Úszás: Kós Hubert bronzérmes 400 vegyesen a torontói vk-n

KOVÁCS ERIKAKOVÁCS ERIKA
2022.10.31. 09:28
Kós Hubert harmadik lett Torontóban (Fotó: Nemzeti Sport, archív)
Az úszók rövid pályás világkupa-sorozatának második állomásán is érmet szerzett Kós Hubert: Magyarovits Zoltán tanítványa 400 vegyesen lett harmadik.

Kós Hubert a vk-sorozat első állomásán, Berlinben 200 vegyesen a második, 400-on a harmadik helyen végzett – ezúttal Torontóban versenyeztek a világ legjobb úszói, s bár 200 vegyesen az UTE Európa-bajnoka nem jutott be a döntőbe (tizedik lett az előfutamok során), 400-on javított, és odaért a dobogó harmadik fokára.

Az érmesek és még a sorrendjük is ugyanaz volt Torontóban ezen a távon, mint egy héttel ezelőtt Berlinben, hiszen a rövid pályás specialistaként is aposztrofált dél-afrikai Matthew Sates Kanadában is nyert, a második az olasz Alberto Razzetti lett – Kós egyébként egy jó pillangó után háton át is vette a vezetést, de Sates gyorsan „korrigált”, onnantól Kós a második helyen úszott, és még 375 méternél, vagyis az utolsó fordulónál is második volt, ám Razzetti nagyon gyors volt a végén, és egy tizeddel hamarabb ért célba.

A rövid pályás világkupa-sorozat harmadik, egyben utolsó állomását csütörtöktől szombatig rendezik meg Indianapolisban.