Fotó: AFP

 

Kós Huberté volt a legjobb reakcióidő a rajtnál, 100 méternél fél testhosszal vezetett.

Bár 150-nél, a mellúszó résztáv után, a második volt, a befejező 50 méteren, gyorson mindenkinél jobban úszott, és első helyen ért célba.

„Annyira nem jó az idő, de azért örülök, hogy sikerült kiúsznom. Ajándék aranyérem volt, hogy így is sikerült” – mondta Kós Hubert az M4 Sportnak.

„Nem nagyon láttam semmit a versenyből, csak a mellettem lévőket érzékeltem, de egész jól tartottam magam ellenük – folytatta, majd a felkészülésről is beszélt. – Beszéltem Virth Balázzsal, a vébé óta eltelt öt hét alatt látta, hogy csak élvezni akarom ezt az Eb-t, és mondta, úgy álljak oda az utolsó számhoz, hogy nem érdekel, meg kell csinálni. Az idő lehetett volna jobb, de ezzel már Eb-t lehetett nyerni.”

Kós a magyar küldöttség ötödik aranyérmét szerezte meg medencés úszásban Rómában.

Szerdán még egy érmet szerzett a magyar küldöttség, 400 gyorson Késely Ajna a harmadik helyen végzett.

Jakabos Zsuzsanna 200 pillangón az ötödik helyen végzett.

ÚSZÁS, EURÓPA-BAJNOKSÁG, RÓMA
FÉRFI 200 M VEGYES, DÖNTŐ
1. Kós Hubert (Magyarország) 1:57.72

2. Alberto Razzetti (Olaszország) 1:57.82
3. José Gabriel Lopes (Portugália) 1:58.34

NŐI 400 M GYORS, DÖNTŐ
1. Isabel Marie Gose (Németország) 4:04.13
2. Simona Quadarella (Olaszország) 4:04.77
3. Késely Ajna (Magyarország) 4:08.00
4. Fábián Bettina (Magyarország) 4:08.63

NŐI 200 M PILLANGÓ, DÖNTŐ
1. Lana Pudar (Bosznia-Hercegovina) 2:06.81
2. Helena Bach (Dánia) 2:07.30
3. Ilaria Cusinato (Olaszország) 2:07.77

5. Jakabos Zsuzsanna 2:09.03

További eredmények

FÉRFI 50 M GYORS, DÖNTŐ
1. Benjamin Proud (Nagy-Britannia) 21.58
2. Leonardo Deplano (Olaszország) 21.60
3. Krisztian Gkolomeev (Görögország) 21.75

FÉRFI 100 M HÁT, DÖNTŐ
1. Thomas Ceccon (Olaszország) 52.21
2. Aposztolosz Hrisztu (Görögország) 52.24
3. Yohann Ndoye Brouard (Franciaország) 52.92

FÉRFI 400 M GYORS, DÖNTŐ
1. Lukas Maertens (Németország) 3:42.50
2. Antonio Djakovic (Svájc) 3:43.93
3. Henning Mühlleitner (Németország) 3:44.53

FÉRFI 4x100 M VEGYES VÁLTÓ, DÖNTŐ
1. Olaszország (Thomas Ceccon, Nicolo Martinenghi, Matteo Rivolta, Alessandro Miressi) 3:28.46
2. Franciaország (Yohann Ndoye Brouard, Antoine Viquerat, Clément Secchi, Maxime Grousset) 3:32.50
3. Ausztria (Bernhard Reitshammer, Valentin Bayer, Simon Bucher, Heiko Gigler) 3:33.28

NŐI 50 M MELL, DÖNTŐ
1. Ruta Meilutyte (Litvánia) 29.59
2. Benedetta Pilato (Olaszország) 29.71
3. Imogen Clark (Nagy-Britannia) 30.31

NŐI 4x100 M VEGYES VÁLTÓ, DÖNTŐ
1. Svédország (Hanna Rosvall, Sophie Hansson, Louise Hansson, Sarah Sjöström) 3:55.25
2. Franciaország (Pauline Mahieu, Charlotte Bonnet, Marie Wattel, Beryl Gastaldello) 3:56.36
3. Hollandia (Kira Toussaint, Tes Schouten, Maaike de Waard, Marrit Steenberge) 3:57.01