Úszás: négy magyar érem az athéni Acropolis Swim Openen

I. SZ., MTII. SZ., MTI
2022.05.13. 19:57
Szabó Szebasztián (Fotó: Kovács Péter)
Két arany-, egy ezüst és egy bronzérmet szereztek a magyar úszók pénteken Athénban, az Acropolis Swim Open elnevezésű viadal nyitónapján.

A háromnapos esemény hivatalos honlapja szerint Szabó Szebasztián 50 méter pillangón 23.43 másodperces versenycsúccsal diadalmaskodott, míg 100 méter gyorson egy század eltéréssel délelőtt és a döntőben is ugyanazt az időt úszta, végül 49.55 másodperces idejével kilenc századdal maradt el a győztestől.

A háromszoros olimpiai bajnok Hosszú Katinka 400 méter vegyesen állt rajtkőre, 4:41.81 perces ideje ugyan elmarad a debreceni országos bajnokságon úszott teljesítményétől (4:38.89), de így is könnyedén győzött.

Varga Dominika 50 méter pillangón gyűjtött be egy harmadik helyet, a 2001-es születésű versenyző 27.13 másodperccel szerezte meg a bronzérmet.