Wimbledon: tovább élnek a hazai remények, Murray már a négy között

2010.06.30. 20:32
Andy Murray bejutott a wimbledoni tenisztorna elődöntőjébe, miután négy játszmában, 6:7, 7:6, 6:2, 6:2-re legyőzte Jo-Wilfried Tsongát. Így tovább él a hazai közönség reménye, hogy Murray Fred Perry 1936-os diadala óta első brit teniszezőként győzni tud férfi egyesben.

A mérkőzés fordulópontja a második szett rövidítésében jött el, mikor Tsonga nagyon közel került ahhoz, hogy megnyerje a játszmát – a tie-breakben 5–4-re vezetett és szervált. Murray innen fordított, kiegyenlítette szetthátrányát, majd simán győzött az utolsó két játszmában – 2 óra 48 perc alatt.

„Nagyon kemény meccs volt. Az első két szettben sok lehetőségünk volt, de egyikünk sem használta ki jól ezeket, így jöhetett a rövidítés. Ekkor még sokat kellett védekeznem, de az utolsó két játszmában már nagyon jól játszottam" – nyilatkozta a BBC-nek Murray, aki az elődöntőben Rafael Nadallal találkozik.

A nap eredményeiről szóló összefoglaló cikkünket ide kattintva olvashatják el!

ANGOL NEMZETKÖZI BAJNOKSÁG, WIMBLEDON (13 725 000 font, fű)