ALAPINFORMÁCIÓK
SPRINT
Összlétszám: 246 versenyző – 123 férfi és 123 nő,
Versenyszámok: női K–1 200, K–1, K–2, és K–4 500 valamint méter, C–1 200 és C–2 500 méter, K–1, 200, K–4 500, férfi K–1, K–2, 1000 méter, valamint C–1 és C–2 1000 méter – összesen 12 szám
Indítható egységek/versenyzők egy országból: maximum 18 fő, nemenként 9. Kajakban 6 szerezhető kvóta van, kenuban 3. Indítható egységek: négyesben egyesben és kajak párosban két hajó, négyesben és kenu párosban egy.
Lebonyolítási rend: az előfutamokból a középfutamba jutnak a megfelelő helyen zárók, majd a középfutamokból továbbjutókkal alakul ki a finálé nyolc egységből álló mezőnye
Magyar egységek: női K–1 200, K–1 500, K–4 500, C–2 500 méter, férfi K–1 100, K–4 500 méter
Helyszín: Sea Forest Waterway, 12 800 férőhely
 
SZLALOM
Összlétszám: 82 fő – 41 férfi és 41 nő
Versenyszámok: férfi K–1, C–1, női K–1, C–1
Indítható egységek egy országból: 1 hajó számonként és nemenként.
Lebonyolítási rend: mindenki két előfutamot teljesít, s a jobb eredmények alapján alakul ki a 12-es középdöntő mezőnye. A középdöntőben és a fináléban egyszer-egyszer mennek le a résztvevők a pályán, előbbi szakaszból a legjobb nyolc jut tovább. A győztes az lesz, aki a döntőben a legkevesebb hibaponttal és a legjobb idővel rendelkezik.
Helyszín: Kaszai Rinkai Park, 8000 férőhely

AZ OLIMPIA KAJAK-KENU SPRINTVERSENYÉNEK MENETRENDJE/EREDMÉNYEI

AUGUSZTUS 2., HÉTFŐ
02.30:
női K–1 200 m,  K–2 500 m, férfi C–2 1000 m, K–1 1000 méter – előfutamok, középfutamok

AUGUSZTUS 3., KEDD
női K–1 200 m
döntő
Aranyérmes:
Lisa Carrington (Új-Zéland), 2. Teresa Portela (Spanyolország), 3. Emma Aastrand Jörgensen (Dánia), ..6. Lucz Dóra (Magyarország), 16. Kárász Anna (Magyarország)
női K–2 500 m
döntő
Aranyérmes:
Új-Zéland, 2. Lengyelország, 3. Magyarország (Kozák Danuta, Bodonyi Dóra), 4. Magyarország (Csipes Tamara, Medveczky Erika)
férfi C–2 1000 m
döntő
Aranyérmes:
Kuba, 2. Kína 3. Németország, 11.. Magyarország (Adolf Balázs, Fejes Dániel)
férfi K–1 1000 m
döntő
Aranyérmes:
Kopasz Bálint (Magyarország), 2. Varga Ádám (Magyarország), 3. Fernando Pimenta (Portugália)

AUGUSZTUS 4., SZERDA
02.30:
női C–1 200 m, K–1 500 m, férfi K–1 200 m, K–2 1000 méter – előfutamok, középfutamok

AUGUSZTUS 5., CSÜTÖRTÖK
02.30:
női C–1 200 m, K–1 500 m, férfi K–1 200 m, K–2 1000 méter – elődöntők, döntők

Férfi K–1, 200m
Aranyérmes:
TÓTKA SÁNDOR 35.035 mp, 2. Manfredi Rizza (Olaszország) 35.080, 3. Liam Heath (Nagy-Britannia) 35.202, 4. CSIZMADIA KOLOS 35.317

Női C–1, 200m
Aranyérmes:
Nevin Harrison (Egyesült Államok) 45.932 mp, 2. Laurence Vincent-Lapointe (Kanada) 46.786, 3. Ljudmila Luzan (Ukrajna) 47.034…9. BALLA VIRÁG...14. TAKÁCS KINCSŐ

Női K–1,500m
Aranyérmes:
Lisa Carrington (Új-Zéland) 1:51.216 perc, 2. CSIPES TAMARA 1:51.855, 3. Emma Jörgensen (Dánia) 1:52.773, 4. KOZÁK DANUTA 1:53.414

Férfi K–2, 1000
Aranyérmes:
Ausztrália 3:15.280 perc, 2. Németország 3:15.584, 3. Csehország 3:16.106, 4. NÁDAS BENCE, KOPASZ BÁLINT 3:16.535, …12. BÉKE KORNÉL, VARGA ÁDÁM

AUGUSZTUS 6., PÉNTEK
02.30:
női C–2 500 m, K–4 500 m, férfi C–1 1000 m, K–4 500 méter – előfutamok, középfutamok

AUGUSZTUS 7., SZOMBAT
02.30:
női C–2 500 m, K–4 500 m, férfi C–1 1000 m, K–4 500 méter – elődöntők, döntők

Női C–2 500 m. Aranyérmes: Kína 1:55.495, 2. Ukrajna +2.004, 3. Kanada +3.546, …
5. MAGYARORSZÁG (TAKÁCS KINCSŐ, BALLA VIRÁG) +4.794 – az ötödik lett a Balla, Takács kenu párosunk

Férfi C–1 1000 m. Aranyérmes: Isaquias Queiroz dos Santos (Brazília) 4:04.408, 2. Liu Hao (Kína) +1.316, 3. Serghei Tarnovschi (Moldova) +1.661 …15. ADOLF BALÁZS (MAGYARORSZÁG) 4:07.613 (B-döntő) – a hetedik lett a B-döntőben a kenus Adolf Balázs

Női K–4 500 m. Aranyérmes: MAGYARORSZÁG (KOZÁK DANUTA, CSIPES TAMARA, KÁRÁSZ ANNA, BODONYI DÓRA) 1:35.463, 2. Fehéroroszország +0.610, 3. Lengyelország +0.982 – olimpiai bajnok a női négyes, Kozák hatszoros győztes

Férfi K–4 500 m. Aranyérmes: Németország 1:22.219, 2. Spanyolország +0.226, 3. Szlovákia +1.315, …7. MAGYARORSZÁG (NÁDAS BENCE, BÉKE KORNÉL, CSIZMADIA KOLOS, TÓTKA SÁNDOR) +2.849 – a hetedik helyen zárt a magyar férfi kajak négyes

MAGYAR INDULÓK

KOZÁK DANUTA
Születési idő és hely: 1987. 01. 11., Budapest
Klubja: Ferencváros
Versenyszámai: K–1 500 m, K–2 500 m és K–4 500 m
Olimpiai eredményei: 5x OLIMPIAI BAJNOK; 1. (2012 - K–1 500 m, K–4 500 m, 2016 - K–1 500 m, K–2 500 m, K–4 500 m), 2. (2008 - K–4 500 m)
További legjobb eredményei: 14x VILÁGBAJNOK - K–1 500 m (2013, 2014, 2018), K–2 500 m (2009, 2010, 2015, 2018), K–4 500 m (2009, 2011, 2013, 2014, 2018), K–2 200 m (2011), 4x200 m-es váltó (2013); 18x EURÓPA-BAJNOK - K–2 1000 m (2007), K–4 200 m (2008), K–2 500 m (2008, 2009, 2016, 2021), K–1 500 m (2010, 2011, 2014, 2016, 2018), K–2 200 m (2011), K–4 500 m (2013, 2014, 2016, 2018, 2019), K–1 200 m (2014)

CSIPES TAMARA
Születési idő és hely:
1989. 08. 24., Budapest
Klubja: Budapesti Honvéd
Versenyszámai: K–1 500 m, K–2 500 m és K–4 500 m
Olimpiai eredményei: 1x OLIMPIAI BAJNOK (2016 - K–4 500 m)
További legjobb eredményei: 8x VILÁGBAJNOK - K–2 1000 m (2010, 2018), K–2 500 m (2014), K–4 500 m (2010, 2019), K–1 1000 m (2011, 2019), K–1 5000 m (2011); 9x EURÓPA-BAJNOK - K–2 1000 m (2010, 2011, 2021), K–2 500 m (2011, 2014), K–1 1000 m (2014), K–4 500 m (2016, 2018, 2021)

LUCZ DÓRA
Születési idő és hely:
1994. 09. 26., Budapest
Klubja: UTE
Versenyszáma: K–1 200 m
Olimpiai eredménye: újonc
Legjobb eredményei: 3x EURÓPA-BAJNOK - K–1 200 m (2017), K–4 500 m (2017, 2021); 1xEb-2. - K–1 200 m (2021)

BODONYI DÓRA
Születési idő és hely:
1993. 11. 07., Szarvas
Klubja: Szolnoki Kajak-Kenu Klub
Versenyszáma: K–2 500 m és K–4 500 m
Olimpiai eredménye: újonc
Legjobb eredményei: 5x VILÁGBAJNOK - K–1 1000 m (2018), K–1 5000 m (2017, 2018, 2019), K–4 500 m (2019); 1x vb-3. (K–2 1000 m, 2015); 6x EURÓPA-BAJNOK - K–1 1000 m (2017), K–1 5000 m (2017, 2021), K–2 500 m (2021), K–4 500 m (2018, 2021); 2x Eb-2. (K–1 5000 m, 2016, 2019)

MEDVECZKY ERIKA
Születési idő és hely:
1988. 06. 19., Budapest
Klubja: Budapesti Honvéd
Versenyszáma: K–2 500 m
Olimpiai eredményei: újonc
Legjobb eredményei: 8x VILÁGBAJNOK - K–1 1000 m (2013, 2015), K–2 1000 m (2017, 2018, 2019), K–4 500 m (2017, 2018, 2019); 3x vb-3. (K–2 1000 m, 2009, 2011, 2014), 6x EURÓPA-BAJNOK - K–2 1000 m (2008, 2021), K–1 5000 m (2014), K–4 500 m (2017, 2018, 2019)

KÁRÁSZ ANNA
Születési idő és hely:
1991. 09. 20., Dunaújváros
Klubja: MVM Szegedi VSE
Versenyszáma: K–1 200 m és K–4 500 m
Olimpiai eredménye: újonc
Legjobb eredményei: 4x VILÁGBAJNOK - K–2 200 m (2014), K–2 500 m (2018), K–4 500 m (2014, 2018), 2xvb-2. (K–1 500 m, 2015; K–4 500 m, 2015); 4x EURÓPA-BAJNOK - K–4 500 m (2014, 2018, 2019, 2021)

BALLA VIRÁG
Születési idő és hely:
1994. 06. 26., Győr
Klubja: Győri Graboplast VSE
Versenyszáma: C–2 500 m
Olimpiai eredménye: újonc
Legjobb eredményei: 3x vb-2. (C–2 500 m, 2018, 2019; C–2 200 m, 2019), 4x EURÓPA-BAJNOK (C–2 500 m, 2017, 2018, 2019; C–2 200 m, 2018)

TAKÁCS KINCSŐ
Születési idő és hely:
1993. 09. 17., Győr
Klubja: Győri Graboplast VSE
Versenyszáma: C–1 200 m és C–2 500 m
Olimpiai eredménye: újonc
Legjobb eredményei: 1x VILÁGBAJNOK - C–2 500 m (2014), 6x vb-2. (C–2 500 m, 2013, 2018, 2019; C–1 200 m, 2015; C–2 200 m, 2019; maratoni, 2015), 3x vb-3. (C–2 500 m, 2011, 2015; C–2 500 m, 2017); 7x EURÓPA-BAJNOK (C–2 500 m, 2012, 2013, 2014, 2017, 2018, 2019; C–2 200 m, 2018)

HORÁNYI DÓRA
Születési idő és hely:
2002. 04. 07., Budapest
Klubja: UTE
Versenyszáma: C–1 200 m
Olimpiai eredménye: újonc
Legjobb eredményei: 2x Eb-2. (C–1 5000 m, 2021, maratoni, 2019), maratoni magyar bajnok

KOPASZ BÁLINT
Születési idő és hely:
1997. 06. 20., Szeged
Klubja: Győri Graboplast VSE
Versenyszámai: K–1 1000 m és K–2 1000 m
Olimpiai eredménye: K–1 1000 m - 10. (2016)
További legjobb eredményei: 1x VILÁGBAJNOK (K–1 1000 m, 2019), 4x EURÓPA-BAJNOK (K–1 1000 m, 2019, 2021; K–1 500 m, 2021; K–1 5000 m, 2019), 1x Eb-2. (K–1 1000 m, 2018), 3x Eb-3. (K–1 1000 m, 2016, 2017; K–1 500 m, 2017)

TÓTKA SÁNDOR
Születési idő és hely:
1994. 07. 27., Mezőtúr
Klubja: UTE
Versenyszámai: K–1 200 m és K–4 500 m
Olimpiai eredménye: K–2 200 m - 4. (2016)
További legjobb eredményei: 2x VILÁGBAJNOK (K–2 200 m, 2015; K–1 4x200 m-es váltó, 2014), 1x vb-2. (K–2 500 m, 2017), 2x vb-3. (K–1 4x200 m-es váltó, 2013; K–4 500 m, 2018), 4x EURÓPA-BAJNOK (K–4 500 m, 2016, 2017; K–2 500 m, 2017; K–1 200 m, 2021), 1x Eb-3. (K–4 500 m, 2018)

VARGA ÁDÁM
Születési idő és hely:
1999. 11. 20., Budapest
Klubja: KSI SE
Versenyszámai: K–1 1000 m és K–2 1000 m
Olimpiai eredménye: újonc
Legjobb eredményei: magyar bajnok (K–1 1000 m, 2020), ifjúsági világbajnok, ifjúsági maratoni világbajnok

CSIZMADIA KOLOS ATTILA
Születési idő és hely: 1995. 09. 01., Budapest
Klubja: INTER-ÉPFU AVSE
Versenyszámai: K–1 200 m és K–4 500 m
Olimpiai eredménye: újonc
Legjobb eredményei: magyar bajnok (K–1 200 m, 2019, K–2 200 m, 2020)

BÉKE KORNÉL
Születési idő és hely:
1998. 12. 02., Debrecen
Klubja: KSI SE
Versenyszáma: K–2 1000 m és K–4 500 m
Olimpiai eredménye: újonc
Legjobb eredményei: egyetemi-főiskolai világbajnok (K–2 1000 m, 2018), Eb-5. (K–2 1000 m, 2021)

NÁDAS BENCE
Születési idő és hely:
1996. 04. 17., Budapest
Klubja: MVM Szegedi VSE
Versenyszáma: K–2 1000 m és K–4 500 m
Olimpiai eredménye: újonc
Legjobb eredményei: 1x VILÁGBAJNOK (K–1 4x200 m-es váltó, 2014), 1x vb-2. (K–2 500 m, 2017), 1xvb-3. (K–1 500 m, 2018), 3x EURÓPA-BAJNOK (K–4 500 m, 2016, 2017; K–2 500 m, 2017), 1x Eb-3. (K–1 500 m, 2016)

ADOLF BALÁZS
Születési idő és hely: 1999. 09. 05., Budapest
Klubja: Óbudai Ganz Vízisport Egyesület
Versenyszámai: C–1 1000 m és C–2 1000 m
Olimpiai eredménye: újonc
Legjobb eredményei: vb-2. (C–1 5000 m, 2019), magyar bajnok (C–1 5000 m, 2020, C–2 1000 m, 2020)

FEJES DÁNIEL
Születési idő és hely:
1999. 11. 14., Budapest
Klubja: Merkapt Mekler László SE
Versenyszámai: C–1 1000 m és C–2 1000 m
Olimpiai eredménye: újonc
Legjobb eredményei: magyar bajnok (C–2 1000 m, 2020)

 

A TOKIÓI OLIMPIA ADATBANKJA

AZ OLIMPIA KAJAK-KENU SZLALOMVERSENYÉNEK MENETRENDJE/EREDMÉNYEI

JÚLIUS 25., VASÁRNAP
06.00:
női K–1, férfi C–1 – előfutamok

JÚLIUS 26., HÉTFŐ
07.00: férfi C–1 – elődöntők, döntő
Olimpiai bajnok: Benjamin Savsek (Szlovénia), 2. Lukas Rohan (Csehország) 3. Sideris Tasiadis (Németország)

JÚLIUS 27., KEDD
07.00: női K–1 – elődöntők, döntő
Olimpiai bajnok: Ricarda Funk (Németország), 2. Maialen Chourraut (Spanyolország), 3. Jessica Fox (Ausztrália) 106.73

JÚLIUS 28., SZERDA
06.00: női C–1, férfi K–1 – előfutamok

JÚLIUS 29., CSÜTÖRTÖK
07.00:
női C–1 – elődöntők, döntő
Olimpiai bajnok: Jessica Fox (Ausztrália), 2. Mallory Franklin (Nagy-Britannia), 3. Andrea Herzog (Németország)

JÚLIUS 30., PÉNTEK
07.00:
férfi K–1 – elődöntők, döntő
Olimpiai bajnok: Jirí Prskavec (Csehország), 2. Jakub Grigar (Szlovákia), 3. Hannes Aigner (Németország)

A TOKIÓI OLIMPIA ADATBANKJA

EGY PERCBEN A KAJAK-KENURÓL