Tenisz: Udvardy Luca kapta a 2021-es Körmöczy Zsuzsa-vándordíjat

UP-info utanpotlassport.huUP-info utanpotlassport.hu
2022.10.02. 14:12
A tizenhat éves teniszező jelenleg a junior-világranglista 15. helyén áll, pályafutásának eddigi csúcspontja az idei wimbledoni juniortorna volt, amelyen a döntőig menetelt.

Udvardy Luca (középen) érdemelte ki a Körmöczy Zsuzsa-vándordíjat Forrás: huntennis.hu

Udvardy Luca (középen) érdemelte ki a Körmöczy Zsuzsa-vándordíjat • Forrás: huntennis.hu

Udvardy Luca (középen) érdemelte ki a Körmöczy Zsuzsa-vándordíjat  •  Forrás: huntennis.hu

2007 óta minden évben a legjobb tizenhat éves játékosnak ítélik oda aKörmöczy Zsuzsa-vándordíjat– a Roland Garros-győztes Körmöczy Zsuzsanna 1940. augusztus 25-én, napra pontosan a 16. születésnapján nyerte első országos bajnoki címét, ezért hivatottezt a korosztályt díjazni a tizenötödjére odaítélt trófea.Az elismerésben ezúttal Udvardy Luca részesült.A szeptember közepén csapatot váltó, immár a Budapesti Honvéd SE kötelékébe tartozó fiatal teniszező jelenleg a junior-világranglista 15. helyén áll, pályafutásának eddigi csúcspontja az idei wimbledoni juniortorna volt, amelyen a döntőig menetelt. Az US Open korosztályos viadalán ugyan 11. kiemeltként versenyezhetett, ám sérülések hátráltatták, és a második körben kiesett - mint azt portálunknak elmondta, felépült és gőzerővel készül az év végi nagy feladatokra, beverekedné magát a legjobb tíz közé a junior-világranglistán.

A díjátadón maga Körmöczy Zsuzsa lánya is jelen volt Sütő Csilla főtitkár, Sávolt Attila szakmai igazgató és Gulyás István leány válogatott utánpótlás edző mellett– írja a huntennis.hu.