AUGUSZTUS 2., HÉTFŐ – ÖSSZEFOGLALÓ

Lőrincz Tamás remek birkózással olimpiai döntős

A magyar női kézilabda-válogatott legyőzte Svédországot, ezzel bejutott a legjobb nyolc közé, ahol Norvégia lesz az ellenfele

Remek magyar kajak-kenus kezdés, hat egységünk is középdöntős

Döntetlent játszottunk az olaszokkal a vízilabda-rangadón, a negyeddöntőben a horvátokkal találkozunk

A MAGYAR VERSENYZŐK NAPI PROGRAMJA/EREDMÉNYEI

OLIMPIA A TV-BEN

M4 SPORT
2.00:
atlétika, kajak-kenu, birkózás
7.15: női kézilabda (Spanyolország–Orosz csapat), férfi vízilabda (Szerbia–Montenegró)
9.00: női kézilabda, Magyarország–Svédország
11.00: torna, birkózás
12.30: atlétika, birkózás, strandröplabda

DUNA
2.00:
strandröplabda
2.50: férfi vízilabda, Magyarország–Olaszország
4.00: női kézilabda (Franciaország–Brazília), birkózás
6.40: női kosárlabda, Egyesült Államok–Franciaország
8.30: férfi vízilabda, Spanyolország–Horvátország
9.50: sportlövészet
11.00: pályakerékpár, birkózás, torna
12.30: torna, tollaslabda, díjugratás
EUROSPORT1
2.00:
atlétika
6.25:
tollaslabda
8.30:
súlyemelés
10.45:
torna
12.25:
atlétika
15.00: női röplabda, Brazília–Kenya
EUROSPORT2
2.00:
strandröplabda
3.00:
női kosárlabda, Nigéria–Japán
6.00:
strandröplabda
6.50:
női kosárlabda, Egyesült Államok–Franciaország
7.30:
asztalitenisz
8.00:
női kézilabda, Spanyolország–Orosz csapat
9.15: női kézilabda, Magyarország–Svédország
12.50: női labdarúgás, Ausztrália–Svédország
15.00: női kosárlabda, Ausztrália–Puerto Rico

Atlétika
2.00:
férfi kalapácsvetés, selejtező: Halász Bence – Nem jutott döntőbe a világ- és Európa-bajnoki bronzérmes Halász Bence.

Birkózás
4.30:
férfi kötöttfogás 77 kg,
nyolcaddöntő: Lőrincz Tamás–Ajt Uagram (marokkói), 97 kg, – Mérkőzés nélkül jutott a legjobb nyolc közé Lőrincz Tamás.
nyolcaddöntő: Szőke Alex–Artur Omarov (cseh) – 3:1-es győzelemmel jutott a negyeddöntőbe Szőke Alex.
negyeddöntő: Lőrincz Tamás–Jabiku Sohei (japán) – Legyőzte japán ellenfelét, így biztosan éremért birkózhat majd Lőrincz Tamás.
negyeddöntő: Szőke Alex–Musza Jevlojev (orosz) – Szőke Alex kikapott, de a vigaszágon folytathatja az olimpiát.
elődöntő: Lőrincz Tamás–Mohammadali Geraej (Irán) – Lőrincz Tamás 6:5-re nyert, és bejutott az olimpiai döntőbe

A hétfői birkózó mérkőzésekről itt olvashatnak bővebben.

Kajak-kenu
2.37:
Lucz Dóra (női K–1 200 m) – előfutam – Lucz Dóra megnyerte a második előfutamot, így továbbjutott az elődöntőbe.
2.44: Kárász Anna (női K–1 200 m) – előfutam – Kárász Anna a harmadik előfutamban volt érdekelt, a második helyen végzett, így továbbjutott.
3.05: Adolf Balázs, Fejes Dániel (férfi C–2 1000 m) – előfutam – Adolf és Fejes a hetedik helyen ért célba, így a reményfutamban folytatják.
3.29: Kopasz Bálint (férfi K–1 1000 m) – előfutam – Magabiztosan nyerte a második előfutamot Kopasz Bálint, így továbbjutott a középdöntőbe.
3.53: Varga Ádám (férfi K–1 1000 m) – előfutam – A végére felzárkózott a kínai Csang, de Varga Ádám a második helyen továbbjutott az középdöntőbe az ötödik előfutamban.
4.08: Kozák Danuta, Bodonyi Dóra (női K–2 500 m) – előfutam – A Kozák, Bodonyi páros magabiztosan győzött saját futamában, így ott van a középdöntőben.
4.22: Csipes Tamara, Medveczky Erika (női K–2 500 m) – előfutam – Csipes és Medveczky jól hajrázva, a szám eddigi legjobb idejével megnyerte a futamot, így bejutott a középdöntőbe.
5.22: Adolf Balázs, Fejes Dániel (férfi C–2 1000 m) – reményfutam – Nem jutott az elődöntőbe a reményfutamon sem az Adolf Balázs, Fejes Dániel kettős.

A hétfő hajnali versenyekről itt olvashatnak bővebben!

Kézilabda
9.15:
magyar női válogatott: Magyarország–Svédország 26–23 – a magyar válogatott továbbjutott a legjobb nyolc közé

Sportlövészet
4.30:
férfi kisöbű szabadpuska, selejtező: Péni István, Pekler Zalán  – Nem jutott döntőbe Péni István és Pekler Zalán sem.
9.50: döntő

Vízilabda, férfiak
A-csoport, 5. forduló
3.00:
Magyarország–Olaszország 5–5 – Döntetlennel zárta a csoportkört a magyar válogatott.

NAPI PROGRAM

ASZTALITENISZ
CSAPATVERSENY
3.00: férfi csapat – 4 nyolcaddöntő (Egyesült Államok–Svédország, Japán–Ausztrália, Franciaország–Szingapúr, Dél-Korea–Lengyelország)
7.30: női csapat – 2 negyeddöntő
12.30: férfi csapat – 2 negyeddöntő

ATLÉTIKA
2.00:
férfi kalapácsvetés – selejtező, A-csoport
2.35: női 1500 méteres síkfutás – 3 előfutam
3.20: férfi távolugrás – döntő
3.30: 
férfi kalapácsvetés – selejtező, B-csoport
3.30:
női 200 méteres síkfutás – 7 előfutam
4.50: női 100 méteres gátfutás – döntő

12.20: női rúdugrás – selejtező, A-csoport és B-csoport
12.25: női 200 méteres síkfutás – 3 elődöntő
13.00: női diszkoszvetés – döntő
13.05: 
férfi 400 méteres síkfutás – 3 elődöntő
13.35: női 400 m gát – 3 elődöntő
14.15: férfi 3000 méteres akadályfutás – döntő
14.40: női 5000 méteres síkfutás – döntő

BASEBALL
5.00: rájátszás, Izrael–Dél-Korea
12.00:
rájátszás, Japán–Egyesült Államok

BIRKÓZÁS
4.00:
férfi kötöttfogás 60 kg, férfi kötöttfogás 130 kg, női szabadfogás 76 kg – vigaszág
8.30: férfi kötöttfogás 77 kg (Lőrincz Tamás), férfi kötöttfogás 97 kg (Szőke Alex), női szabadfogás 68 kg – nyolcaddöntő, negyeddöntő
11.15: férfi kötöttfogás 77 kg, férfi kötöttfogás 97 kg, női szabadfogás 68 kg – elődöntő;
férfi kötöttfogás 60 kg, 130 kg, női szabadfogás 76 kg – bronzmérkőzés, döntő 

GYEPLABDA
NŐK
NEGYEDDÖNTŐ
2.30: Németország–Argentína
5.00: Ausztrália–India
11.30: Hollandia–Új-Zéland
14.00: Spanyolország–Nagy-Britannia

KAJAK-KENU
2.30: női kajak egyes (K–1) 200 méter – 5 előfutam
2.37: Lucz Dóra
2.44: Kárász Anna
3.05: férfi kenu kettes (C–2) 1000 m – 2 előfutam
3.05: Adolf Balázs, Fejes Dániel
3.21: férfi kajak egyes (K–1) 1000 m – 5 előfutam
3.29: Kopasz Bálint
3.53: Varga Ádám
4.08: női kajak páros (K–2) 500 m – 4 előfutam
4.08: Kozák Danuta, Bodonyi Dóra
4.22: Csipes Tamara, Medveczky Erika
5.00: női kajak egyes (K–1) 500 méter – 3 negyeddöntő
5.21: férfi kenu kettes (C–2) 1000 m – 2 negyeddöntő
5.37: férfi kajak egyes (K–1) 1000 m – 3 negyeddöntő
6.08: női kajak páros (K–2) 500 m – 2 negyeddöntő

KÉZILABDA, NŐK
CSOPORTKÖR, 5. FORDULÓ
A-CSOPORT
  2.00: Dél-Korea–Angola
12.30: Hollandia–Montenegró
14.30:
Norvégia–Japán
B-CSOPORT
  4.00:
Franciaország–Brazília
  7.15: Spanyolország–Orosz csapat
  9.15: Magyarország–Svédország

KOSÁRLABDA 
NŐK
CSOPORTKÖR, 3. FORDULÓ
B-CSOPORT
3.00: Nigéria–Japán
6.40: Franciaország–Egyesült Államok
C-CSOPORT
10.20: Kína–Belgium
14.00: Ausztrália–Puerto Rico

LABDARÚGÁS
NŐK
ELŐDÖNTŐ

10.00:
Egyesült Államok–Kanada
13.00: Ausztrália–Svédország

LOVAGLÁS
10.00: lovastusa – díjugratás, csapat döntő és egyéni selejtező
13.45: lovastusa – díjugratás, egyéni döntő

MŰUGRÁS
8.00:
férfi 3 m – selejtező

MŰÚSZÁS
12.30:
páros verseny, szabadprogram – selejtező

PÁLYAKERÉKPÁR
8.30:
női csapatsprint – selejtező
8.54: női csapatüldözéses verseny – selejtező
9.50: női csapatsprint – 1. forduló
10.02: férfi csapatüldözéses verseny – selejtező 
11.00: női csapatsprint – helyosztók
11.06: női csapatsprint – a bronzéremért
11.09: női csapatsprint – döntő

RÖPLABDA
NŐK
CSOPORTKÖR, 5. FORDULÓ
A-CSOPORT
  2.00: Szerbia–Dél-Korea
12.40: Japán–Dominikai Köztársaság
14.45: Brazília–Kenya
B-CSOPORT
  4.05:
Egyesült Államok–Olaszország
  7.20: Orosz csapat–Törökország
  9.25: Kína–Argentína

SPORTLÖVÉSZET
1.30: férfi gyorstüzelő pisztoly, 25 m – selejtező, 2. szakasz
4.30: férfi kisöbű szabadpuska, 50 m – selejtező (Pekler Zalán, Péni István)
7.30: férfi gyorstüzelő pisztoly, 25 m – döntő
9.50: férfi kisöbű szabadpuska, 50 m – döntő

STRANDRÖPLABDA
2.00 és 3.00: nők, nyolcaddöntő
6.00 és 7.00: férfiak, nyolcaddöntő
10.00 és 11.00: férfiak, nyolcaddöntő
14.00 és 15.00: férfiak, nyolcaddöntő

SÚLYEMELÉS
4.50: női 87 kg, női +87 kg – B-csoport
8.50: női 87 kg – A-csoport
12.50: női +87 kg – A csoport

TOLLASLABDA
6.00: női páros – bronzmérkőzés 
női páros – döntő 
13.00:
férfi egyes – bronzmérkőzés
férfi egyes – döntő

TORNA
SZERENKÉNTI DÖNTŐK
10.00: férfiak, gyűrű
10.57: nők, talaj
11.51: férfiak, ugrás

VITORLÁZÁS
5.05: női 470-es – 9., 10. futam
7.33: női 49-es – éremfutam
7.35: 
férfi 470-es – 9., 10. futam
8.33: férfi 49-es – éremfutam 

VÍZILABDA
FÉRFIAK

CSOPORTKÖR, 5. FORDULÓ
A-CSOPORT
3.00: Magyarország
–Olaszország
4.30: Görögország–Egyesült Államok
11.20: Japán–Dél-Afrika
B-CSOPORT
7.00:
Szerbia–Montenegró
8.30: Spanyolország–Horvátország
12.50: Ausztrália–Kazahsztán

A NAP ARANYÉRMESEI

ATLÉTIKA
férfi távolugrás – aranyérmes: Miltiadisz Tentoglu (Görögország)
női 100 méteres gátfutás – aranyérmes: Jasmine Camacho-Quinn (Puerto Rico)
női diszkoszvetés – aranyérmes: Valarie Allman (Egyesült Államok)
férfi 3000 méter akadály – aranyérmes: Szufiane El Bakkali (Marokkó)
női 5000 méteres síkfutás – aranyérmes: Sifan Hassan (Hollandia)

BIRKÓZÁS
férfi kötöttfogás 60 kg – aranyérmes: Luis Alberto Orta Sánchez
férfi kötöttfogás 130 kg – aranyérmes: Mijaín López Núnez
női szabadfogás 76 kg – aranyérmes: Alina Rotter Focken

LOVAGLÁS
lovastusa, díjugratás, egyéni – aranyérmes: Julia Krajewski (Németország)
lovastusa, díjugratás, csapat – aranyérmes: Nagy-Britannia

PÁLYAKERÉKPÁR
női csapatsprint – aranyérmes: Kína

SPORTLÖVÉSZET
férfi gyorstüzelő pisztoly, 25 m – aranyérmes: Jean Quiquampoix (Franciaország)
férfi kisöbű szabadpuska – aranyérmes: Csang Csang-hong (Kína)

SÚLYEMELÉS
női 87 kg  – aranyérmes: Vang Csou-jü (Kína)
női +87 kg  – aranyérmes: Li Ven-ven (Kína)

TOLLASLABDA
női páros – aranyérmes: Indonézia
férfi egyes – aranyérmes: Viktor Axelsen

TORNA
férfi gyűrű – aranyérmes: Liu Jang (Kína)
férfi ugrás – aranyérmes: Sin Dzse Van (Dél-Korea)
női talaj – aranyérmes: Jade Carey (Egyesült Államok)

A TOKIÓI OLIMPIA ADATBANKJA!