Paralimpia 2020: Adámi Zsanett hetedik 50 méteres hátúszásban

MTI/SZ. R.MTI/SZ. R.
2021.09.02. 12:37
Adámi Zsanett az előfutamban, majd a döntőben is török riválist megelőzve zárt a hetedik helyen (Fotó: AFP, 2016)
Adámi Zsanett a hetedik helyen végzett 50 méteres hátúszásban a tokiói paralimpián.

Az S2-es kategóriában szereplő 26 éves versenyző az előfutamában török ellenfelét megelőzte, és a hetedik idővel, 1:27.13 perccel tette biztossá helyét a nyolcas fináléban. A merev ízületekkel született magyar parasportoló a döntőben is Elif Ildemnél bizonyult jobbnak 1:27.48-cal, ezzel a hetedik helyen végzett.

A 100 méter mellen az S4-es kategóriában paralimpiai bajnok – végtaghiányos – Illés Fanni az S6-osoknál 400 m gyorson 5:59.05 perccel futamában hatodik, összességében pedig 11. lett. Ugyanitt indult, Száraz Evelin, akinek központi idegrendszeri sérülése van, és 5:58.09-es eredménnyel eggyel előzte meg Illést a futamban és az összesített listán is, azaz a tizedik helyen végzett.