Asztalitenisz: Szántosi Dávid ezüstérmes a lisszaboni WTT-versenyen

H. B. utanpotlassport.huH. B. utanpotlassport.hu
2021.09.23. 08:59
A 15 éves asztaliteniszező, Szántosi Dávid egyesben döntőbe, párosban Lei Balázzsal elődöntőbe jutott a serdülők mezőnyében a WTT Youth Star Contender versenysorozat lisszaboni állomásán.

A szarvasiak fiatal asztaliteniszezője, Szántosi Dávid a múlt héten még a büki utánpótlás országos bajnokságon játszott parádés formában (három arany serdülőben, egy arany ifiben), néhány nappal később pedig már Lisszabonban a WTT kiemelt kategóriájú, korosztályos, nemzetközi versenyén bizonyíthatott, és remek formája ezúttal is komoly sikereket eredményezett.Szántosi Dávid a múlt héten még a büki utánpótlás országos bajnokságon játszott parádés formában (három arany serdülőben, egy arany ifiben), néhány nappal később pedig már Lisszabonban a WTT kiemelt kategóriájú, korosztályos, nemzetközi versenyén bizonyíthatott, és remek formája ezúttal is komoly sikereket eredményezett.

Szántosi Dávid a korosztályos ob-n szerzett négy aranyérem után Lisszabonban is remekelt Forrás: MOATSZ

Szántosi Dávid a korosztályos ob-n szerzett négy aranyérme után Lisszabonban is remekelt  •  Forrás: MOATSZ

A 15 éves Szántosi elindult az idősebbek között, azaz U19-ben is, ám ott nem nyert mérkőzést a csoportjában. A MOATSZ tájékoztatása szerint a saját korosztályában, az U15-ösöknél elsőként emelték ki, és szépen menetelt is. A döntőig vezető hat mérkőzésen legfeljebb egy szettet vesztett a mérkőzésein, ott viszont a meccs derekán a cseh Stepan Brhel már 2:1-re vezetett ellene. Ez még nem lett volna baj, mivel sikerült kiharcolni a döntő játszmát, amelyben Dávid ugyan még 5:1-es hátrányból felzárkózott 5:4-re, ám ezután már csak egyetlen pontot nyert. A tornagyőztes cseh fiú örömében hanyatt dobta magát.

Olyan nagyon azért Szántosi sem bánkódhat, hiszen az egyéni második hely mellett Lei Balázzsal párosban elődöntőbe jutott. Lei egyesben szintén továbbjutott a csoportjából, ám a nyolcaddöntőben kikapott a francia Antoine Jean Christian Noirault-tól.