Vízilabda: veretlenül lett ifibajnok az UVSE leánycsapata

B. Z. utanpotlassport.huB. Z. utanpotlassport.hu
2022.05.16. 19:18
Az UVSE ifjúsági leány vízilabdacsapata az FTC elleni ötgólos sikerrel hódította el a korosztály bajnoki trófeáját.

Vasárnap este az UVSE leány ifjúsági vízilabdacsapata az FTC-t fogadta a hazai rendezésű nyolcas döntő aranymérkőzésén.UVSE leány ifjúsági vízilabdacsapata az FTC-t fogadta a hazai rendezésű nyolcas döntő aranymérkőzésén.

Veretlenül lett ifjúsági bajnok az UVSE leánycsapata Fotó: Palágyi Barbara

Veretlenül lett ifjúsági bajnok az UVSE leánycsapata  •  Fotó: Palágyi Barbara

A Hajós Alfréd Sportuszodában vívott döntőbe mindkét együttes megérdemelten jutott, ám valamivel az az Áts Bertalan irányította UVSE számított esélyesebbnek, amely az egész bajnokság során csupán egyetlen döntetlent játszott a számos győzelme mellett– igaz, akkor épp Tóth-Csabai Dóra gárdája, az FTC kényszerítette ötméteresek utáni sikerre a lilákat.

A találkozón az UVSE szerezte meg az előnyt, amelyet folyamatosan növelni tudott. A második negyed közepén 6–2 állt az eredményjelzőn. Az FTC-nek nem jött össze a felzárkózás, a harmadik negyed 11–5-tel zárult, és ekkor már félig-meddig a sajátjuknak érezhették az aranyat az UVSE fiataljai, akik végül 14–9-re nyerték meg a döntőt.

A meccs legeredményesebb játékosa az UVSE-s Mácsai Eszter lett, aki öt góllal segítette bajnoki címhez a társait. A mérkőzésen három felnőttválogatott-kerettag is szerepelt. Szegedi Panni az UVSE-t, Dömsödi Dalma és a kapus Neszmély Boglárka az FTC-t erősítette.

Korábban a bronzmérkőzésen a Tatabánya ötméteresekkel nyert a Dunaújváros ellen, az ötödik helyet a tavalyi bajnok Szentes a BVSC-Zugló, a hetediket a KSI az Eger ellen szerezte meg.

LEÁNY IFJÚSÁGI ORSZÁGOS BAJNOKSÁG
Nyolcas Döntő, Hajós-uszoda
A 7. helyért
KSI SE–Tigra-ZF-Eger 16–7 (6-2, 2-2, 3-1, 5-2)
Gólszerzők:Lendvai 10, Kiss P. 2, Ágner, Kemény, Siptár, Veres, ill. Pogonyi 2, Pásztor, Jászberényi, Kárpáti, Szilák, Nagy E.
(Teljes jegyzőkönyv:itt)
Az 5. helyért
BVSC-Zugló–Prointerier Yordo-Szentes 8–10 (3-0, 3-3, 0-3, 2-4)
Gólszerzők:Horák 2, Fekete 2, Hnatyszyn, Dobos, Bereczki, Batizi, ill. Tyukász 3, Mácsai K. 2, Bonca 2, Csiszár, Tóth F., Bíró
A 3. helyért
Tatabánya–Dunaújvárosi FVE 10–10 (0-1, 4-3, 3-3, 3-3) - ötméteresekkel 4-3
Gólszerzők:Zink 4, Zantleitner N. 3, Zantleitner H. 2, Sóti, ill. Erdélyi 4, Sümegi 2, Kardos L. 2, Kardos D., Lengyel