Wimbledon: Nadal is, Swiatek is nyert, kiesett a tavalyi női döntős

2022.06.30. 21:19
Bautista nem folytathatta a szereplést
A wimbledoni teniszbajnokság férfi egyesének második fordulója előtt pozitív koronavírustesztje miatt visszalépett az előző körben Balázs Attilát legyőző spanyol Roberto Bautista. Nick Kyrgios 85 perc alatt legyőzte a 26. kiemelt Filip Krajinovicsot. A nőknél kora este érkezett az első nagyobb meglepetés: búcsúzott a tavalyi döntős Karolína Plísková. Szettveszteséggel jutott tovább a világelső Iga Swietek és a férfiaknál a torna kétszeres bajnoka, Rafael Nadal is.

Csütörtökön a Balázs Attilát kedden búcsúztató Roberto Bautista vonta magára a figyelmet elsőként Wimbledonban, bár nyilván lemondott volna róla, ugyanis kiderült, hogy miután szerdán nem érezte jól magát, az elvégzett koronavírustesztje pozitív lett, ezért csütörtökön értesítette a szervezőket, hogy visszalép a továbbiaktól.

„A tüneteim nem súlyosak, de ez a meghozható legjobb döntés ebben a helyzetben” – írta a spanyol a közösségi oldalain.

Ami a pályán történteket illet: az ausztrál Nick Kyrgios viszonylag egyhangú mérkőzésen 24 ászt és 50 nyerő ütést ütve legyőzte a 26. kiemelt szerb Filip Krajinovicsot, mindössze 85 perc alatt letudva a három játszmát – zárójelben jegyeznénk meg, hogy Udvardy Panna egyetlen szettet játszott ma Elise Mertens ellen 83 percig...

A női mezőnyben a 4. kiemelt spanyol Paula Badosa hasonlóan könnyedén győzött a román Irina Bara ellen: két játszmában, 72 perc alatt 6:3, 6:2-re, s a kétszeres wimbledoni győztes, a cseh Petra Kvitová is bejutott a 32 közé, igaz, ő 6:1, 5:1 után a saját dolgát megnehezítve nyert végül rövidítésben.

Egy másik cseh hölgy, a tavalyi döntős Karolína Plísková már nem volt ennyire szerencsés, igaz, ő nem is magát hozta nehéz helyzetbe Katie Boulter ellen: a hazai közönség előtt játszó brit az elvesztett első játszma után rövidítésben megnyerte a másodikat, majd a harmadik szettben 4:4-nél brékelt, és gyorsan le is zárta a mérkőzést a centerpályán helyet foglaló nézők nagy örömére.

Délután lépett pályára a női világelső, első kiemelt, kétszeres Roland Garros-bajnok Iga Swiatek, aki a vártnál nehezebben, a második játszmát elvesztve győzött a holland Lesley Pattinama Kerkhove ellen. Ezzel egymás után a 37. mérkőzését nyerte meg a lengyel, ami a 21. század leghosszabb győzelmi szériája – ám Martina Navratilova 74-es győzelmi sorozatától még nagyon távol van.