Rp. úszó Eb: Késely ezüstje 800-on, Hosszú a legjobb idővel döntős

B. L.B. L.
2019.12.05. 19:55
Késely Ajna ezüstérmet szerzett 800 gyorson (Fotó: MTI)
Holló Balázs nagyot hajrával kevéssel maradt le a dobogóról a glasgow-i rövid pályás úszó Európa-bajnokság férfi 400 méteres vegyes úszásának döntőjében, ugyanitt Gyurta Gergely a hetedik lett.

A délután program előtt visszalépett ettől a számtól Duncan Scott – aki 200 gyorson ezüstérmes lett –, hiányában Marchand brutálisan bekezdett, de százhoz érve már Litchfield vezetett, a magyarok közül Gyurta a 4., Holló a 6. helyen haladt. Előbbi 150-nél már a harmadik volt, ezt a helyet pedig 250-ig tartotta is, de a gyorsra már csak hatodikként fordult. Holló a hetedik helyen haladva nyitotta meg a finist, végül pedig 15 századdal maradt csak le a dobogóról.

„Ezúttal kijött belőlem a mazochista énem. Számítottam rá, hogy az utolsó százon a legtöbben elfáradnak, és itt lehet majd nagyot robbantani. Azért az egyik szemem sír, amiért nem szereztem érmet, de nem szabad telhetetlennek lennem, hiszen ez volt az első versenyem, és mindkét fő számomban döntőt úszhattam” – mondta az MTI-nek Holló.

Gyurta a futam után arról beszélt, hogy a végére „elfogyott”, ráadásul szűk három héttel ezelőtt Dohában úszott olimpiai A-szintet 1500 méter gyorson, és elsősorban arra készült.

„Most kicsit fáradtabb voltam, nem volt meg bennem az a frissesség, amely a négy vegyeshez kell. De nem vagyok elégedetlen, kiúsztam magam” – tette hozzá.

Bordás Beatrix a női 50 méteres pillangóúszás elődöntőjében 26.48 másodperces idővel a 16. helyen végzett, így nem jutott be a döntőbe.

A férfi 100 méteres hátúszás elődöntőben Bohus Richárd 50.65-tel a saját futamában csak a hetedik lett, viszont ez annyival erősebb volt, mint az első, hogy onnan csak egy jobb idő született. Hiába lett azonban összességében övé a 8. legjobb idő, így sem jutott döntőbe, mivel a futamok első két helyezettjei automatikusan a fináléba kerülnek.

Hosszú Katinka 58.35-ös idővel simán megnyerte saját futamát a női 100 méteres vegyes úszásban, ez pedig összességében is a legjobb idő lett, Siobhan O'Connor 58.53-mal húzta be a másodikat.

A női 800 gyorson Simona Quadarella a papírformának megfelelően már a rajt után az élre állt, Késely Ajna először ötödikként fordult, majd a harmadik helyre jött fel. Caramignolival csatázott a második helyért, a fél távhoz érve már a magyar lány állt előrébb. Az olasz 600-nál indult meg, egy időre vissza is jött a második helyre, de a hajrá Késelyé volt, így utóbbié lett az ezüst.

Óriási csatát hozott a női 50 méter pillangó döntője, amely kettős francia sikerrel végződött, a dobogóra még két dán is felállhatott, mivel Emilie Beckmann és Jeanette Ottesen egyaránt 25.15-tel csapott a célba. A nap végére még egy világcsúcs is összejött az orosz mix 4x50 vegyes váltónak köszönhetően.