Wimbledon: Dimitrov megsérült, Swiatek zsinórban 36-odszor győzött

2022.06.28. 16:15
Így ért véget az idei Wimbledon Dimitrovnak (Fotó: AFP)
Kedden folytatódik a wimbledoni teniszbajnokság, amelyen az elsők között búcsúzott a 18. helyen kiemelt 2017-es világbajnok, Grigor Dimitrov, miután megsérült a Steve Johnson elleni nyitó fordulós meccsén. A nőknél a 27. kiemelt kazah, Julija Putyinceva korai kiesése jelenti eddig a játéknap szenzációját. A női világelső Iga Swiatek egy könnyebb és egy nehezebb szett után jutott tovább selejtező horvát ellenfelével szemben.

Dimitrov az első szettet 6:4-re megnyerte ugyan az amerikai Steve Johnson ellen, és nem utalt sok jel arra, hogy a bolgár a második játszma elején egy szervájánál megsérül majd. Dimitrov a bal combjához kapott egy adogatását követően, és jelezte, hogy ápolást kér. Ugyan még visszatért a pályára és megpróbálkozott a játékkal, ám bő negyedóra próbálkozás után belátta: nem tudja folytatni és 5:2-es hátránynál feladta a mérkőzést.

A nap egyik legjobb meccsét a világranglistán 40. helyet elfoglaló Nick Kyrgios vívta a hazai szabadkártyás, a világranglistán 219. helyen álló Paul Jubb ellen. Az ausztrál fenegyerek, ezúttal is hozta a formáját s már a meccs elején szóváltásba keveredett a mérkőzés játékvezetőjével egy vonalbíró működése miatt. A kedélyek végül valamelyest megnyugodtak, ám Jubb így is elvitte az első játszmát 6:3-ra.

Az ausztrál a folytatásban szinte állandóan szövegelt, hol a nézők mozgolódásával volt baja, hol a fűvel, ám így is 6:1-re hozta a második és 7:5-re a harmadik szettet, s még csak alig 90 perce játszottak. A negyedik játszmára mindkét játékos adogatójátéka feljavult, magabiztosan hozták szervajátékaikat, így végül tie-break döntött, Kyrgios az odáig vezető úton pedig megütötte 23. ászát is a mérkőzésen, amivel átvette a napi csúcsot a korábban 21-ig Reilly Opelkától. A rövidítésben viszont a brit teljesített koncentráltabban és három játszmalabdájából az elsőt meg is csinálta, így jöhetett a döntő szett.

Ebben pedig – bármilyen furcsa is ezt Kyrgiossszal kapcsolatban leírni – eleinte ő játszott összeszedettebben, s 3:2-es vezetésénél elvette Jubb adogatójátékát, igaz, a fiatal brit az utolsó pillanatban vette vissza az adogatását, 5:3-nál, amikor Kyrgios már a meccsért adogatott. Végül 6:5-ös vezetésénél Kyrgios fogadóként két brék-, játszma- és meccslabdához jutott, s végül a másodikat kihasználva megnyerte a 3 óra 9 percig tartó összecsapást.

A férfiak mezőnyében a kora esti programban lépett pályára Rafael Nadal, a spanyol salakkirály bemutatkozásáról itt írunk bővebben.

Swiatek egy könnyű és egy nehezebb játszma után örülhetett (Fotó: AFP)

A nőknél magabiztosan jutott a 64 közé az ötödik kiemelt görög Maria Szakkari, aki 6:1, 6:4-re nyert az ausztrál Zoe Hivest. Búcsúzott viszont a 27. kiemelt Julija Putyinceva, akit a francia Alizé Cornet győzött le két játszmában közel két óra játék alatt.

Kora délután a centerpályán a női világelső Iga Swiatek a papírformának megfelelően kezdett a selejtezőből érkező, a világranglistán 252. horvát Jana Fett ellen, s 33 perc alatt 6:0-ra nyerte az első játszmát. A második felvonásban viszont feljavult Fett, és brékelőnybe került, a játszma közepén, 3:1-es hátrányban viszont Swiatek rákapcsolt és zsinórban már nem engedett több játékot a horvátnak, vagyis a második szettet 6:3-ra nyerve 75 perc alatt továbbjutott. Ezzel Swiatek sorozatban 36. mérkőzésén is diadalmaskodott.

Szintén a kora délutáni „műsorsávban” lépett pályára a 14. kiemelt, olimpiai bajnok svájci Belinda Bencic,akit a kínai Vang Csiang három szettben győzött le.

Az idei Roland Garros döntőjében a világelsővel szemben alulmaradó amerikai Coco Gauff nagy csatában küzdötte le a román Elena-Gabriela Rusét maratoni, két és fél órán át tartó mérkőzésen. A világranglista 54. helyén álló Ruse 40 perc alatt 6:2-re nyerte az első játszmát, a másodikat Gauff tette zsebre 41 perc alatt 6:3-ra a döntő szettben pedig egy-egy brék után Gauff vette el 5:5-nél a román lány adogatását, majd első meccslabdáját kihasználva lezárta a mérkőzést.

TENISZ
WIMBLEDON, LONDON (füves pálya, 40 350 000 font)

1. FORDULÓ (a 64 közé jutásért)

FÉRFI EGYES
Roberto Bautista (spanyol, 17.)–Balázs Attila 6:1, 6:0, 6:3 – bővebben itt!
Johnson (amerikai)–Dimitrov (bolgár, 18.) 4:6, 5:2-nél Dimitrov feladta
Opelka (amerikai, 15.)–Taberner (spanyol) 7:6 (7–5), 6:4, 6:4
Kyrgios (ausztrál)–Jubb (brit) 3:6, 6:1, 7:5, 6:7 (3–7), 7:5
Peniston (brit)–Laaksonen (svájci) 6:4, 6:3, 6:2
De Minaur (ausztrál, 19.)–Dellien (bolíviai) 6:1, 6:3, 7:5
Báez (argentin, 31.)–Daniel (japán) 6:4, 6:4, 7:5
Goffin (belga)–Albot (moldovai) 6:2, 6:2, 7:6 (7–5)
Grenier (francia)–Hüsler (svájci) 6:3, 7:6 (7–0), 6:7 (5–7), 2:6, 6:4
Berankis (litván)–Querrey (amerikai) 6:4, 7:5, 6:3
M. Ymer (svéd)–Altmaier (német) 6:3, 7:5, 7:5
Harrison (amerikai)–Clarke (brit) 7:6 (7–3), 6:1, 7:6 (8–6)
Nadal (spanyol, 2.)–Cerundolo (argentin) 6:4, 6:3, 3:6, 6:4 – bővebben itt!
Van de Zandschulp (holland, 21.)–López (spanyol) 6:2, 6:3, 6:3
Giron (amerikai)–Rune (dán, 24.) 6:3, 7:5, 6:4
Brooksby (amerikai, 29.)–Kukuskin (kazah) 6:3, 6:2, 6:3
Bonzi (francia)–Kolar (cseh) 6:3, 6:3, 6:1
Gasquet (francia)–Sousa (portugál) 7:6 (9–7), 6:2, 4:6, 4:6, 6:3
Molcan (szlovák)–Martínez (spanyol) 4:6, 6:4, 6:4, 6:1
McDonald (amerikai)–Borges (portugál) 6:4, 6:4, 7:6 (7–3)
Garín (chilei)–E. Ymer (svéd) 6:3, 7:5, 6:4
Sock (amerikai)–Zapata Miralles (spanyol) 7:6 (8–6), 6:4, 6:4
Thompson (ausztrál)–Carballes Baena (spanyol) 6:4, 6:1, 6:1
Gaston (francia)–Popyrin (ausztrál) 6:2, 4:6, 0:6, 7:6 (7–3), 6:3
Draper (brit)–Bergs (belga) 6:4, 6:4, 7:6 (7–4)
Gray (brit)–Cseng (tajvani) 6:3, 6:3, 7:6 (7–3)
Shapovalov (kanadai, 13.)–Rinderknech (francia) 6:1, 6:7 (6–8), 6:7 (4–7), 6:4, 6:1
Broady (brit)–Klein (szlovák) 4:6, 6:3, 7:5, 6:7 (2–7), 6:3
Cicipasz (görög, 4.)–Ritschard (svájci) 7:6 (7–1), 6:3, 5:7, 6:4
Novak (osztrák)–Bagnis (argentin) 7:6 (9–7), 2:6, 6:4, 6:3