Tokió 2020: az oroszok csak ikszeltek Brazíliával a női kézitornán

CS. M.CS. M.
2021.07.25. 11:15
Az Orosz csapat nem tudta legyőzni Brazíliát (Fotó: AFP)
A Tokióban zajló nyári olimpia második napján a női kézilabdázók is elkezdték a csoportmérkőzéseket. A címvédő Orosz csapat csak ikszelt Brazília ellen a magyar válogatott csoportjában, míg Hollandia 32–21-re legyőzte a házigazda japán válogatottat az A-csoportban.

A 2019-es világbajnok holland válogatott a házigazda japánok ellen kezdte meg szereplését a tokiói olimpián. Az előzetesen is jóval esélyesebb Hollandia már a szünetben nyolc góllal vezetett, 18–10-re, majd a folytatásban még növelte is előnyét – 32–21-re nyert.

A riói olimpián negyedik helyezett hollandok legjobbja Lois Abbingh volt, aki hét góllal zárta a meccset. Az FTC-ben kézilabdázó Angela Malestein egy gólt szerzett. A japánok legközelebb Montenegró, míg a hollandok Dél-Korea ellen játszanak az A-csoportban.

Ezt követően az olimpiai címvédő Orosz csapat meglepetésre csak döntetlent játszott a brazil válogatottal a B-csoport első mérkőzésén. A riói bajnok a szünetben még 14–12-re vezetett, a folytatásban azonban nem tudta a legjobbját nyújtani.

Brazília már a második játékrész fele előtt egyenlített, s a hajrában volt, hogy két góllal is vezetett. Végül 24–23-as orosz vezetésnél a brazilok még egyszer tudtak válaszolni, s ez elég volt a döntetlenhez – 24–24.

A bravúros ikszet elérő brazil válogatott a csoportkör 2. fordulójában Magyarország ellen játszik. A mieink magyar idő szerint ma (vasárnap) 14.30-tól kezdik meg szereplésüket az olimpián, az ellenfél Franciaország. Az Orosz csapat legközelebb a svédekkel találkozik.

Montenegró az A-csoportban igazolta a papírformát és könnyedén nyert Angola ellen. Az első félidőt követően ugyan még csak egy góllal, 13–12-re vezettek a montenegróiak, aztán 33–22-re nyertek.

A norvégok simán legyőzték Dél-Koreát az A-csoport harmadik mérkőzésén. A későbbi győztes 18–10-re vezetett a szünetben, a folytatásban aztán még nagyobb különbség alakult ki: 39–27-re nyertek a norvégok.

12.30: Spanyolország–Svédország
14.30: Magyarország–Franciaország – élőben az NSO-n!

A Nemzeti Sportot a helyszínről tudósítja: Kovács Erika, Mirkó István, Nedelykov Tamás, Szűcs András, Tumbász Hédi