Bíró Attila tanítványai döntetlennel kezdték az olimpiát (Fotó: Mirkó István)

 

JÚLIUS 26. – ÖSSZEFOGLALÓ

Bicsák Bence félholtan is a hetedik lett a triatlonosoknál

Márton Anna megsérült, de nagyot küzdve a negyedik lett női kardban

A férfi 4x100-as gyors váltó új országos csúccsal ötödik helyen zárt – a hajnali úszódöntők történései

Milák Kristóf a legjobb, Hosszú Katinka a második legjobb idővel jutott tovább a futamából


A MAGYAR VERSENYZŐK NAPI PROGRAMJA/EREDMÉNYEI

Asztalitenisz

Majoros Bence–Jonathan Groth (dán), 1:4 – a férfi egyes, 2. fordulóban Majoros kikapott, kiesett

Cselgáncs
Karakas Hedvig (női 57 kg) – a selejtezőben kikapott, kiesett

Kerékpár
Parti András (férfi mountain bike) – terepverseny, a 32. helyen végzett

Triatlon
Bicsák Bence, Tóth Tamás – férfiverseny – Bicsák a 7., Tóth a 29. helyen végzett

Úszás

Németh Nándor (férfi 200 m gyors) – elődöntőjében a 7., lett, nem került be a döntőbe, a 15. helyen végzett.
férfi 4x100 m gyors váltó (Magyarország) a döntőben a mieink az 5. helyen csaptak célba 
Kenderesi Tamás (férfi 200 m pillangó) – Kenderesi Tamás bejutott az elődöntőbe
Milák Kristóf (férfi 200 m pillangó) – Milák Kristóf a legjobb idővel jutott az elődöntőbe
Hosszú Katinka, Sebestyén Dalma (női 200 m vegyes) – Sebestyén Dalma csak a 17. lett, így nem tudott bejutni, míg Hosszú Katinka
másodikként jutott az elődöntőbe

Mihályvári-Farkas Viktória, Késely Ajna (női 1500 m gyors) – Késely Ajna a 9., míg Mihályvári-Farkas Viktória a 12. helyen zárt, egyikőjük sem jutott be a döntőbe

Vitorlázás
Cholnoky Sára (női RS:X) – 4-6. futam, Vadnai Benjamin (férfi laser) – 2-3. futam
Érdi Mária (női laser radial)

Vívás – női kard
1. forduló
Katona Renáta–Jazmin Dagfusz (tunéziai) 15:6
2. forduló
Pusztai Liza
–Amira Ben Szaban (tunéziai) 15:12
Márton Anna
–María Belén Pérez Maurice (argentin) 15:12
Katona RenátaSzofija Velikaja (orosz) 4:15
nyolcaddöntő
Pusztai LizaCsien Csia-zsuj (kínai) 10:15
Márton Anna–Csoj Szu Jon (dél-koreai) 15:12
negyeddöntő
Márton Anna–Zaynab Dayibekova (üzbég) 15:11
elődöntő
Márton Anna–Szofija Velikaja (orosz) 8:15

A női kardozóink hétfői hajnali, reggeli meccseiről itt olvashatnak bővebben.

bronzmérkőzés
Márton Anna–Manon Brunet (francia) 6:15

döntő
Szofia Pozdnyakova (orosz)–Szofija Velikaja (orosz) 15:11

Vízilabda – nők
B-csoport, 1. forduló
Magyarország–Orosz csapat 10–10

A NAP ARANYÉRMESEI

ASZTALITENISZ
vegyes páros – aranyérmes: Mizutani Jun, Ito Mima (Japán)

CSELGÁNCS
női 57 kg – aranyérmes: Nora Gjakova (Koszovó)
férfi 73 kg – aranyérmes: Ono Sohej (Japán)

GÖRDESZKÁZÁS
női street – aranyérmes: Nisija Momdzsi (Japán) 

ÍJÁSZAT
férfi csapatverseny – aranyérmes: Dél-Korea

KERÉKPÁR
férfi mountain bike terepverseny – aranyérmes: Thomas Pidcock (Nagy-Britannia)

MŰUGRÁS
férfi torony szinkron – aranyérmes: Thomas Daley, Matty Lee (Nagy-Britannia)

SPORTLÖVÉSZET
férfi skeet – aranyérmes: Vincent Hancock (Egyesült Államok)

női skeet – aranyérmes: Amber English (Egyesült Államok)

SÚLYEMELÉS
női 55 kg – aranyérmes: Hidilyn Diaz (Fülöp-szigetek)

TEKVANDÓ
női 67 kg – aranyérmes: Makszin Hramcov (Orosz csapat)
férfi 80 kg – aranyérmes: Matea Jelic (Horvátország)

TORNA
férfi csapatverseny – aranyérmes: Nyikita Nagornij, Gyenyisz Abljazin, Artur Dalalojan, David Beljavszkij (Orosz Csapat)

TRIATLON
férfi verseny – aranyérmes: Kristian Blummenfelt (Norvégia)

ÚSZÁS
női 100 m pillangó – aranyérmes: Margaret Macneil (Kanada)
női 400 m gyors – aranyérmes: Ariarne Tutmus (Ausztrália)
férfi 100 m mell – aranyérmes: Adam Peaty (Nagy-Britannia)
4x100 m gyors váltó – aranyérmes: Egyesült Államok

A hétfői úszódöntőkről itt olvashatnak.

VÍVÁS
női kard – aranyérmes: Szofia Pozdnyakova (Orosz csapat)
férfi tőr – aranyérmes: Cseung Ka-long (Hongkong)

NAPI PROGRAM

ASZTALITENISZ
3.00:
női egyes, férfi egyes (Majoros Bence) – 2. forduló
7.30: női egyes, férfi egyes – 3. forduló
13.00:
vegyes páros – bronzmeccs, döntő

CSELGÁNCS
4.00:
női 57 kg (Karakas Hedvig), férfi 73 kg – selejtezők, negyeddöntők
10.00:
női 57 kg, férfi 73 kg – elődöntők, vigaszág, bronzmérkőzés, döntő

GÖRDESZKÁZÁS

2.00: női street, selejtező, döntő

GYEPLABDA
CSOPORTKÖR, 2. FORDULÓ
NŐK
A-CSOPORT

3.00:
Hollandia–Írország
11.30: Dél-Afrika–Nagy-Britannia
14.15: Németország–India
FÉRFIAK
B-CSOPORT
 
2.30:
Németország–Belgium
4.45: Nagy-Britannia–Kanada

HETES RÖGBI
FÉRFIAK

2.00:
csoportkör, 1. forduló – 6 mérkőzés
9.30: csoportkör, 2. forduló – 6 mérkőzés

HULLÁMLOVAGLÁS
0.00: férfi, női előfutamok

ÍJÁSZAT
2.30:
férfi csapatverseny, nyolcaddöntők
6.45:
férfi csapatverseny, negyeddöntők, elődöntők, bronzmeccs, döntő

KERÉKPÁR
8.00:
férfi mountain bike terepverseny (Parti András)

KÉZILABDA
FÉRFIAK
CSOPORTKÖR, 2. FORDULÓ
A-CSOPORT
2.00:
Brazília–Franciaország
4.00: Argentína–Németország
9.15: Spanyolország–Norvégia
B-CSOPORT
7.15:
Egyiptom–Dánia
12.30: Bahrein–Portugália
14.30: Japán–Svédország

KOSÁRLABDA
CSOPORTKÖR, 1. FORDULÓ
FÉRFIAK
C-CSOPORT
6.40: Argentína–Szlovénia
14.00: Japán–Spanyolország

NŐK
A-CSOPORT
3.00:
Dél-Korea–Spanyolország
10.20: Szerbia–Kanada

MŰUGRÁS
8.00:
férfi torony szinkron – döntő

ÖKÖLVÍVÁS
4.00, 10.00:
női 57 kg és férfi 69 kg – nyolcaddöntő; férfi 57 kg – 1. forduló

RÖPLABDA
FÉRFIAK
A-CSOPORT
2.00:
Irán–Venezuela
7.20: Lengyelország–Olaszország
12.40: Japán–Kanada
B-CSOPORT
4.05: Egyesült Államok–Orosz csapat
9.25: Franciaország–Tunézia
14.45: Brazília–Argentína

SOFTBALL
CSOPORTKÖR, 5. FORDULÓ
3.00: Japán–Egyesült Államok
7.30: Kanada–Olaszország
13.00: Mexikó–Ausztrália

SPORTLÖVÉSZET
2.00:
férfi, női skeet – selejtező, 2. nap, döntő

STRANDRÖPLABDA
2.00, 8.00, 13.00: férfi, női csoportmeccsek

SÚLYEMELÉS
4.50:
női 55 kg – B-csoport
12.50: női 55 kg – A-csoport

TENISZ
4.00:
férfi egyes, női egyes, férfi páros, női páros – 2. forduló

TEKVANDÓ
3.00:
női 67 kg, férfi 80 kg – nyolcaddöntő, negyeddöntő, elődöntő
12.00: női 67 kg, férfi 80 kg – vigaszág, bronzmeccs, döntő

TOLLASLABDA
3.00, 11.00: férfi, női egyes és páros, vegyes páros – csoportmeccsek

TORNA
12.00: férfi csapatverseny, döntő

TRIATLON
vasárnap, 23.30:
férfi verseny (Bicsák Bence, Tóth Tamás)

ÚSZÁS
DÖNTŐK, ELŐDÖNTŐK
3.30:
női 100 m pillangó, 400 m gyors – döntő, 100 m mell, 100 m hát – elődöntő; férfi 100 m mell, 4x100 m gyors váltó – döntő; 100 m hát, 200 m gyors – elődöntő

3.37: Németh Nándor (férfi 200 m gyors) – elődöntő
5.05: férfi 4x100 m gyors váltó (Magyarország) – döntő 
 
ELŐFUTAMOK
12.00:
női 200 m gyors, női 200 m vegyes, női 1500 m gyors, férfi 200 m pillangó – előfutamok 

12.23: Kenderesi Tamás (férfi 200 m pillangó) – előfutam
12.30: Milák Kristóf (férfi 200 m pillangó) – előfutam
12.45: Hosszú Katinka (női 200 m vegyes) – előfutam 
13.26: Mihályvári-Farkas Viktória (női 1500 m gyors) – előfutam
14.05: Késely Ajna (női 1500 m gyors) – előfutam

VITORLÁZÁS
5.00:
férfi, női RS:X (Cholnoky Sára); férfi laser (Vadnai Benjamin); női laser radial (Érdi Mária) – előfutamok

VÍVÁS
2.00:
női kard egyéni, férfi tőr egyéni – 1., 2., 3. forduló, negyeddöntő
2.00: Katona Renáta–Jazmin Dagfusz (tunéziai) – 1. forduló
4.10: Pusztai Liza–Amira Ben Szaban (tunéziai) – 2. forduló
4.10: Márton Anna–María Belén Pérez Maurice (argentin) – 2. forduló

11.00: női kard egyéni, férfi tőr egyéni – elődöntő, döntő

VÍZILABDA, NŐK
CSOPORTKÖR, 2. FORDULÓ
A-CSOPORT

11.20: Ausztrália–Hollandia
12.50: Spanyolország–Kanada
B-CSOPORT
7.00:
Egyesült Államok–Kína
8.30: Orosz csapat–Magyarország

3x3-AS KOSÁRLABDA
3.15, 7.00, 10.30, 14.00:
férfi, női csoportmeccsek

A TOKIÓI OLIMPIA ADATBANKJA!

A Nemzeti Sportot a helyszínről tudósítja: Kovács Erika, Mirkó István, Nedelykov Tamás, Szűcs András, Tumbász Hédi