JÚLIUS 28., SZERDA – ÖSSZEFOGLALÓ

MILÁK KRISTÓF OLIMPIAI BAJNOK 200 MÉTER VEGYESEN, KENDERESI A 4. HELYEN VÉGZETT

Milák Kristóf: Megvan az első, jöhet a következő, a következő, a következő

Hosszú Katinka: Így nem tudom abbahagyni  

Kapás Boglárka a 3., Németh Nándor a 7. legjobb idővel döntős

Megtört az átok – kardcsapatunk bronzérmes!

A cselgáncsozó Tóth Krisztián bronzérmet nyert!

Szenzáció! A magyar női vízilabda-válogatott legyőzte az amerikaiakat!  

Berecz Zsombor négy futam után is második 

A MAGYAR VERSENYZŐK NAPI PROGRAMJA/EREDMÉNYEI

OLIMPIA A TV-BEN

M4 SPORT
1.45:
evezés, strandröplabda
3.30: úszás, vívás, cselgáncs, vitorlázás, szörf
6.45: női vízilabda, Magyarország–Egyesült Államok
8.00: műugrás, íjászat, vívás, cselgáncs, labdarúgás
11.00: íjászat, úszás, vívás, cselgáncs, torna, vízilabda
14.30: férfi kézilabda, Franciaország–Németország

DUNA
2.00:
kézilabda, evezés, rögbi, vitorlázás, cselgáncs, vívás
6.40: vívás, kosárlabda (Egyesült Államok–Irán), kerékpár, tenisz, cselgáncs, rögbi
12.15: torna, kard, úszás, vízilabda, 3x3-as kosárlabda, strandröplabda
EUROSPORT1
1.30:
evezés
3.30:
úszás
6.15:
ökölvívás
7.00:
kerékpár
12.15:
torna
15.10: röplabda
EUROSPORT2
2.00:
strandröplabda
4.00:
rögbi
5.00:
tenisz
10.30:
labdarúgás
12.30:
vívás
13.45:
kosárlabda, 3x3-as kosárlabda

Cselgáncs
4.00: férfi 90 kg
a 16 közé jutásért

Tóth Krisztián
–Popole Misenga (menekültek olimpiai csapata) – Tóth Krisztián ipponnal nyert, és továbbjutott
nyolcaddöntő
Tóth Krisztián–Mukai Soicsiro (japán) – Tóth Krisztián aranyponttal nyert
negyeddöntő
Tóth KrisztiánEduard Trippel (német) – Trippel aranyponttal, vazarival nyert
Vigaszág
Tóth Krisztián
–Noël Van't End (holland) – Tóth vazarival győzött
Bronzmérkőzés
Tóth Krisztián–Mihail Igolnyikov (orosz) – Tóth aranyponttal, vazarival győzött

Íjászat 
Férfi egyéni, 1. forduló
Balogh Mátyás–Kim Vu Dzsin (dél-koreai) 0–6, Balogh kiesett

Úszás
DÖNTŐK, ELŐDÖNTŐK

férfi 100 m gyors – Németh Nándor a 7. legjobb idővel döntős
férfi 200 m pillangóMilák Kristóf olimpiai bajnok, Kenderesi Tamás a 4. helyen végzett 
női 200 m pillangó Kapás Boglárka a 3. legjobb idővel döntős
női 200 m vegyes Hosszú Katinka a 7. helyen végzett

Férfi 200 m hát
Telegdy Ádám 1:57.70 – továbbjutott, a 14. helyen
Női 200 m mell
Békési Eszter 2:26.89 – nem jutott tovább, a 25. helyen végzett
Férfi 200 m vegyes
Cseh László 1:57.51– továbbjutott, a 10. helyen
Kós Hubert 1:58.47 – nem jutott tovább, a 20. helyen végzett.
Női 4x200 m gyors váltó
Magyarország (Jakabos Zsuzsanna, Veres Laura, Verrasztó Evelyn Késely Ajna – Magyarország) 7:56.16 – továbbjutott, a 8. helyen

Összefoglaló itt!

Vitorlázás
finn – Berecz Zsombor a 3. futamban a 9., a 4. futamban a 4. helyen végzett, összesítésben a 2. helyen áll.

RS:X, Cholnoky Sára 24., 19., és 24. helyen zárta a futamait, összesítésben a 25.

Vívás
férfi kard csapatverseny, Decsi Tamás, Gémesi Csanád, Szatmári András, Szilágyi Áron
negyeddöntő
Magyarország–Egyesült Államok 45–36
elődöntő
Magyarország–Olaszország 43–45
bronzmérkőzés
Magyarország–Németország 45–40

Vízilabda
női torna, csoportmérkőzés, B-csoport
Magyarország–Egyesült Államok 10–9

A NAP ARANYÉRMESEI

CSELGÁNCS
női 70 kg – aranyérmes: Araj Csizuru (Japán)
férfi 90 kg – aranyérmes: Lasa Bekauri (Grúzia)

EVEZÉS
női kétpár – aranyérmes: Románia (Nicoleta-Ancuta Bodnar, Simona Radis)

férfi kétpár – aranyérmes: Franciaország (Hugo Boucheron, Matthieu Androdias)
női négyes – aranyérmes: Ausztrália
férfi négyes – aranyérmes: Ausztrália
női négypár – aranyérmes: Kína
férfi négypár – aranyérmes: Hollandia

Összefoglaló itt!

HETES RÖGBI
férfiak – aranyérmes: Fidzsi-szigetek

KERÉKPÁR
női országúti egyéni időfutam – aranyérmes: Annemiek van Vleuten (Hollandia)
férfi országúti egyéni időfutam – aranyérmes: Primoz Roglic (Szlovénia)

LOVAGLÁS
díjugratás, egyéni – aranyérmes: Jessica von Bredow-Werndl (Németország)

MŰUGRÁS
férfi szinkron 3 méter – aranyérmes: Vang Cung-jüan, Hszie Sze-ji (Kína)

SÚLYEMELÉS
férfi 73 kg– aranyérmes: Si Cse-jung (Kína)

TORNA
férfiak, egyéni összetett – aranyérmes: Hasimoto Daiki (Japán)

ÚSZÁS
női 200 m gyors – aranyérmes: Ariarne Titmus (Ausztrália)
női 200 m vegyes – aranyérmes: Ohasi Jui (Japán)
női 1500 m gyors – aranyérmes: Katie Ledecky (Egyesült Államok)
férfi 200 m pillangó – aranyérmes: Milák Kristóf (MAGYARORSZÁG)
férfi 4x200 m gyorsváltó – aranyérmes: Nagy-Britannia

Összefoglaló itt!

VÍVÁS
férfi kard, csapat – aranyérmes: Dél-Korea

3x3-AS KOSÁRLABDA
nők – aranyérmes: Egyesült Államok
férfi – aranyérmes: Lettország

NAPI PROGRAM

ASZTALITENISZ
3.00, 8.00, 13.00: női egyes, férfi egyes – negyeddöntő

BASEBALL
CSOPORTKÖR, 1. FORDULÓ
A-CSOPORT
5.00:
Dominikai Köztársaság–Japán

CSELGÁNCS
4.00:
női 70 kg, férfi 90 kg (Tóth Krisztián) – selejtezők, negyeddöntők
Tóth Krisztián–Popole Misenga (menekültek olimpiai csapata)
10.00: női 70 kg, férfi 90 kg – elődöntők, vigaszág, bronzmérkőzés, döntő

EVEZÉS
1.30:
női kétpár, férfi kétpár, férfi négyes, női négyes, férfi négypár, női négypár – döntők; női nyolcas, férfi nyolcas – vigaszág; női, férfi egypár – elődöntők;

GYEPLABDA
CSOPORTKÖR, 3. FORDULÓ
NŐK
A-CSOPORT
  2.30:
Hollandia–Dél-Afrika
  3.00: Nagy-Britannia–India
  5.15: Németország–Írország
B-CSOPORT

  4.45:
Új-Zéland–Spanyolország
11.30:
Japán–Ausztrália
12.00:
Argentína–Kína
FÉRFIAK
A-CSOPORT

13.45:
Japán–Spanyolország
14.15: Ausztrália–Új-Zéland

HETES RÖGBI
FÉRFIAK
  2.00:
helyosztók (5-8. hely és 9-12. hely)
  4.00 és 4.30: elődöntők
  9.30 és 10.00:
helyosztók (7-8., majd 5-6. hely)
10.30: bronzmérkőzés
11.00: döntő

ÍJÁSZAT
2.30, 9.00: férfi és női egyéni verseny, 1. és 2. forduló (a 32 és a 16 közé jutásért)

KAJAK-KENU, SZLALOM
5.50: női C–1, férfi K–1 – előfutamok

KERÉKPÁR
4.30: női országúti egyéni időfutam
7.00: férfi országúti egyéni időfutam

KÉZILABDA
FÉRFIAK
CSOPORTKÖR, 3. FORDULÓ
B-CSOPORT
  2.00:
Dánia–Bahrein 
  4.00: Svédország–Portugália
  7.15: Japán–Egyiptom
A-CSOPORT
  9.15:
Norvégia–Argentína
12.30: Brazília–Spanyolország
14.30: Franciaország–Németország

KOSÁRLABDA
FÉRFIAK
CSOPORTKÖR, 2. FORDULÓ
B-CSOPORT
  3.00: Nigéria–Németország
10.20: Olaszország–Ausztrália
A-CSOPORT 
  6.40:
Egyesült Államok–Irán
14.00: Csehország–Franciaország

LABDARÚGÁS
FÉRFIAK
CSOPORTKÖR, 3. FORDULÓ
D-CSOPORT
10.00:
Németország–Elefántcsontpart
10.00: Szaúd-Arábia–Brazília
B-CSOPORT
10.30: Dél-Korea–Honduras
10.30: Románia–Új-Zéland
C-CSOPORT
13.00:
Ausztrália–Egyiptom
13.00: Spanyolország–Argentína
A-CSOPORT
13.30:
Franciaország–Japán
13.30: Dél-Afrika–Mexikó 

LOVAGLÁS
10.30:
díjugratás – egyéni, döntő 

MŰUGRÁS
8.00:
férfi szinkron 3 méter – döntő 

ÖKÖLVÍVÁS
4.00, 10.00:
női 75 kg, férfi 57, férfi 81 kg – nyolcaddöntő; női 57 kg – negyeddöntő;

RÖPLABDA
FÉRFIAK

CSOPORTKÖR, 3. FORDULÓ
A-CSOPORT
  2.00:
Kanada–Irán
  9.25: Lengyelország–Venezuela
12.40: Japán–Olaszország
B-CSOPORT
  4.05: Egyesült Államok–Tunézia
  7.20: Argentína–Franciaország
14.45: Brazília–Orosz csapat

SPORTLÖVÉSZET
2.00: női, féri trap – 1. selejtező nap

STRANDRÖPLABDA
2.00, 8.00, 13.00: férfi, női csoportmeccsek

SÚLYEMELÉS
  6.50:
férfi 73 kg – B-csoport
12.50: férfi 73 kg – A-csoport

TENISZ
4.00:
férfi egyes – 3. forduló; női egyes – negyeddöntő, férfi páros – elődöntő; női páros – negyeddöntő; vegyes páros – 1. forduló

TOLLASLABDA

  2.00: női egyes (Sárosi Laura) – csoportmeccsek; vegyes páros – negyeddöntő

TORNA
12.15:
férfiak, egyéni összetett – döntő

ÚSZÁS
DÖNTŐK, ELŐDÖNTŐK
3.30 és 3.35:
 férfi 100 m gyors (Németh Nándor) – elődöntő
3.41: női 200 m gyors – döntő
3.49: férfi 200 m pillangó (Milák Kristóf, Kenderesi Tamás) – döntő
3.57 és 4.04: női 200 m pillangó (Kapás Boglárka) – elődöntő
4.21 és 4.28: férfi 200 m mell – elődöntő
4.45: női 200 m vegyes (Hosszú Katinka) – döntő
4.54: női 1500 m gyors – döntő
5.26: férfi 4x200 m gyorsváltó – döntő

ELŐFUTAMOK
12.00: női 100 m gyors, 200 m mell, 4x200 m gyorsváltó, férfi 200 m hát, 200 m vegyes – előfutamok

VITORLÁZÁS
5.00:
férfi, női 49-es, 470-es és RS:X (Cholnoky Sára), férfi finn (Berecz Zsombor), vegyes Nacra 17 – előfutamok  

VÍVÁS
  3.00:
férfi kard, csapat (Magyarország: Decsi Tamás, Gémesi Csanád, Szatmári András, Szilágyi Áron) – nyolcaddöntő, negyeddöntő, helyosztók az 5-8. helyért, elődöntő
4.25: Magyarország–Egyesült Államok – negyeddöntő
11.30: férfi kard, csapat – bronzmeccs, döntő

VÍZILABDA, NŐK
CSOPORTKÖR, 3. FORDULÓ
B-CSOPORT
  7.00: Magyarország
–Egyesült Államok
11.20: Kína–Japán
A-CSOPORT
  8.30:
Kanada–Dél-Afrika
12.50: Hollandia–Spanyolország

3x3-AS KOSÁRLABDA
ELŐDÖNTŐ
NŐK
10.00:
Egyesült Államok–Franciaország
11.10:
Orosz csapat–Kína
FÉRFIAK
10.30:
Szerbia–Orosz csapat
11.40: Belgium–Lettország
13.45: férfi, női bronzmeccs, döntő

A TOKIÓI OLIMPIA ADATBANKJA!