U21-es ATP-vb: öt meccsen öt győzelem – görög világbajnoki cím

MTI/NSO MTI/NSOMTI/NSO MTI/NSO
2018.11.10. 23:16
Sztefanosz Cicipasz (balra) az U21-es világbajnok (Fotó: AFP)
A görög Sztefanosz Cicipasz nyerte meg a milánói U21-es ATP-világbajnokságot, melynek szombati döntőjében négy játszmában, 2:4, 4:1, 4:3, 4:3-ra legyőzte az ausztrál Alex de Minaurt (31.). A 20 esztendős hellén teniszező másodszor diadalmaskodott ATP-tornán.

A fináléban az ausztrál kezdett jobban, 4:2-re megnyerte az első szettet, a folytatásban viszont a görög gyorsan egyenlített. A harmadik és negyedik játszmában egyaránt rövidítés döntött, és mindkétszer Cicipasz volt a jobb, így ő lett az idei U21-es világbajnok. Mégpedig hibátlan teljesítménnyel, hiszen mind az öt meccsén győzött Milánóban.

Cicipasz az októberi, stockholmi 250-es verseny megnyerése után másodszor nyert ATP-tornát, míg De Minaur mindhárom eddigi fináléját elveszítette.

Az U21-es világbajnokságot idén rendezték meg második alkalommal, tavaly a dél-koreai Csung Hjon győzött.

A nyolcfős tornán két csoportban zajlottak a küzdelmek, az első két-két helyezett jutott be az elődöntőbe. A viadalt különleges szabályokkal rendezték: három nyert szettre mentek a meccsek, de hat helyett csak négy gémig tartott egy játszma, 3:3-nál pedig rövidítés következett.