Nyílt vízi úszás: Rasovszky Kristóf negyedik az algherói Ek-viadalon

KOVÁCS ERIKAKOVÁCS ERIKA
2021.10.09. 15:01
Rasovszky Kristóf (Fotó: Tumbász Hédi, archív)
Kevéssel ugyan, de Rasovszky Kristóf lemaradt a dobogóról Algheróban, az Európa-kupa soros állomásán.

Hat napon belül kétszer is győzni tudott Gregorio Paltrinieri: az olaszok – nyílt vízen – Európa-bajnoka, olimpiai bronzérmese a vasárnapi piombinói viadal után szombaton is elsőként ütött rá a célpanelre Algheróban, az Európa-kupa ötödik állomásán.

Két tokiói olimpikonunk, Rasovszky Kristóf (Balaton ÚK Veszprém) és Olasz Anna (Szegedi Úszó Egylet) közül csak előbbi szállt vízbe szombaton – az olimpiai negyedik Olasz a Duna Arénában zajló rövid pályás világkupa-viadalon szakkommentátorként működik közre.

Rasovszky viszont derekasan helytállt szombaton is, még ha ezúttal le is maradt a dobogóról: Paltrinieri, a szintén olasz Domenico Acerenza és a francia Olivier Marc-Antoine mögött a negyedik helyen végzett.

„Jó kis verseny volt, szokás szerint az utolsó egyenesben dőlt el minden. Az utolsó száz-százötven méteren gyorsabban ment a két olasz és a francia, de nem bánom, nem most kell csúcssebességen lenni, hanem majd decemberben, a világkupán” – nyilatkozta Rasovszky Kristóf.

A nőknél Leonie Beck révén német győzelem született – a legjobb magyar Rohács Réka (Kőbánya SC) lett a tizedik helyével.

Az algherói viadallal lezárult az Európa-kupa idei sorozata: itt nem hirdetnek összetett végeredményt – a nyílt vízi úszókra viszont ebben az évben még vár – a pandémia függvényében – egy vagy két világkupa-viadal.