Birkózás: Bazsó Adolf ezüstérmes a római U20-as Eb-n

H. B. utanpotlassport.huH. B. utanpotlassport.hu
2022.06.28. 20:42
Megszületett az első magyar érem az olasz fővárosban zajló U20-as birkózó Európa-bajnokságon: Bazsó Adolf ezüstérmet nyert a kötöttfogásúak 130 kilós mezőnyében.

Két magyar kötöttfogású birkózó is érdekelt volt az első helyosztók programjában a római U20-as Európa-bajnokságon.

Bazsó Adolf (pirosban) ezüstérmes a római U20-as Eb-n Forrás: UWW / MBSZ

Bazsó Adolf (pirosban) ezüstérmes a római U20-as Eb-n  •  Forrás: UWW / MBSZ

A junior Eb-bronzérmes Bazsó Adolfhárom győzelemmel abszolválta a hétfői előcsatározásokat a 130 kilósok között, így bejutott a másnap esti döntőbe. Amely bár óriási küzdelmet hozottaz ukránMihajlo Visniveckij ellen, de az ESMTK tehetsége végül nem bírt riválisával, az ukrán 2–1-re győzött. Bazsó ezüstérmesként zárt nehézsúlyban, megszerezve a magyar válogatott első érmét a kontinensviadalon.

Zurai Rajmundhétfőn két sikerrel rajtolt a 77 kilósok mezőnyében, majd az elődöntőben kikapott moldovaiGututól. A Diósgyőri VTK fiatalja ezután a bronzéremért léphetett szőnyegre a törökSaricicek ellen, és 7–4-re alulmaradt, ezzel pedig az ötödik helyen végzett.

A délelőtti programban újabb öt magyar kötöttfogású versenyző kezdte meg szereplését Olaszországban. Közülük a junior vb-bronz- és Eb-ezüstérmes Tösmagi Attila (72 kg; ESMTK) jutott a legmesszebb: meggyőző teljesítménnyel verteörmény, román és török ellenfelét is, és kiharcolt a döntőbe jutást. A szerda esti fináléban az azeri Gurban Gurbanov vár rá.

Selejtezők:

55 kg:Denis Mihai (román)–Németh Milán 4–0 (a román bejutott a döntőbe, így Németh a vigaszágon folytathatta)
63 kg:Edmond Nazarjan (bolgár)–Mányik Dávid tus 11–0-nál(a bolgár később finalista lett, ezzel Mányik a vigaszágon folytathatta)
130 kg:Bazsó Adolf–Mate Gokadze (grúz) 2–1
Nyolcaddöntők:
77 kg:Zurai Rajmund–Henrik Gevorgjan (örmény) 6–5
87 kg:Furkan Tas (török)–Varsányi László 3–1 (a török nem jutott el a döntőig, így Varsányi kiesett)

Selejtezők:

97 kg:Jurij Dorohan (ukrán)–Mihóka Miklós 9–0(az ukrán vereséget szenvedett az elődöntőben, Mihóka versenye véget ért)
60 kg:Vitalie Eriomenco (moldovai)–Rafael Dániel 9–0 (a moldovai kikapott a következő körben, ezzel Rafael kiesett)
67 kg:Vitek Amadeusz–Artur Jeremejev (észt) tus 3–4-nél
72 kg:Tösmagi Attila–Arman Hacsikjan (örmény) 3–1
82 kg:Kalle Laisarv (észt)–Szinay Csaba 5–2(az észt alulmaradt a következő fordulóban, így Szinay kiesett)
67 kg:Kanan Abulazzade (azeri)–Vitek Amadeusz 8–0(az azeri kikapott az elődöntőben, Vitek búcsúzott)
72 kg:Tösmagi Attila–Igor Botez (román) 7–1