US Open: Zverev 0:2-ről felállva először Grand Slam-döntős

M. D.M. D.
2020.09.12. 02:07
Alexander Zverev életében először döntős Grand Slam-tornán (Fotó: usopen.org)
Alexander Zverev kétjátszmás hátrányból felállva, 3 óra 22 perces mérkőzésen 3:6, 2:6, 6:3, 6:4, 6:3-ra legyőzte a spanyol Pablo Carrenót az amerikai nemzetközi teniszbajnokság (US Open) férfi egyesének első elődöntőjében, így életében először döntőbe jutott Grand Slam-tornán.

Nem sok jel utalt arra Pablo Carreno 6:3, 6:2-es vezetésénél, hogy Alexander Zverev nyeri meg a US Open férfi egyesének első elődöntőjét. A 23 éves német teniszező – akinek az adogatójátéka az egyik erőssége – az első játszmában 36 (4/11), a másodikban 16 százalékban (3/19) nyerte meg a pontokat a második szervái után, és összesen ötször veszítette el az adogatását.

ZVEREV TÖBB TEKINTETBEN IS DJOKOVICS NYOMDOKAIBAN
Alexander Zverev az elmúlt tíz év legfiatalabb Grand Slam-döntőse, a 2010-es US Openen Novak Djokovics szintén 23 évesen jutott be a fináléba.
Sascha Zverev 2003 óta (Rainer Schüttler, Australian Open) az első német Grand Slam-döntős. Ha meg is nyeri a US Opent, akkor Boris Becker 1996-os Australian Open-sikere óta hazája történetének első GS-bajnoka lesz.
• Manuel Orantes (1975), Vitas Gerulaitis (1979), Björn Borg (1980), Andy Roddick (2003) és Novak Djokovics (2011) után Sascha Zverev az open éra történetének hatodik játékosa, aki 0:2-ről fordított a US Open elődöntőjében.
Pablo Carreno Busta a 2014-es Roland Garroson Mihail Juzsnijtól, valamint a tavalyi Australian Openen Nisikori Keitől elszenvedett vereség után harmadszor veszített el mérkőzést kétjátszmás előnyről. A spanyol játékos mérlege az ötszettes meccseken 6–10-re változott.

A 29 esztendős spanyol versenyző élete második Grand Slam-elődöntőjében egyetlen szettre volt az első GS-fináléjától, ám az első két játszma után megfordult a mérkőzés. A fiatalabbik Zverev testvér a harmadik felvonásban is elveszítette egyszer a szerváját, de 6:3-mal így is szépített, majd a negyedik szettben a negyedik játszmalabdáját kihasználva 6:4-gyel egyenlített.

Carreno a 2020-as US Openen két ötszettes mérkőzést már megnyert (az első fordulóban a japán Ucsijama Jaszutaka és a negyeddöntőben a kanadai Denis Shapovalov ellen), ezúttal azonban rögtön az első adogatását elveszítette a döntő játszmában, és ezek után már bréklabdáig sem jutott el – köszönhetően legfőképpen annak, hogy német ellenfele ekkor már 75 százalékban beütötte az első adogatásait.

Sascha Zverev így 3:6, 2:6, 6:3, 6:4, 6:3-ra megnyerte a 3 óra 22 percig tartó mérkőzést, ami élete első győzelme volt kétszettes hátrányból! A statisztikák szerelmeseinek még egy érdekesség: a fiatalabbik Zverev fivér sorozatban a hatodik ötszettes meccsét nyerte meg (a legutóbbi 12-ből pedig a 11.-et), és 14–6-ra módosította a mérlegét a döntő szettbe nyúló mérkőzéseken.

A német teniszező pályafutása első Grand Slam-döntőjében az orosz Danyiil Medvegyevvel vagy az osztrák Dominic Thiemmel csap össze – előbbivel szemben 5–1 a mérlege, utóbbitól azonban az eddigi kilenc találkozásuk alkalmával hétszer kikapott.