Nagy Viktor és csapattársai kikaptak a görögöktől férfi vízilabdatorna elődöntőjében (Fotó: Mirkó István)

 

AUGUSZTUS 6., PÉNTEK – ÖSSZEFOGLALÓ

Kovács Sarolta bronzérmes női öttusában!

Kovács Sarolta: Egész nap a szívem vitt előre

Hárspataki Gábor bronzérmes lett karatéban!

Hárspatakinak még több olyan vágya van, amelyről nem akar lemondani 

Megint a görögök nyertek, férfi pólósaink a bronzéremért játszanak

Märcz Tamás: Nem hoztunk jó döntéseket, de ki kell kaparni a bronzérmet

A MAGYAR VERSENYZŐK NAPI PROGRAMJA/EREDMÉNYEI

Atlétika
Csütörtök, 22.30: Helebrandt Máté, Venyercsán Bence (férfi 50 km-es gyaloglás) – Helebrandt a 17., Venyercsán a 20. 50 km gyaloglásban
9.30: Kovács Barbara, Madarász Viktória (női 20 km-es gyaloglás) – Kovács Barbara a 45., Madarász Viktória nem ért célba

Birkózás
4.30:
Muszukajev Iszmail (férfi szabadfogás 65 kg) – nyolcaddöntő, negyeddöntő, döntő
Muszukajev Iszmail (Magyarország)–Agustín Alejandro Destribats (Argentína) – nyolcadöntő – Muszukajev győzött, negyeddöntős
Muszukajev Iszmail (Magyarország)–Otoguro Takuto (Japán) – negyeddöntő – Muszukajev kikapott a negyeddöntőben, de vigaszágon még folytathatja majd.

Kajak-kenu
Előfutamok
2.37:
Balla Virág, Takács Kincső (női C–2 500 m) – előfutam – Elődöntős a Balla, Takács kenu páros
2.44: Fejes Dániel (férfi C–1 1000 m) – előfutam
3.00: Adolf Balázs (férfi C–1 1000 m) – előfutamAdolf elődöntős kenu egyes 1000 méteren, Fejes negyeddöntős
3.30:
Magyarország (Kozák Danuta, Csipes Tamara, Kárász Anna, Bodonyi Dóra – női K–4 500 m) – előfutam – Simán elődöntős a női kajak négyes
3.51: Magyarország (Nádas Bence, Béke Kornél, Csizmadia Kolos, Tótka Sándor – férfi K–4 500 méter) – előfutam – Hátramaradt a magyar négyes, negyeddöntőben folytatja
Reményfutamok
4.35: férfi kenu egyes (C–1) 1000 méter – 3 reményfutam
Fejes Dániel (1. futam): az ötödik helyen ért célba, kiesett, a 28 fős mezőnyben a 20. helyen zárt.
5.12: férfi kajak négyes (K–4) 500 méter – reményfutam
Magyarország – Nádas Bence, Béke Kornél, Csizmadia Kolos, Tótka Sándor: a reményfutamot megnyerve elődöntős 

A hajnali futamokról ide kattintva olvashatnak.

Karate
10.00:
Hárspataki Gábor (férfi 75 kg) – kieséses szakasz, elődöntő, döntő
A-CSOPORT
Abdalla Abdelaziz (Egyiptom)–Hárspataki Gábor 2:2 – előbb szerzett ponttal
Hárspataki Gábor–Thomas Scott (Egyesült Államok) 3:8

Hárspataki Gábor–Sztanyiszlav Horuna (Ukrajna) 0:0
Nisimura Ken (Japán)–Hárspataki Gábor 1:3

ELŐDÖNTŐ
Rafael Aghayev (azeri)–Hárspataki Gábor 7–0 – a magyar karatés bronzérmet szerzett

Öttusa
7.54:
Kovács Sarolta (úszás)
8.00: Gulyás Michelle (úszás)
8.45: Gulyás Michelle, Kovács Sarolta (bónusz vívás)
10.15: Gulyás Michelle, Kovács Sarolta (lovaglás)
12.30:
Gulyás Michelle, Kovács Sarolta (kombinált szám)

Kovács Sarolta bronzérmet szerzett, Gulyás Michelle a 12. helyen végzett.

Ritmikus gimnasztika
3.20:
Pigniczki Fanni (egyéni összetett: labda, karika) – selejtező
7.50: Pigniczki Fanni (egyéni összetett: szalag, buzogány) – selejtező – a 20. helyen végzett, így nem került be a szombati döntőbe.

Vízilabda
férfi elődöntő
8.30:
Görögország–Magyarország 9–6

A NAP ARANYÉRMESEI

ASZTALITENISZ
férfi csapatverseny – aranyérmes: Kína

ATLÉTIKA
férfi 50 km-es gyaloglás – aranyérmes: Dawid Tomala (Lengyelország)
női 20 km-es gyaloglás – aranyérmes: Antonella Palmisano (Olaszország)
női gerelyhajítás – aranyérmes: Liu Si-jing (Kína)
férfi 5000 m – aranyérmes: Joshua Cheptegei (Kenya)
női 400 m – aranyérmes: Shaunae Miller-Uibo (Bahama)
női 1500 m – aranyérmes: Faith Kipyegon (Kenya)
női 4x100 m váltó – aranyérmes: Jamaica
férfi 4x100 m váltó – aranyérmes: Olaszország

BIRKÓZÁS
férfi szabadfogás 74 kg – aranyérmes: Zaurbek Szidakov (Orosz csapat),
férfi szabadfogás 125 kg – aranyérmes: Gable Dan Steveson (Egyesült Államok),
női 53 kg – aranyérmes: Mukajda Maju (Japán).

GYEPLABDA
női – aranyérmes: Hollandia

KARATE
férfi kata – aranyérmes: Kijuna Riu (Japán),
női 61 kg – aranyérmes: Jovana Prekovics (Szerbia),
férfi 75 kg – aranyérmes: Luigi Busa (Olaszország).

LABDARÚGÁS
nők – aranyérmes: Kanada

ÖKÖLVÍVÁS
férfi 91 kg – aranyérmes: Julio La Cruz (Kuba)

ÖTTUSA
női verseny – aranyérmes: Kate French (Nagy-Britannia)

PÁLYAKERÉKPÁR
férfi sprint – aranyérmes: Harrie Lavreysen (Hollandia)
női madison – aranyérmes: Nagy-Britannia

SPORTMÁSZÁS
női összetett – aranyérmes: Janja Garnbret (Szlovénia)

STRANDRÖPLABDA
női torna – aranyérmes: Egyesült Államok

NAPI PROGRAM

ASZTALITENISZ
FÉRFI CSAPATVERSENY
BRONZMÉRKŐZÉS
4.00: Dél-Korea–Japán
DÖNTŐ
12.30: Kína–Németország

ATLÉTIKA
Csütörtök, 22.30: férfi 50 km-es gyaloglás (Helebrandt Máté, Venyercsán Bence)
9.30: női 20 km gyaloglás (Kovács Barbara, Madarász Viktória)

13.25: férfi 4x400 méteres váltófutás – 2 előfutam
DÖNTŐK
13.50: női gerelyhajítás
14.00: férfi 5000 méteres síkfutás
14.35: női 400 méteres síkfutás
14.50: női 1500 méteres síkfutás
15.30: női 4x100 méteres váltófutás
15.50: férfi 4x100 méteres váltófutás

BIRKÓZÁS
4.00: női 53 kg, férfi szabadfogás 74 kg és férfi szabadfogás 125 kg – vigaszág
4.30: női 50 kg, férfi szabadfogás 65 kg (Muszukajev Iszmail) és férfi szabadfogás 97 kg – nyolcaddöntők, negyeddöntők 
Muszukajev Iszmail (Magyarország)–Agustín Alejandro Destribats (Argentína) – nyolcaddöntő
11.15: férfi szabadfogás 65 kg és férfi szabadfogás 97 kg, női 50 kg – elődöntők
férfi szabadfogás 74 kg és férfi szabadfogás 125 kg, női 53 kg – bronzmérkőzés, döntő

GOLF
0.30: 
nők, 3. kör  

GYEPLABDA
NŐK
BRONZMÉRKŐZÉS
3.30: Nagy-Britannia–India
DÖNTŐ
12.00:
Argentína–Hollandia

KAJAK-KENU
ELŐFUTAMOK
2.30: női kenu kettes (C–2) 500 méter – 2 előfutam
2.37: Balla Virág, Takács Kincső (2. futam)
2.44: férfi kenu egyes (C–1) 1000 méter – 5 előfutam
2.44: Fejes Dániel (1. futam)
3.00: Adolf Balázs (3. futam)
3.30: női kajak négyes (K–4) 500 méter – 2 előfutam 
3.30: Magyarország – Kozák Danuta, Csipes Tamara, Kárász Anna, Bodonyi Dóra (1. futam)
3.44: férfi kajak négyes (K–4) 500 méter – 2 előfutam 
3.51: Magyarország – Nádas Bence, Béke Kornél, Csizmadia Kolos, Tótka Sándor (2. futam)
REMÉNYFUTAMOK
4.21: női kenu kettes (C–2) 500 méter – 2 reményfutam
4.35: férfi kenu egyes (C–1) 1000 méter – 3 reményfutam
5.05: női kajak négyes (K–4) 500 méter – reményfutam 
5.12: férfi kajak négyes (K–4) 500 méter – reményfutam 

KARATE
3.00:
férfi kata – selejtezők
5.28: női 61 kg – selejtezők
10.00: férfi 75 kg – selejtezők (Hárspataki Gábor)
A-CSOPORT
Abdalla Abdelaziz (Egyiptom)–Hárspataki Gábor
Hárspataki Gábor–Thomas Scott (Egyesült Államok)
Hárspataki Gábor–Sztanyiszlav Horuna (Ukrajna)
Nisimura Ken (Japán)–Hárspataki Gábor
12.30: férfi kata – bronzmérkőzések
12.50: férfi kata – döntő
13.05:
 női 61 kg – bronzmérkőzések
13.22: férfi 75 kg – bronzmérkőzések
13.40: női 61 kg – döntő
13.50: férfi 75 kg – döntő

KÉZILABDA
NŐK
ELŐDÖNTŐ
10.00: Franciaország–Svédország
14.00:
Norvégia–Orosz csapat

KOSÁRLABDA
NŐK
ELŐDÖNTŐ
6.40: Egyesült Államok–Szerbia
13.00: Japán–Franciaország

LABDARÚGÁS
NŐK
DÖNTŐ
14.00: Svédország–Kanada
FÉRFIAK
BRONZMÉRKŐZÉS

11.00: Mexikó–Japán

LOVAGLÁS
12.00:
díjugratás, csapat – selejtező

MŰUGRÁS
8.00:
férfi toronyugrás (10 m) – selejtező

MŰÚSZÁS
12.30:
csapatverseny – technikai program

ÖKÖLVÍVÁS
7.00 és 7.15: női 75 kg – elődöntő
7.32 és 7.47: férfi 63 kg – elődöntő
8.05: férfi 91 kg – döntő: Muszlim Gadzsimagomedov (Orosz csapat)–Julio la Cruz (Kuba)

ÖTTUSA
NŐK
7.30:
úszás – 6 futam
7.54: Kovács Sarolta (5. futam)
8.00: Gulyás Michelle (6. futam)
8.45: bónusz vívás
10.15: lovaglás
12.30: Laser Run – lövészet és futás (kombinált szám)

PÁLYAKERÉKPÁR
8.30: női sprint – selejtező, 1., 2. forduló és ezek vigaszága; férfi sprint – elődöntő, futam a 3. helyért, döntő; női madison, döntő

RITMIKUS GIMNASZTIKA
3.20: egyéni – selejtező (Pigniczki Fanni)
7.50:
egyéni – selejtező

RÖPLABDA
NŐK
ELŐDÖNTŐ
6.00: Szerbia–Egyesült Államok
14.00:
Brazília–Dél-Korea

SPORTMÁSZÁS
10.30: női összetett – döntők

STRANDRÖPLABDA
NŐK
BRONZMÉRKŐZÉS
3.00:
Graudina, Kravcenoka (Lettország)–Vergé-Dépré, Heidrich (Svájc)
DÖNTŐ
4.30: Artacho del Solar, Clancy (Ausztrália)–Ross, Klineman (Egyesült Államok)

VÍZILABDA, FÉRFIAK

ELŐDÖNTŐK
8.30:
Görögország–Magyarország
12.50:
Szerbia–Spanyolország
HELYOSZTÓK, AZ 5–8. HELYÉRT

7.00: Montenegró–Horvátország
11.20: Olaszország–Egyesült Államok

A TOKIÓI OLIMPIA ADATBANKJA!