Tokió 2020: történelmi sikert arattak Japán női kézisei

2021.07.27. 03:52
Ohiama Mana két góllal vette ki a részét a japán győzelemből (Fotó: AFP)
A hollandok elleni súlyos vereséget követően talpra állt Japán női kézilabda-válogatottja: a házigazdák csapata remek második félidei játékával óriási meglepetésre 29–26-ra legyőzte Montenegrót a tokiói olimpia keddi játéknapján.

Az első félidőben többnyire az esélyesebb montenegrói csapat vezetett, volt, hogy négy góllal is (6–10), de a szünetre fordított a lehetetlent ezúttal nem ismerő Japán, majd – nem kis részben a norvégiai születésű Kametani Szakura (másik nevén: Hauge Szakura) kiváló kapusteljesítményének – fokozatosan elhúzott (19–14, 20–15).

Az európai csapat 22–20-ra felzárkózott, de Japán újra elkapta a fonalat, négy gólt szerzett zsinórban, és 29–26-ra megnyerte a mérkőzést.

A dán Odensében légióskodó Ikehara Ajaka mind a hat lövéséből gólt szerzett, s hatszor talált be Hara Nozomi is. A montenegrói csapatban Tatjana Brnovics volt a leggólerősebb (6), a győri Jelena Deszpotovics egyet szerzett.

Japán válogatottja mindössze másodszor vesz részt olimpián, és ez volt a második győzelme – a nemzetközi szövetség értékelése szerint „történelmi sikere”.