US Open: Cicipasz az idén is korai búcsút vett a versenytől

K. Zs.K. Zs.
2022.08.30. 07:47
Sztefanosz Cicipasz a vereség utáni pillanatokban (Fotó: Getty Images)
Sztefanosz Cicipasznak ezúttal sem jött ki a lépés az amerikai nemzetközi teniszbajnokságon (US Open): a negyedik helyen kiemelt görög játékos négy játszmában kikapott a selejtezőből érkező kolumbiai Daniel Galántól magyar idő szerint kedd hajnalban, így már az 1. fordulóban búcsúzott a versenytől.

Sztefanosz Cicipasz csupán hét labdamenetet nyert meg az első játszmában Daniel Galán ellen, és a második sem alakult számára sokkal jobban, de legalább egy gémet behúzott – egy fásult ütőemeléssel meg is köszönte a New York-i publikum ovációját.

Úgy tűnt, a folytatás mégis meghozhatja a fordulatot, hiszen a görög nemcsak megnyerte a harmadik szettet, hanem brékelt a negyedikben is, vezetett 4:2-re. Onnantól azonban megint jöttek a ki nem kényszerített hibák, egy simán elveszített szervagém, és hiába minden erőfeszítése – Cicipasz öt meccslabdát hárítva egyenlített 5:5-re –, egy újabb elveszített adogatójáték után Galán a kilencedik meccslabdáját már értékesítette.

„Ő irányította a meccset, képtelen voltam felvenni a ritmust” – mondta később Cicipasz, aki 57 ki nem kényszerített hibával zárt, és elveszítette az esélyt, hogy a torna után átvegye a világranglista vezetését. Mérlege 5–5 a US Openen, az egyetlen olyan Grand Slam-versenyen, amelyen még sohasem sikerült bejutnia a legjobb 16 közé.

„Egyértelmű, hogy pályafutásom egyik legszebb pillanata ez, az viszont biztos, hogy a karrierem legjobb meccse volt. Nagyon boldog vagyok!” – fogalmazott Galán, aki játszmaveszteség nélkül érkezett a selejtezőből, és (hetedik próbálkozásra) életében először legyőzött egy Top 20-as teniszezőt.

Daniel Elahi Galán úgy véli, ez volt karrierje legjobb meccse (Fotó: Getty Images)

Szép győzelmet aratott az amerikai Brandon Holt is. A kétszeres US Open-bajnok, korábbi női világelső Tracy Austin 24 éves fia ígéretes egyetemi teniszkarrier után rövid időre megtorpant, a koronavírus-járvány megtörte a fejlődését, tavaly a kezét operálni kellett, de most életében először főtáblára jutott egy Grand Slam-versenyen, és a selejtezőben mutatott formáját megőrizve kiejtette a tizedikként kiemelt honfitársát, Taylor Fritzet. Az első játszmát 5:2-es vezetésről elveszítette, a másodikat három szettlabdát hárítva megnyerte (ugyancsak rövidítésben), a harmadikat és a negyediket pedig már egyértelműen uralta.

AZ ÉJSZAKAI NŐI EREDMÉNYEKET IDE KATTINTVA TALÁLJA!

US OPEN (60 millió dollár, kemény pálya)