Úszás: Rasovszkyék végigúszták az étlapot az egyetemi ob-n

A férfiak mezőnyében Rasovszky Kristóf, a nőknél Késely Ajna nyert 400 gyorson.

Úszás: újabb négy tagot választottak be a Hírességek Csarnokába

Halmay Zoltán, Gyurta Dániel, Selmeci Attila, valamint Becsey János részesült az elismerésben.

Úszás: nyolc egyetemmel kötött együttműködést a magyar szövetség

Wladár Sándor kiemelte, a rendkívüli gazdasági helyzetben is 77 uszoda működését sikerült megmenteni.

Úszó Eb: most hirdették ki a viharos 25 km eredményét

Legjobb magyarként Balogh Vivien a hatodik, Vas Luca a nyolcadik helyen zárt az augusztusi viadalon.

Úszás: orosz világcsúcs rövid pályán 50 háton

Kliment Kolesznyikov 22.11 másodperc alatt ért célba a kazanyi orosz bajnokságon.

Sportdiplomácia: Gyurta Dániel utazó nagykövet lett – interjú

„A kinevezés elősegíti azt, hogy még hatékonyabban képviselhessem külföldön a magyar sportot.”

Úszás: Rasovszky országos csúccsal győzött 800 gyorson az ob-n

Kós Hubert a 100 pillangó fináléja előtt véletlenül a négyes rajtkő mögé állt – Milák Kristóf helyére.

Úszás: Jakabos az egyes pályáról nyerte a 400 vegyest az ob-n

Milák Kristóf harmadik bajnoki címét szerezte pénteken a kaposvári rövid pályás országos bajnokságon.

Úszás: Kós Hubert országos csúcsot úszott 100 vegyesen az ob-n

Kós Hubert országos csúccsal és nagy főlénnyel nyert 100 vegyesen.

Úszás: Kovács Rita bekerül a Nemzetközi Nyílt Vízi Úszók Hírességek Csarnokába

A magyarországi nyílt vízi úszás egyik úttörője nagy kitüntetésben részesül.

Úszás: Milák belekezdett, Szabó Szebasztián háton nyert

Néhány meglepő eredménnyel indult a rövid pályás ob – Telegdy megelőzte Kóst.

Úszás: A nevemet adtam, csinálom is! – Egerszegi Krisztina

Olimpiai bajnokunk aktívan figyeli és felügyeli az Úszó Nemzet Programot.

Úszás: Hetvenhét uszoda működését támogatja a kormányzat – Schmidt Ádám

Kaposváron ott volt Egerszegi Krisztina és Darnyi Tamás is.

Együtt, és nem egymás ellen úsztak a Gyurta testvérek

Dániel 2018-as visszavonulása után öccse, Gergely is úgy határozott, hogy befejezi pályafutását.

Nyílt vízi úszás: Rasovszky holtversenyben összetett vk-győztes

Betlehem Dávid bronzérmet szerzett a záró versenyen.

Úszás: visszavonul a 26 éves brit világbajnok mellúszó

A 2020-as budapesti Európa-bajnokságon két aranyérmet is szerzett Molly Renshaw.

Úszás: a FINA két évre eltiltotta Paolo Barelli korábbi vezetőt

A sportvezető eltiltása visszamenőleges hatállyal, szeptember 14-től él, amikor ideiglenesen felfüggesztették.

Úszás: Katie Ledecky csúcsa 10 ezer dollárt ért

A „papírforma” világrekord: a csúcsot 800 gyorson már egy hete sokan megjósolták.

Három sportág klasszisa – Senánszky Petrát a változatosság gyönyörködteti

„Hiába írtam én is sporttörténelmet, azt firtatták, miért keresek ezzel annyit, mint Milák Kristóf.”

Úszás: Kós Hubert 4. 200 vegyesen Indianapolisban

Bár 150 méternél még másodikként fordult Magyarovits Zoltán tanítványa, lemaradt a dobogóról.

Úszás: hetvenhét uszoda marad nyitva

Wladár: Ha most bezárt volna az uszodák 80-90 százaléka, félő lett volna, hogy semmibe veszne az elmúlt évtized invesztíciójának nagy része.

Úszó-vk: Kós egyéni csúcsot úszott 200 háton

A fiatal úszó új rekordjával ötödik helyen zárt Indianapolisban.

Csodás pályafutás van mögötte, és még 2028-ig tervez az éremhalmozó svéd úszósztár

Az olimpiai bajnok, 10-szeres vb-első, 17-szeres Eb-győztes Sarah Sjöström rápihen a következő évadra.

Úszás: Próbálom kihúzni addig, amíg tudom, amíg van értelme – Verrasztó Dávid

Az idei római Európa-bajnokságon ezüstérmes úszó 34 évesen sem gondol arra, hogy abbahagyja.

Úszás: kihagyja a rövid pályás vb-t a japánok újdonsült világcsúcstartója

A 20 esztendős versenyző a swimswam című szakportálnak elmondta, iskolai tanulmányai miatt nem tudná magát megfelelően kipihenni.

Úszás: Kós Hubert bronzérmes 400 vegyesen a torontói vk-n

A rövid pályás specialistaként is aposztrofált dél-afrikai Matthew Sates nyerte a számot.

Úszás: Katie Ledecky világcsúcsot úszott rövid pályán, 1500 gyorson

Az amerikaI klasszis eddigi pályafutása során még sohasem indult rövid pályás viadalon.

Úszás: megdőlt a női 400 m gyors rövid pályás világcsúcsa

„Meglepett az eredményem, hiszen két hónapja tértem vissza az uszodába” – mondta a kínai Li Ping-csie.

Úszás: árva kutyáknak segítenek az olimpikonjaink

A naptár megvásárlásával az árván maradt kutyusok állatorvosi ellátása, fenntartása támogatható.

Úszás: „Milák olyat tud 200 pillangón, amit rajta kívül senki a Földön, de a Marson és a Holdon sem”

A kapitány „elköszönt” a búcsúzó fiatalabbik Gyurta fivértől.

Sportrádió: Gyurta Gergely bejelentette visszavonulását

„Az élet bizonyos élményeit a sport miatt nem tudtam megélni, de most már eljött az ideje, hogy ezekre összpontosítsak.”

Úszás: Kós Hubert harmadik 400 vegyesen a berlini vk-n

A szombati ezüst után ismét dobogóra állhatott Magyarovits Zoltán tanítványa.

Úszás: Kalmár Ákos és Olasz Anna a bajnok 5 km-en

Kalmár Rasovszky Kristófot és Gálicz Pétert is megelőzve győzött.

Úszás: Kós Hubert ezüstérmes 200 vegyesen a berlini vk-n

Márton Richárd 200 pillangón hatalmas egyéni csúcsot úszva ért célba negyedikként.

Úszás: japán világcsúcs született rövid pályán 200 pillangón

Honda Tomoru ebben a számban Milák Kristóf mögött olimpiai ezüstérmes lett nagy medencében.

Rövid pályás úszó-vk: nincs magyar érem a nyitó napon

A pénteki finálékban mindössze ketten, Kós Hubert és Jakabos Zsuzsanna voltak érdekeltek.

Úszás: Rasovszky a bajnok, Betlehem országos csúcsot ért el a medencés hosszútávú ob-n

A nőknél a nyílt vízi „menőket” – Olasz Annát és Balogh Vivient – megelőzve Szabó-Feltóthy Eszter diadalmaskodott.

Parasport: Illés Fannit díszpolgári címmel tüntették ki Zala megyében

A paralimpiai aranyérmes úszónőt a megyei közgyűlésen díjazták.

Nyílt vízi úszás: Olasz Anna Párizsig lát előre

Pénteken és vasárnap versenyez, szombaton szurkol a kéziseknek.

Úszás: kihagyja a rövid pályás idényt a hétszeres világbajnok

A svédek olimpiai bajnoka, Sarah Sjöström szeretné magát kipihenni a vb és a 2024-es olimpia előtt.

Képek: Halmai Petra és az ősz – festői fotók készültek olimpikon úszónőnkről

Fotói alatt nagyon sokan bókolnak a 25 éves sportolónak.

Úszás: Nem írom le magam – Kapás Boglárka

„Az olimpiai szereplésem és a húgom halála miatt is el kellett telnie bizonyos időnek, hogy magamra találjak – úgy érzem, sikerült.”

Rövid pályás úszó vb: Adam Peaty jelezte indulását

A britek versenyzője az utóbbi egy évben ritkán versenyzett.

Úszás: a férfi, aki több mint két napig úszott a Loch Nessben