Wimbledon: Sarapova, Kvitová és Thiem is kiesett

KLEIN RON (London)/NSO (Budapest)KLEIN RON (London)/NSO (Budapest)
2018.07.03. 22:22
Rafa Nadal meggyőző játékkal mutatkozott be az idei wimbledoni bajnokságon (Fotó: AFP)
A második helyen kiemelt Rafael Nadal három szettben legyőzte az izraeli Dudi Szelát a wimbledoni teniszbajnokság első fordulójában. Kiesett ugyanakkor Dominic Thiem, David Goffin, a nőknél pedig a kétszeres, illetve egyszeres wimbledoni győztes Petra Kvitová és Marija Sarapova.

A Roland Garros után sokáig az sem volt biztos, hogy Nadal elindul Wimbledonban (és a többi füves pályás tornán), az első fordulóban mutatott teljesítménye alapján azonban jól sikerült az átállás kedvenc borításáról.

Szelának gyakorlatilag egy pillanatig sem volt esélye, az első szett ötödik játéka és a második szett harmadik játéka között ráadásul egészen parádés sorozatot produkált Nadal, egymás után 21 labdamenetet nyert meg.

Juan Martín del Potro sem hozta a szívbajt a rajongóira, szintén három sima játszmában jutott túl az első fordulón, konkrétan Peter Gojowczykon. Az esélyesek közül Alexander Zverev és Nick Kyrgios is ott van a legjobb 64 között.

A hölgyeknél a címvédő Garbine Muguruza 6:2, 7:5-re verte meg a hazai környezetben játszó Naomi Broadyt, és már-már meglepetésre a 2014-es döntős Eugenie Bouchard is sikerrel vette az első akadályt a főtáblán.

Késő délután aztán kisebb csillaghullás kezdődött. David Goffin szettet sem nyert a másfél éve még a világranglista 699. helyén jegyzett ausztrál Matthew Ebden ellen, míg a legutóbbi Roland Garroson döntőt játszó Dominic Thiem hátsérülés miatt feladta a Markosz Bagdatisz elleni meccsét, amely egyértelműen a 33 éves ciprusinak állt.

Thiemnek és Goffinnek sem a fű a kedvenc borítása, nem úgy Petra Kvitovának, aki kétszer is elhódította a wimbledoni bajnoknak járó trófeát. Idén ő nyerte meg a legtöbb tornát a női mezőnyben (ötöt), a Grand Slameken azonban nem megy neki. Az Australian Openen az első körben búcsúzott, a Garroson a harmadikban, míg most újra az első forduló jelentette számára a végállomást. A fehérorosz Aljakszandra Szasznovics ráadásul lenullázta a döntő játszmában.

Novak Djokovics viszonylag későn lépett pályára, de még bőven világosban fejezte be a Tennys Sandgren elleni mérkőzését, amelyen hat játékot engedett az amerikainak. Csakúgy, mint Simona Halep a japán Nara Kuruminak.

Marija Sarapova magabiztosan menetelt a győzelem felé, 7:6, 5:2-re vezetett a szintén orosz Vitalija Djacsenko ellen, ám a selejtezőből érkező honfitársa fordítani tudott, és megnyerte a 3 óra 8 perces mérkőzést.

ANGOL NEMZETKÖZI BAJNOKSÁG, WIMBLEDON (34 000 000 font, fű)