Úszó Eb: Kovács Benedek ezüstérmes 200 háton

R. P.R. P.
2022.08.13. 18:22
Kovács Benedek a második helyen végzett a férfi 200 hát döntőjében a római Európa-bajnokságon.

Kovács Benedek (Fotó: MTI)

Kovács Benedeknek különösen a második 100 métere volt erős. 59.16-ot úszott a táv második felében, ez az egész mezőny legjobb ideje volt. Nagyszerű hajrával egészen a második helyig jutott!

Kovács ideje 1:56.03 lett, ami egyéni csúcs.

Kós Hubert a 8. helyen végzett 1:57.84-gyel.

„Nagyon boldog vagyok, nem gondoltam rá, hogy dobogós leszek, a negyedik-ötödik helyre saccoltam magam. Szerencsére sikerült elérni az 1:56-os idő elejét, amit szerettem volna – nyilatkozott Kovács az MTI-nek, aki úgy kiúszta magát, hogy a futam után rosszul lett. – Érden kezdtem el úszni a jelenlegi edzőmmel, Plagányi Zsolttal, ő távozott, én meg maradtam. Ott volt egy csapatunk például Milák Kristóffal, de szépen-lassan leépült, én viszont ott maradtam egyedül. A koronavírus-járvány alatt volt egy plusz évem, és váltottam, átmentem a BVSC-be, ahol újra Plagányi Zsolttal készülök, ráadásul olyan úszókkal közösen, mint például az olimpiáig Cseh László, akivel megtiszteltetés volt edzeni, Bernek Péter vagy Bohus Richárd. Azóta százon és kétszázon is jövök felfelé”.