ádám az 5. legjobb idővel bejutott a döntőbe
Női 4×200 m gyorsváltó, döntő – világbajnok: Egyesült Államok. Magyarország (Pádár Nikolett, Molnár Dóra, Késely Ajna, Kapás Boglárka) legjobb európaiként az 5. lett.

Női 200 m pillangó, döntő

Kapás ezúttal is nagyot hajrázott, de az ellenfelek is. Nem előzött meg senkit, mégis 7. helyen ért célba, mivel teljesen egyszerre csapott a falra a dán Helena Bachhal. Az ideje: 2:08.12.

Férfi 100 m gyors, döntő

Németh reakcióideje a harmadik legjobb volt. Végig a középmezőnyben haladt, végül a 6 helyen ért célba 48.13-mal. A tegnapi országos csúcsával a bronzérmes lett volna. Győzött a román David Popovici, akinek ez már a második aranyérme ezen a világbajnokságon a 200 gyors elsősége után.

„Megtettem mindent, de ebben ennyi volt most – mondta Németh az M4 Sportnak. – Nekem négyszer kellett leúsznom ezt a távot, és nem vagyok elégedetlen. Még jön a váltó, majd holnap kiderül, hogy maradt-e elég erőm.”

FÉRFI 100 MÉTER GYORS
1. David Popovici (Románia) 47.58
2. Mexime Grousset (Franciaország) 47.64
3. Joshua Liendo Edwards (Kanada) 47.71
...6. NÉMETH NÁNDOR 48.13

Női 50 m hát, döntő

Kylie Masse győzelmével ért véget a női 50 méter hát döntője. A kanadai mögött az amerikai Katharine Berkoff és a a francia Analia Pigree végzett.

NŐI 50 MÉTER HÁT
1. Kylie Masse (Kanada) 27.31
2. Katharine Berkoff (Egyesült Államok) 27.39
3. Analia Pigree (Franciaország) 27.40

Férfi 200 m vegyes, döntő

Kós Huberté volt a legjobb reakcióidő a rajtnál. Fél távnál Leon Marchand és Kós is Lochte világcsúcsán belül haladt – Kós a második helyen fordult –, de a mellúszás és a gyorsúszás során az ellenfelek feljöttek a magyar úszóra. Kós végül a hatodik helyen ért célba. Marchand győzött.

Kós Hubert az M4 Sportnak: – Mindent kiadtam magamból. Megpróbáltam elmenni az elején, de a táv második felében ez visszaütött. Ez volt az első vb-döntőm, szerintem jó úszás volt.

Kós Hubert a 200 vegyes döntője után az M4 Sportnak még tudott nyilatkozni, de a vegyes zónáig már nem jutott el, rosszul lett és az orvosi csapat segítségére szorult.

FÉRFI 200 MÉTER VEGYES
1. Leon Marchand (Franciaország) 1:55.22
2. Crason Forster (Egyesült Államok) 1:55.71
3. Szeto Daija (Japán) 1:56.22
...6. KÓS HUBERT 1:57.26

Női 200 m mell, középdöntő

Békési Eszter 2:28.17-et úszott 200 mellen, ezzel a 8. helyen végzett a futamában, összességében a 16. helyen zárt.

Férfi 200 m hát, középdöntő

Telegdy Ádám és Kovács Benedek is szenzációsan úszott, előbbi az 5., utóbbi a 8. idővel bejutott a döntőbe.

Női 4×200 m gyorsváltó, döntő

Nagyszerűen hajrázva az 5. helyen végzett a női 4x200 méteres gyorsváltó. Pádár Nikolett, Molnár Dóra, Késely Ajna és Kapás Boglárka 7:57.90-et úszott.

Katie Ledecky pályafutása 18. vb-aranyát gyűjtötte be az amerikai váltóval, ezzel az örökrangsor második helyén utolérte honfitársát, Ryan Lochtet.

NŐI 4X200 MÉTER GYORSVÁLTÓ
1. Egyesült Államok 7:41.45 – világbajnoki csúcs