EYOF 2022: egy arany, két ezüst a negyedik versenynapon

2022.07.28. 21:35
Az első és a második versenynaphoz hasonlóan a negyediken is született magyar aranyérem a besztercebányai Európai ifjúsági olimpiai fesztiválon: az úszó, Kováts Alex – a szerdai ezüstje után – ezúttal felállhatott a dobogó legfelső fokára, míg a rúdugró Mészáros Emma és a cselgáncsozó Kelemen Adél egyaránt ezüstérmet nyert.

Kováts Alex Fotó: Szalmás Péter / Magyarock

Kováts Alex • Fotó: Szalmás Péter / Magyarock

Az elmúlt napokhoz hasonlóan csütörtökön ismét az atléták, a cselgáncsozók, illetve az úszók szállították a magyar érmeket a besztercebányai EYOF-on, méghozzá mindhárom sportág képviselői egyet-egyet.

A nap egyetlen magyar aranyérme az uszodában születettKováts Alexrévén, aki 200 méteres hátúszásban nem talált legyőzőre (2:02.32). A magyar fiú fölényét jól jelzi, hogy a második helyen végző olasz Del Signorét1,31 másodperccelverte meg a döntőben. Ezzel Kováts már a második érmét gyűjtötte be az eseményén, ugyanis szerdán ezüstérmesként zárt 200 m vegyesen.

Veress Hanna Rózaa negyedik helyen ért célba 100 m pillangón (1:01.45), míg a 4x100-as mix vegyes váltó hetedik lett (4:09.22).EközbenSzabó Dóra(100 m hát; ötödik helyen),Elekes Tamara(200 m vegyes; negyedik helyen) ésSós Borbála(100 m mell; nyolcadik helyen) is bejutott a pénteki döntőbe.

Mészáros Emma Fotó: Szalmás Péter / Magyarock

Mészáros Emma • Fotó: Szalmás Péter / Magyarock

Az úszókkal egyetemben az atlétikapályán is remekeltek a mieink. A rúdugróMészáros Emma3.95-ös egyéni csúccsal ezüstérmet szerzett (a viadal előtt 3.76-os egyéni rekorddal büszkélkedhetett). Végül azonos magasággal fejezte be, mint a győztes görög Evgenia-Maria Panagiotou, azonban a magyar lányharmadik ugrotta át a 3.95-öt, a görög elsőre.

Emellett jó néhány értékes helyezést is bezsebeltek az atléták:Kriszt Sarolta200 méteres síkfutásban lett negyedik (24.41), mígEcseri Angéla400 m gáton végzett– ugyancsak– negyedikként (61.45).

Kis Petra Sáraa 800 m fináléjában ötödik helyet ért el (2:12.92).Fertig Fannikalapácsvetésbenahetedikként (57,10),Szemán Kataa2000 m akadályon a 14.-ként zárt (7:29.95). TovábbáPapp Zsófia Edinabejutott a döntőbe magasugrásban (1.65).

DélelőttAlexovics Dániel200 méteren 22.22 másodperccel lett második a futamában, ezzel magabiztosan jutott a döntőbe.

Kelemen Adél Fotó: Szalmás Péter / Magyarock

Kelemen Adél • Fotó: Szalmás Péter / Magyarock

A nap harmadik magyar érme a cselgáncsozó,Kelemen Adélnevéhez fűződik, aki a 63 kilósok között egészen a döntőig menetelt, majd az aranycsatában vereséget szenvedetta ifjúsági és junior Európa-bajnok, junior vb-ezüstérmes izraeli Kerem Primótól, így ezüstéremmel térhet haza Besztercebányáról.Kenderesi Péternekbe kellett érnie a hetedik hellyel a 90 kilósok mezőnyében.

Pakot Andrása hetedik helyen végzett az országúti kerékpárosok mezőnyversenyében.Pakot ésHancz Tamásis az élcsoporttal ért célba, a sprint végén Pakot a hetedik, Hancz a 22. helyet szerezte meg.Csáki Szabolcs9:22-es hátránnyal a 73. lett. Eközben a lányokközöttlegjobb magyarkéntTóth Rékaa 21., mígPusztai Dóraa 44.,Mudra Málnaaz 59. helyen fejezte be.

Nagy Botond LeventeésBak-Szabó Norinavegyes párosa kiesett a negyeddöntőben a teniszezők között.A magyarkettős 6:2, 3:6, 4–10-rekikapott a finnLagerbohm, Bibanina duótól a legjobb nyolc között.

Horváth CsanádésHart Petravegyes párosa győzelemmel kezdett a tollaslabdázók versenyében.Az ötödik helyen kiemelt magyar páros 21:13, 21:14-re verte a cseh Vojtech Havlicek és Lucie Krulova kettősét a legjobb 32 között.

Négy napot követően öt arany-, öt ezüst- és hét bronzéremmel állnak a mieink, az összesített éremtáblázat második helyén az olaszok mögött.

Kováts Alex  •  Fotó: Szalmás Péter / Magyarock

Mészáros Emma  •  Fotó: Szalmás Péter / Magyarock

Kelemen Adél  •  Fotó: Szalmás Péter / Magyarock