Uszonyosúszó-vb: négy érem, közte egy arany a nyitó napon

K. T. I.K. T. I.
2021.07.05. 18:13
Senánszky Petra ismét világbajnok (Fotó: Derencsényi István)
A magyar csapat tagjai egy arany-, két ezüst- és egy bronzérmet nyertek a Tomszkban zajló uszonyosúszó-világbajnokság első napján, hétfőn – adta hírül a Magyar Távirati Iroda.

A Nemzeti Versenysportszövetség (NVESZ) hétfői közlése szerint Senánszky Petra a női 100 méteres uszonyos gyorsúszás döntőjét megnyerve ismét világbajnok lett, így immár öt éve veretlen a számban. Mögötte Varga Krisztina lett a második. Ugyancsak ezüstérmes lett Mozsár Alex a férfi 400 méteres felszíni fináléjában, ahol Bukor Ádám csapott célba harmadikként.

„Izgalmas, taktikus és érzelmes nyitó napon vagyunk túl, ahol az első aranyérem mellett öt Világjátékok-kvótát is szereztünk. Senánszky Petra ötödik egymást követő világbajnokságon nyerte meg a százméteres uszonyos gyorsúszást, ami egészen egyedülálló a sportág történetében"
– értékelt az MTI által idézett Kókai Dávid csapatvezető.