U21-es ATP-vb: két továbbjutó már megvan Milánóban

MTI MTIMTI MTI
2017.11.09. 22:37
A dél-koreai Csung Hjon és az orosz Andrej Rubljov is győzött a férfi teniszezők Milánóban zajló U21-es világbajnokságának csütörtöki játéknapján, így mindketten továbbjutottak az A-csoportból.

Mindketten több mint két órát töltöttek a pályán, hiszen az ázsiai játékos az olasz Gianluigi Quinzit, az európai pedig a kanadai Denis Shapovalovot győzte le öt szettben.

A nyolcfős tornát különleges szabályokkal rendezik: három nyert játszmára mennek a meccsek, ám hat helyett csak négy gémig tart egy szett, 3:3-nál pedig rövidítés következik.

Nem alkalmazzák az előny-szabályt 40:40-nél, a hálóról a megfelelő adogatóudvarba pattanó szerva jónak számít, a játékosok belépése után öt percen belül elkezdődik a mérkőzés, s 25 másodperc áll rendelkezésre az adogatásra. Egy találkozón csak egyszer lehet orvosi ápolást kérni, az edzők beszélhetnek a teniszezőkkel, a közönség pedig a labdamenetek alatt is mozoghat – kivéve az alapvonalak mögötti tribünön.

Nincsenek vonalbírók, az egyetlen döntnök a mérkőzésvezető, a labda pattanási helyét pedig számítógépes rendszer figyeli, ennélfogva csak a lábhibát lehet visszanézetni, más ítéletet nem.

A kvartettek első két helyezettje jut a pénteki elődöntőbe, a fináléra pedig szombaton kerül sor.

U21-ES FÉRFI TENISZ-VB
A-csoport

Csung Hjon (dél-koreai)–Quinzi (olasz) 1:4, 4:1, 4:2, 3:4 (6–8), 4:3 (7–3)
Rubljov (orosz)–Shapovalov (kanadai) 4:1, 3:4 (8–10), 4:3 (7–2), 0:4, 4:3 (7–3)
A végeredmény: 1. Csung Hjon 3 pont, 2. Rubljov 2, 3. Shapovalov 1, 4. Quinzi 0

B-csoport
Medvegyev (orosz)–Donaldson (amerikai) 3:4 (3–7), 4:2, 4:3 (7–1), 4:0
Az állás: 1. Coric (horvát) 2 pont/2 mérkőzés (6:1), 2. Medvegyev 2/3 (7:5), 3. Hacsanov (orosz) 1/2, 4. Donaldson 0/3