Wimbledon: Zverev kiesett, Federer győzött, vége a brit tiniálomnak

2021.07.05. 22:32
Djokovics könnyedén bemasírozott a negyeddöntőbe (Fotó: AFP)
A nőknél Ashleigh Barty, a férfiak Novak Djokovics is győzött a Wimbledonban zajló angol nemzetközi teniszbajnokság nyolcaddöntőjében, vagyis mindkét nem világelsője bekerült a legjobb nyolc közé. Nem tette ezt meg a nőknél a 20. kiemelt Cori Gauff, a 14. kiemelt, a Roland Garros női egyesét idén megnyerő Barbora Krejciková. A férfiaknál Fucsovics Márton győzelme a nap szenzációja.

A 20. Grand Slam-tornagyőzelméért dolgozó szerb világelső, Novak Djokovics különösebb erőfeszítés nélkül került a legjobb nyolc közé, három sima szettben győzte le a chilei Cristian Garínt. A világelsőre a következő fordulóban a nap egyik szenzációját szolgáltató Fucsovics Márton vár, aki Andrej Rubljov legyőzésével biztosította helyét a legjobb nyolc között.

A nőknél hasonló nagy szenzációt jelent Onsz Dzsabur győzelme, aki a Rolland Garros tavalyi bajnokát, a 7. kiemelt lengyel Iga Swiateket ejtette ki: a 48 perc alatt 7:5-re elvesztett első szettet követően a következő kettőt összesen 53 perc alatt nyerte meg egyaránt 6:1-re, s került első tunéziaiként a legjobb nyolcba Grand Slam-tornán.

A késő délutáni, kora esti meccseken a kanadai Félix Auger-Aliassime fordulatos meccsen, öt játszmában legyőzte a 4. kiemelt Alexander Zverevet – a német az első két játszma elvesztése után jött vissza a játékba és egyenlített a fiatal kanadai ellen, ám a döntő szettet elvesztette.

A svájci klasszis, Roger Federer pályafutása során 58. alkalommal került Grand Slam-tornán negyeddöntőbe, miután három játszmában legyőzte az olasz Lorenzo Sonegót, aki ugyan időnként szép dolgokat csinált a 22. wimbledoni tornáján szereplő Federer ellen, ám nem tudta megnehezíteni a dolgát.

Az, hogy a korábbi világelső, nyolcszoros londoni bajnok teniszező a negyeddötőben kivel csap össze, csak kedden dől el, ugyanis az orosz Danyiil Medvegyev és a lengyel Hubert Hurkacz találkozóját az eső miatt nem tudták befejezni.

A nap utolsó meccsén a tornán berobbanó, a világranglistán 338. helyen álló, 18 éves brit Emma Raducanu a világranglistán 75. helyen álló Ajla Tomljanovic ellen lépett pályára és kőkemény küzdelemre kényszerítette a nála 10 évvel idősebb ellenfelét. A 28 éves, horvát születésű, de ausztrálként versenyző Tomljanovic 50 perc alatt 6:4-re nyerte meg az első játszmát, a másodikban viszont már látni lehetett, hogy valami nem stimmel Raducanuval, és 3:0-s hátrányban kikérte az orvosi szünetet, majd feladta a mérkőzést. Ez azt jelenti, hogy a négy között biztosan lesz egy ausztrál, miután Tomljanovic honfitársával, a világelső Bartyval játszik a következő körben.

ANGOL NEMZETKÖZI BAJNOKSÁG, WIMBLEDON (35 016 000 font, füves pálya)

NŐI EGYES,
NYOLCADDÖNTŐ (Ágrajz szerint)
Barty (ausztrál, 1.)–Krejcíková (cseh, 14.) 7:5, 6:3
Tomljanovic (ausztrál)–Raducanu (brit) 6:4, 3:0-nál Raducanu feladta.
Muchová (cseh, 19.)–Badosa (spanyol, 30.) 7:6 (8–6), 6:4
Kerber (német, 25.)–Gauff (amerikai, 20.) 6:4, 6:4
Ka. Plísková (cseh, 8.)–Szamszonova (orosz) 6:2, 6:3
Golubic (svájci)–Keys (amerikai, 23.) 7:6 (7–3), 6:3
Dzsabur (tunéziai, 21.)–Swiatek (lengyel, 7.) 5:7, 6:1, 6:1
Szabalenka (fehérorosz, 2.)–Ribakina (kazah, 18.) 6:3, 4:6, 6:3

FÉRFI EGYES, NYOLCADDÖNTŐ (Ágrajz szerint)
Djokovics (szerb, 1.)–Garín (chilei, 17.) 6:2, 6:4, 6:2
Fucsovics–Rubljov (orosz, 5.) 6:3, 4:6, 4:6, 6:0, 6:3
Hacsanov (orosz, 25.)–Korda (amerikai) 3:6, 6:4, 6:3, 5:7, 10:8
Shapovalov (kanadai, 10.)–Bautista Agut (spanyol, 8.) 6:1, 6:3, 7:5
Berrettini (olasz, 7.)–Ivaska (fehérorosz) 6:4, 6:3, 6:1
Auger-Aliassime (kanadai, 16.)–A. Zverev (német, 4.) 6:4, 7:6 (8–6), 3:6, 3:6, 6:4
Federer (svájci, 6.)–Sonego (olasz, 23.) 7:5, 6:4, 6:2
Hurkacz (lengyel, 14.)–Medvegyev (orosz, 2.) 2:6, 7:6, 3:6, 4:3-nál eső miatt félbeszakadt.