Férfi vízilabdázóink a horvátokkal mérkőznek meg az elődöntőért (Fotó: Mirkó István)

 

AUGUSZTUS 4., SZERDA – ÖSSZEFOGLALÓ

A MAGYAR VERSENYZŐK NAPI PROGRAMJA/EREDMÉNYEI

Atlétika
2.05: 
Rivasz-Tóth Norbert (férfi gerelyhajítás) – selejtező; Rivasz-Tóth a 12. helyen végzett a csoportjában, összesítésben a 22. lett, így nem jutott tovább.
2.51: Krizsán Xénia (100 méteres gátfutás) – női hétpróba; Krizsán az első szám után összetettben a 16. helyen állt.
3.35: Krizsán Xénia (magasugrás) – női hétpróba; Krizsán 174 centimétert ugrott, összesítésben jelenleg a 20.
4.16: Szűcs Valdó (férfi 110 méteres gátfutás) – elődöntő (3. futam); Szűcs Valdó saját futamában 4. lett, nem jutott be a döntőbe, összesítésben a 13. helyen végzett.
12.05: Krizsán Xénia (súlylökés) – női hétpróba
13.38: Krizsán Xénia (200 méteres síkfutás) – női hétpróba 

Birkózás
13:00 körül:
Lőrincz Viktor–Zsan Belenyuk (ukrán) – férfi kötöttfogás 87 kg, döntő, Lőrincz Viktor ezüstérmes lett.

Kajak-kenu – Összefoglaló itt!
2.37:
Csizmadia Kolos (férfi K–1 200 m) – előfutam: Csizmadia futamgyőztesként a csütörtöki elődöntőbe jutott
2.44: Tótka Sándor (férfi K–1 200 m) – előfutam: Tótka futamgyőztesként a csütörtöki elődöntőbe jutott
3.12: Balla Virág (női C–1 200 m) – előfutam (Horányi Dóra sérülése miatt indul Balla Virág): Balla a futamában harmadik lett, a reményfutamban folytatja
3.33: Takács Kincső (női C–1 200 m) – előfutam: Takács a futamában másodikként a csütörtöki elődöntőbe jutott
4.01: Kozák Danuta (női K–1 500 m) – előfutam: Kozák futamgyőztesként a csütörtöki elődöntőbe jutott
4.08: Csipes Tamara (női K–1 500 m) – előfutam: Csipes futamgyőztesként a csütörtöki elődöntőbe jutott
4.30: Nádas Bence, Kopasz Bálint (férfi K–2 1000 m) – előfutam: a Nádas, Kopasz páros futamgyőztesként a csütörtöki elődöntőbe jutott
4.38: Béke Kornél, Varga Ádám (férfi K–2 1000 m) – előfutam: a Béke, Varga páros a futamában negyedik lett, a reményfutamban folytatja
Reményfutam
5.36:
Balla Virág (női C–1 200 m) – Balla megnyerte az előfutamot, így elődöntős.
6.26:
Béke Kornél, Varga Ádám (férfi K–2 1000 m) – a Béke, Varga páros a harmadik helyen végzett, így bejutott az elődöntőbe. 

Kézilabda
magyar női válogatott – negyeddöntő
Norvégia–Magyarország 26–22 – a magyar válogatott kiesett.

Nyílt vízi úszás
Kedd, 23.30: Olasz Anna (10 km) – döntő; a magyar versenyző a 4. helyen végzett.

Súlyemelés
6.50: Nagy Péter (+109 kg) – B-csoport, a magyar versenyző a 7. helyen végzett.

Vízilabda
magyar férfi válogatott – negyeddöntő
Magyarország–Horvátország 15–11

A NAP ARANYÉRMESEI

ATLÉTIKA
női 400 m gát – aranyérmes: Sydney McLaughlin (Egyesült Álllamok)
női 3000 m akadály – aranyérmes: Peruth Chemutai (Uganda)
férfi kalapácsvetés – aranyérmes: Wojciech Nowicki (Lengyelország)
férfi 800 m – aranyérmes: Emmanuel Kipkurui Korir (Kenya)
férfi 200 m – aranyérmes: Andre De Grasse (Kanada)

BIRKÓZÁS
férfi kötöttfogás 67 kg – aranyérmes: Mohammadreza Geraej (Irán)
férfi kötöttfogás 87 kg – aranyérmes: Zsan Belenjuk (Ukrajna)
női 62 kg – aranyérmes: Kavai Jukako (Japán)

GÖRDESZKÁZÁS
női park – aranyérmes: Joszozumi Szakura (Japán)

LOVAGLÁS
díjugratás, egyéni – aranyérmes: Ben Maher (Nagy-Britannia)

MŰÚSZÁS
párosverseny  – aranyérmes: Szvetlana Romasina, Szvetlana Kolesznyicsenko (Orosz csapat)

NYÍLT VÍZI ÚSZÁS
női 10 km – aranyérmes: Ana Marcela Cunha (Brazília)

ÖKÖLVÍVÁS
férfi 81 kg  – aranyérmes: Arlen López (Kuba)

PÁLYAKERÉKPÁR
férfi csapat üldözőverseny – aranyérmes: Olaszország

SÚLYEMELÉS
férfi +109 kg  – aranyérmes: Lasa Talahadze (Grúzia)

VITORLÁZÁS
férfi 470-es – aranyérmes: Ausztrália
női 470-es – aranyérmes: Nagy-Britannia

NAPI PROGRAM

ASZTALITENISZ
3.00: női csapatverseny – elődöntő: Kína–Németország
7.30: férfi csapatverseny – elődöntő: Kína–Dél-Korea
12.30: férfi csapatverseny – elődöntő: Japán–Németország

ATLÉTIKA
2.00: férfiak, tízpróba
2.00: tízpróbázók, 100 méteres síkfutás, 3 futam
2.05: férfi gerelyhajítás – selejtező, A-csoport (Rivasz-Tóth Norbert)
2.35: nők, hétpróba (Krizsán Xénia)
2.35: hétpróbázók, 100 méteres gátfutás, 3 futam
2.51: Krizsán Xénia futama (100 gát)
2.55: tízpróbázók, távolugrás, A- és B-csoport
3.35: férfi gerelyhajítás – selejtező, B-csoport
3.35: hétpróbázók, magasugrás, A-csoport és B-csoport (Krizsán Xénia)
4.00: férfi 110 méteres gátfutás – 3 elődöntő
4.16: Szűcs Valdó futama (110 gát)
4.30: női 400 méteres gátfutás – döntő
4.40: tízpróbázók, súlylökés, A- és B-csoport

11.30: tízpróbázók, magasugrás, A- és B-csoport
12.00: női 1500 méteres síkfutás – 2 elődöntő
12.05: hétpróbázók, súlylökés, A-csoport és B-csoport (Krizsán Xénia)
12.30: női 400 méteres síkfutás – 3 elődöntő
13.00: női 3000 méteres akadályfutás – döntő
13.15: férfi kalapácsvetés – döntő 
13.30: hétpróbázók, 200 méteres síkfutás, 3 futam
13.38: Krizsán Xénia futama (200 m)
14.05: férfi 800 méteres síkfutás – döntő
14.30: tízpróbázók, 400 méteres síkfutás, 3 futam
14.55: férfi 200 méteres síkfutás – döntő

BASEBALL
5.00: vigaszág, 2. kör: Egyesült Államok–Dominikai Köztársaság
12.00: elődöntő: Dél-Korea–Japán

BIRKÓZÁS
4.00: férfi kötöttfogás 67 kg, férfi kötöttfogás 87 kg, női 62 kg – vigaszág
4.30: férfi szabadfogás 57 kg, férfi szabadfogás 86 kg, női 57 kg – nyolcaddöntő és negyeddöntő 
11.15: férfi szabadfogás 57 kg, férfi szabadfogás 86 kg, női 57 kg – elődöntő
12.30: férfi kötöttfogás 67 kg – bronzmérkőzések, döntő
férfi kötöttfogás 87 kg
 – bronzmérkőzések, döntő
13:00 körül: Lőrincz Viktor–Zsan Belenyuk (ukrán)
női 62 kg – bronzmérkőzések, döntő

GOLF
0.30: nők versenye, 1. kör  

GÖRDESZKÁZÁS
2.00: női park – selejtező
5.30: női park – döntő

GYEPLABDA
NŐK
ELŐDÖNTŐ
3.30: Hollandia–Nagy-Britannia
12.00: Argentína–India

KAJAK-KENU
2.30: férfi kajak egyes (K–1) 200 méter – 5 előfutam
2.37: Csizmadia Kolos
2.44: Tótka Sándor
3.05: női kenu egyes (C–1) 200 méter – 5 előfutam
3.12: Horányi Dóra
3.33: Takács Kincső
3.40: női kajak egyes (K–1) 500 méter – 6 előfutam
4.01: Kozák Danuta
4.08: Csipes Tamara
4.22: férfi kajak páros (K–2 1000 méter) – 3 előfutam
4.30: Nádas Bence, Kopasz Bálint
4.38: Béke Kornél, Varga Ádám

5.08: férfi kajak egyes (K–1) 200 méter – 3 reményfutam
5.29: női kenu egyes (C–1) 200 méter – 3 reményfutam
5.50: női kajak egyes (K–1) 500 méter – 4 reményfutam
6.18: férfi kajak páros (K–2 1000 méter) – 2 reményfutam

KÉZILABDA
NŐK
NEGYEDDÖNTŐ
2.30: Montenegró–Orosz csapat
6.15: Norvégia–Magyarország
10.00: Svédország–Dél-Korea
13.45: Franciaország–Hollandia

KOSÁRLABDA
NŐK
NEGYEDDÖNTŐ
3.00: Kína–Szerbia
6.40: Ausztrália–Egyesült Államok
10.20: Japán–Belgium
14.00: Spanyolország–Franciaország

LOVAGLÁS
12.00: díjugratás, egyéni verseny – döntő

MŰUGRÁS
8.00: női toronyugrás – selejtező

MŰÚSZÁS
12.30: párosverseny, szabadprogram – döntő 

NYÍLT VÍZI ÚSZÁS
Kedd, 23.30: női 10 km (Olasz Anna) 

ÖKÖLVÍVÁS
7.00 és 7.15: női 51 kg – elődöntő
7.30 és 7.48: női 69 kg – elődöntő
8.03 és 8.18: férfi +91 kg – elődöntő
8.35: férfi 81 kg – döntő  

PÁLYAKERÉKPÁR
8.30: férfi sprint – selejtező
9.10: női keirin – 1. forduló
9.35: férfi sprint – a 16 közé jutásért
10.11: női keirin – reményfutamok
10.31: férfi sprint – reményfutamok
10.45: férfi csapat üldözőverseny – a 7–8. helyért
10.52: férfi csapat üldözőverseny – az 5–6. helyért
10.59: férfi csapat üldözőverseny – a bronzéremért
11.06: férfi csapat üldözőverseny – döntő
11.13: férfi sprint – nyolcaddöntő

RÖPLABDA
NŐK
NEGYEDDÖNTŐ
2.00: Dél-Korea–Törökország
6.00: Dominikai Köztársaság–Egyesült Államok
10.00: Szerbia–Olaszország
14.30: Brazília–Orosz csapat 

SPORTMÁSZÁS
10.00: női összetett – selejtező

STRANDRÖPLABDA
FÉRFIAK
NEGYEDDÖNTŐK
2.00: Ilja Lesukov, Konsztantyin Szemenov (Orosz csapat)–Anders Bernsten Mol, Christian Sandlie Sorum (Norvégia)
3.00: Martins Plavins, Edgars Tocs (Lettország)–Alison Cerutti, Álvaro Morais Filho (Brazília)
14.00: Julius Thole, Clemens Wickler (Németország)–Vjacseszlav Kraszilnyikov, Oleg Sztojanovszkij (Orosz csapat)
15.00: Serif Junussze, Ahmed Tidzsan (Katar)–Paolo Nicolai, Daniele Lupo (Olaszország)

SÚLYEMELÉS
6.50: férfiak +109 kg – B-csoport (Nagy Péter)
12.50: férfiak +109 kg – A-csoport

VITORLÁZÁS
7.33: férfi 470-es – éremfutam
8.33: női 470-es – éremfutam 

VÍZILABDA
FÉRFIAK
NEGYEDDÖNTŐ
7.00: Egyesült Államok–Spanyolország
8.30: Görögország–Montenegró
11.20: Olaszország–Szerbia
12.50: Magyarország–Horvátország