US Open: harmadszor is nyert, Gálfi Dalma először a főtáblán!

M. D.M. D.
2021.08.27. 18:30
Gálfi Dalma főtáblás a US Openen (Fotó: Dömötör Csaba, archív)
Gálfi Dalma két játszmában, 6:1, 6:3-ra legyőzte a román Monica Niculescut a US Open selejtezőjének harmadik fordulójában, így életében először főtáblára jutott Grand Slam-versenyen! Nem sikerült a bravúr Jani Rékának, aki két szettben (6:3, 6:2) kikapott a spanyol Nuria Párrizastól.

Gálfi Dalma életében először főtáblás Grand Slam-tornán! A 23. életévét két héttel ezelőtt betöltő magyar lány a US Open selejtezőjének első fordulójában az amerikai Louisa Chirico (3:6, 6:1, 6:2), a másodikban a görög Deszpina Papamihail (7:6, 6:1) ellen nyert, a harmadik körben pedig a háromszoros WTA-torna-győztes, a világranglistán 2012 februárjában még a 28. helyen jegyzett – jelenleg a 216. pozíciót elfoglaló – Monica Niculescu várt rá.

Gálfi az első játszma sima megnyerése után a második felvonásban is fölényben játszott, újabb két alkalommal vette el román ellenfele adogatását, a második brék pedig már a győzelmét jelentette (6:1, 6:3).

A találkozó 73 perc alatt véget ért.

Korábbi junior US Open-bajnokunk (2015) eddig csak egyszer volt közel ahhoz, hogy felnőtt GS-viadalon főtáblás legyen: a 2020-as Roland Garroson a kvalifikációs szakasz harmadik köréig jutott.

Gálfi első fordulós ellenfele még nem ismert.

Jani Rékának sajnos nem sikerült a bravúr, ő 79 perc alatt két szettben kikapott a spanyol Nuria Párrizastól a selejtező utolsó fordulójában, így kiesett.

A nőknél Gálfi Dalma, a férfiaknál Fucsovics Márton az egyedüli magyar főtáblás az idei US Openen.