Paralimpia: nem lesz ellenjelöltje a Nemzetközi Paralimpiai Bizottság elnökének

Az IPC hétfőn jelentette be, hogy a skót származású 44 éves sportvezetőn kívül más nem jelezte indulási szándékát.

Paralimpia: bélyegre került az érmes Novák Károly-Eduárd

„Számomra ez egy gyönyörű emlék, egy gyönyörű örökség, amelyet boldogan adok át a gyerekeimnek.”

Tokió 2020: veszélyben a brit sprintváltó olimpiai ezüstje

Chijindu Ujah ügye a nemzetközi Sportdöntőbíróság (CAS) doppingellenes csoportjához kerül.

Tokiói Hősök: Hidegen hagy, ha fejen lőnek. Csak rájövök, milyen béna – Magyari Alda

PODCAST. A magyar vízilabda-válogatott kapusa képzőművészetről, tanításról, a hirtelen jött népszerűség feldolgozásáról mesél.

Olimpia: a térség legjobban teljesítő nemzete vagyunk

Egyedül Magyarország végzett a legjobb húszban az előző három játékokon a régióban.

Tokió ráerősített: Közép-Európa legjobbja vagyunk!; Medvegyev lerombolja Djokovics álmait?

A Nemzeti Sport vasárnapi számából ajánljuk.

Kapufa és dicsőség – Malonyai Péter jegyzete

NS-VÉLEMÉNY. Úgy is mondhatom, van mire szerénynek lennünk.

Paralimpia: Amarilla üzeni Amynek, vele készült az első bajnok-selfie

Ekler Luca: Kicsit mindannyiunknak olyan, mintha egy álomból ébredtünk volna fel.

Tokió 2020: posztolimpiás depresszióban szenved az aranyérmes sportlövő

A 27 éves versenyző azt írta az Instagram-oldalán, hogy emiatt nem indul a Thunban sorra kerülő országos bajnokságon sem.

NS: poszteren a tokiói paralimpia magyar hősei

A montázs az újsághoz mellékelt nyomtatott verziója mellett most a Nemzeti Sport Online-on is elérhető.

Paralimpia: Pap Bianka világcsúcsot döntött sírásban

Konkoly Zsófiával egymást hajszolták bele az éremszerzésbe, egymás sikerét is megkönnyezték.

Az igazi erő – Vincze Szabolcs jegyzete

NS-VÉLEMÉNY. Sosem volt még ilyen erős és egységes a magyar paralimpiai csapat.

Paralimpia: az aranyérmes Kiss Péter Pált buli várja a falujában

Illés Fanni feldolgozhatatlanul sok üzenetet kapott, Hosszú Katinka és Nagy Tímea gratulációja a legkedvesebb.

Paralimpia 2020: ünnepélyes keretek között fogadták a magyar küldöttséget

A sportolókat a Vasas Fáy utcai kézilabdacsarnokában köszöntötték kedden.

Tokiói Hősök: Ha Pekingben olimpiát nyerek, kevesebb dolgot érek el – Cseh László

PODCAST. Létezik-e élsport szenvedés nélkül? Melyik volt a kedvenc olimpiája? Melyik a legjobb Star Wars film?

Tokió 2020: állatvédelmi képzés a lovat megütő öttusaedzőnek

Kim Raisner a továbbképzés elvégzéséig nem dolgozhat a nemzetközi szövetség versenyein.

Szabó László: Sosem volt még ilyen erős a magyar parasport

A Magyar Paralimpiai Bizottság elnöke szerint a magyar versenyzők mindent kihoztak magukból.

Paralimpia 2020: reggeli bronzzal zártak a magyarok Tokióban

A magyar küldöttség tizenhat éremmel, hét arannyal, öt ezüsttel és négy bronzzal zárta a 2021-es paralimpiát.

Tokiói Hősök: Néha azt képzelem, olyan gyorsan mozgok a páston, mint Yoda – Szatmári András

PODCAST. Miként állt talpra a tokiói mélypontokból? Milyen volt egy szobában Szilágyi Áronnal?

Paralimpia 2020: Ekler Luca zárásként ötödik lett 400 méteren

A mieink ezzel befejezték szereplésüket a tokiói játékokon, 16 érmet szereztek.

Paralimpia 2020: megrongálták a kerekesszékét, mégis bajnok lett

A paralimpikon elmondta, sok ragasztószalagot és különböző székek darabjait használták fel a javításhoz.

Paralimpia 2020: a kajakos Varga Katalin bronzéremmel nyitotta az utolsó napot

A döntőben végig tartotta a harmadik helyet, és a magyar csapat tizenhatodik érmét szerezte Tokióban.

Paralimpia 2020: Ekler Luca döntős 400 m síkfutásban

Saját futamában harmadik lett, így helyezéssel jutott a fináléba a magyar paralimpikon.

Paralimpia 2020: Ocelka nyolcadik az országúti mezőnyversenyben

A magyar kerékpáros két ellenfelét tudta megelőzni a 118.8 kilométeres távon.

Paralimpia 2020: Pap Bianka ezüstérmes 200 vegyesen

A harmadik érmét szerezte a tokiói paralimpián a magyar sportolónő.

Paralimpia 2020: Biacsi Ilona ötödik, Biacsi Bernadett nyolcadik 1500 méteren

„Nem jött ki a forma, ami elkeserít, ezt az ötödik és nyolcadik helyet még meg kell emésztenünk.”

Paralimpia 2020: arany, ezüst: megint dupláztak a magyarok

Kajak-kenuban Kiss Péter Pál aranyat, az úszó Pap Bianka ezüstöt szerzett a paralimpián.

Paralimpia 2020: Adámi Zsanett hetedik 50 méteres hátúszásban

Száraz Evelin 10., míg Illés Fanni 11. lett 400 méter gyorson.

Paralimpia 2020: rekordmennyiségű arany a mieinktől

Pap Bianka szerezte meg a mieink hatodik aranyérmét a tokiói világversenyen, amivel új csúcsot állított fel a magyar csapat.

Paralimpia 2020: újabb két magyar arany Tokióban

Konkoly Zsófia után Pap Bianka is győzött a tokiói paralimpia csütörtöki versenynapján.

Paralimpia 2020: Pap Bianka aranyérmes 100 méteres hátúszásban

Pap Bianka aranyérmet nyert 100 méteres hátúszásban csütörtökön, az S10-es kategóriában a tokiói paralimpián.

Paralimpia 2020: Konkoly Zsófiáé a magyar csapat ötödik aranyérme

A tokiói paralimpián korábban négyszáz méter gyorson és kétszáz méter vegyesen szerzett ezüstérmet.

Tokiói Hősök: Ezer méter néha olyan hosszú, az életed végiggondolod – Csipes Tamara

PODCAST. Mennyit változott 15 év alatt a kajak-kenu technikai háttere? Mit tervez Párizsra a tokiói csapat legeredményesebb versenyzője?

Paralimpia 2020: elkésett, versenyezhetett, győzött, kizárták

A malajziai Muhammad Ziyad Zolkefli hiába nyerte meg 2016 után ismét a súlylökőversenyt.

Paralimpia 2020: máris itt a 11. érem – Konkoly Zsófia úszása ezüstöt ért

A 19 éves úszó a 200 vegyes döntőjében is második helyen ért célba.

Paralimpia 2020: rendőrök is fogadták Madarászné Mező Boglárkát a reptéren

A BRFK büszke a jogtanácsosára, aki a tőrcsapat tagjaként bronzérmet nyert.

Paralimpia 2020: Pap Bianka ezüstérmes a tokiói paralimpián

A 400 méteres gyorsúszásban született a magyar küldöttség újabb érme a japán fővárosban.

Paralimpia 2020: nem jutott döntőbe a Szvitacs, Arlóy női asztaliteniszező-csapat

A Szvitacs Alexa, Arlóy Zsófia csapat az ötödik helyen zárta a női csapatversenyt.

Paralimpia 2020: a távolugró Ekler Luca világcsúccsal aranyérmes Tokióban

Biztonsági ugrással javított világrekordot, az utolsó kísérleténél könnyek szöktek a szemébe.

Paralimpia 2020: nem jutott elődöntőbe a Csonka, Zborai asztalitenisz csapat

„A párosban azt éreztük, hogy van keresnivalónk, de végül a jobbak nyertek.”

Paralimpia 2020: Wermeser hetedik, Ocelka nyolcadik a Fudzsinál

A C5-ös kategória magyar indulója 46:23.06 perc alatt tekerte le a 32 kilométert.

Paralimpia 2020: Otthon azért már kialakítottam az éremnek egy helyet – Dávid Krisztina

„Nagyon jót akartam lőni, mert azt azért tudok, de ez nem a Nyuszi-kupa, nem a Háztömb-körüli bajnokság, hanem a paralimpia.”

Paralimpia 2020: Dávid Krisztina bronzérmes légpisztolyban

A magyar sportövő a hatvan lövéses alapvesenyben 570 körrel második helyen jutott a nem sokkal később kezdődő fináléba.

Paralimpia 2020: az ezüst után pontot szerzett Konkoly Zsófia

Az íjász Gáspár Tamás versenyzését nehezítette, hogy szélkatlan volt a pályán.

Paralimpia 2020: nem jutottak döntőbe a Biacsi-ikrek

Az ikerpár, erősebb számukban, 1500 méteren pénteken állnak majd rajthoz.