Uszonyosúszó-vk: Bukor Ádám és Varga Krisztina duplázott

MTI/K. B.MTI/K. B.
2021.10.11. 14:36
Kilenc aranyérmet gyűjtöttek a felnőtt magyar versenyzők az uszonyosúszó-világkupán a hétvégén Egerben – számolt be róla a Magyar Távirati Iroda.

Krisztina 50 és 100 méteren is elsőként csapott célba a gyorsúszók versenyszámában, míg Bukor Ádám a 100 és a 200 méteres felszíni úszást nyerte meg. Ugyanebben az úszásnemben 800 méteren Varga Kata Jázmin győzedelmeskedett. Az1500 méter női mezőnyében Szabó Anita Petrának sikerült diadalmaskodnia, de a férfiaknál is magyar siker született Pázmányi Sándor révén – tájékoztatta a Magyar Búvárszakszövetség az MTI-t. Krisztina 50 és 100 méteren is elsőként csapott célba a gyorsúszók versenyszámában, míg Bukor Ádám a 100 és a 200 méteres felszíni úszást nyerte meg. Ugyanebben az úszásnemben 800 méteren Varga Kata Jázmin győzedelmeskedett. Az1500 méter női mezőnyében Szabó Anita Petrának sikerült diadalmaskodnia, de a férfiaknál is magyar siker született Pázmányi Sándor révén – tájékoztatta a Magyar Búvárszakszövetség az MTI-t.

Az egri uszonyosúszó-világkupát tizedik alkalommal rendezték meg, az eseményen csaknem 300-an vettek részt. A két nap során összesen 56 éremmel gazdagodott a magyar csapat.