Wimbledon: kiesett a női világelső, majd a 15 éves tehetség is

M. D./MTIM. D./MTI
2019.07.08. 16:52
Ashleigh Barty a nyolc közé sem jutott be Wimbledonban (Fotó: AFP)
Kiesett a világelső Ashleigh Barty a wimbledoni teniszbajnokság női egyesének negyedik fordulójában: a Roland Garros-győztes ausztrál az amerikai Alison Riske-től kapott ki három játszmában, 1 óra 37 perces mérkőzésen. Később a hetedikként kiemelt Simona Halep is bejutott a legjobb nyolc közé, ő a torna meglepetésembere, a 15 esztendős Cori Gauff ellen diadalmaskodott 6:3, 6:3-ra.

Megszakadt Ashleigh Barty tizenöt meccses győzelmi sorozata, a Roland Garros-győztes ausztrál hölgy szettelőnyről kapott ki az amerikai Alison Riske-től. A világelső a nyitó játszmát 13 nyerővel 6:3-ra megnyerte, utána azonban megváltozott a játék képe, Riske a második és a harmadik szettben már alig-alig hibázott – e két felvonásban összesen hat ki nem kényszerített hibát ütött –, ráadásul mindhárom bréklehetőségét kihasználta.

A találkozónak 1 óra 37 perc játék után Barty 25. ki nem kényszerített hibája vetett véget.

Az ausztrál hölgy legutóbb május 16-án Babos Tímea párospartnerétől, Kristina Mladenovictól kapott ki Rómában salakon.

Riske életében először jutott be Grand Slam-tornán a legjobb nyolc közé. Wimbledonban idén Barty előtt másik két kiemelt játékost – a horvát Donna Vekicet (22.) és a svájci Belinda Bencicet (13.) – is megvert az amerikai.

A füves pályás GS-tornával kapcsolatban érdekesség, hogy női egyesben a legutóbbi 12 kiírásból hatszor az első két kiemelt már a negyeddöntő előtt búcsúzott. Azt megelőzően 40 év alatt erre csak egyszer volt példa.

Riske a negyeddöntőben honfitársával, Serena Williamsszel játszik, aki nagyon könnyen, 63 perc alatt győzte le a spanyol Carla Suárez-Navarrót (6:2, 6:2). A korábbi világelső Wimbledonban 14-edszer, Grand Slam-tornán 51-edszer jutott be a legjobb nyolc közé. A hétszeres bajnok az All England Clubban a 96. meccsét nyerte meg egyesben, ezzel utolérte az örökranglista második helyén Chris Evertet. A rekordot Martina Navratilova tartja 120 győzelemmel.

Bejutott a negyeddöntőbe a kínai Csang Suaj is, aki 2018-cal bezárólag egyetlen meccset sem nyert az angol nemzetközi teniszbajnokság főtábláján.

Később a hetedikként kiemelt Simona Halep is bejutott a legjobb nyolc közé, ő a torna meglepetésembere, a 15 esztendős Cori Gauff ellen diadalmaskodott 6:3, 6:3-ra.

A szabadkártyával induló, és a selejtezőből főtáblára jutó Gauff a világranglista 313. helyén állt Wimbledon előtt, és a mostani szereplésével várhatóan 150-en belülre kerül majd a rangsorban.

A világranglistán 68. cseh Karolína Muchová kiejtette honfitársát, a harmadikként rangsorolt Karolína Plískovát. A találkozó maratoni hosszúságú volt, több mint 3 órán át tartott, mígnem a harmadik, döntő szettet Muchová 13:11-re megnyerte.

Az eseményről a Nemzeti Sportot tudósítja: Klein Ron

ANGOL NEMZETKÖZI BAJNOKSÁG, WIMBLEDON (38 000 000 font, fű)