Úszó Eb: Milák ezüstérmes 100 gyorson, Popovici világcsúccsal nyert

R. P.R. P.
2022.08.13. 18:32
Fotó: MTI
Milák Kristóf a második helyen végzett a férfi 100 méter gyors döntőjében a római Európa-bajnokságon, Németh Nándor az ötödik helyen ért célba. Az aranyérmes David Popovici világcsúccsal győzött.

Milák a táv első félében remekül együtt úszott a 17 éves Popovici-csal, de a táv második felében a román elhúzott, és óriási világcsúccsal, 46.86-tal győzött, öt századdal megdöntve César Cielo Filho 2009-ben úszott cápadresszes rekordját.

Milák is fantasztikus időt úszott, 47.47-tel országos csúccsal lett ezüstérmes. Németh Nándor rekordját (47.69) adta át a múltnak.

Németh az ötödik lett.

„Sejtettem, hogy Popovici jól úszik majd, de azt nem gondoltam volna, hogy ennyire – értékelt Milák a döntő után az M4 Sportnak. – Elképesztően úszott, ő is ugyanakkora őrült zseni gyorson, mint én pillén.”