Tenisz: Zverevé a bécsi 500-as, idén már ötödször nyert tornát

MTI/M. D.MTI/M. D.
2021.10.31. 20:53
Alexander Zverev idén már ötödször nyert tornát (Fotó: AFP)
Alexander Zverev két játszmában, 7:5, 6:4-re legyőzte az amerikai Frances Tiafoe-t a bécsi kemény pályás ATP 500-as teniszverseny vasárnapi döntőjében, ezzel elkönyvelte idei ötödik tornagyőzelmét. Szentpéterváron a horvát Marin Cilic diadalmaskodott, míg a nőknél Anett Kontaveit és Donna Vekic palettája bővült egy-egy tornagyőzelemmel.

FÉRFIAK

BÉCS. Alexander Zverev két játszmában (7:5, 6:4), 1 óra 36 perces csatában nyert a Sztefanosz Cicipaszt, Diego Schwartzmant és Jannik Sinnert is kiejtő amerikai Frances Tiafoe ellen, így elkönyvelte idei ötödik tornagyőzelmét, amivel utolérte az ez évi ranglistán Casper Ruudot. A német versenyző 2021-ben eddig két 1000-es és két 500-as versenyen győzött, továbbá a tokiói olimpián is ő diadalmaskodott. Nála (52) több meccset csak Cicipasz (55) nyert idén az ATP Touron, a Tiafoe elleni mérlegét pedig 6–1-re módosította.

ATP 500-AS TORNA, BÉCS (1 974 510 euró, kemény pálya)
DÖNTŐ

A. Zverev (német, 2.)–Tiafoe (amerikai) 7:5, 6:4

SZENTPÉTERVÁR. Roger Federer (103), Rafael Nadal (88), Novak Djokovics (85), Andy Murray (46) és Juan Martín del Potro (22) után hatodik aktív játékosként Marin Cilic is eljutott 20 tornagyőzelemig az ATP körversenyén, a Grand Slam-győztes horvát teniszező az amerikai Taylor Fritz ellen nyert 7:6, 4:6, 6:4-re, 2 óra 23 perces küzdelemben. Cilic tíz év után nyerte meg ismét a szentpétervári viadalt, de közben Moszkvában is nyert két versenyt 2014-ben és 2015-ben, így az eddigi húsz tornagyőzelméből négyet orosz földön gyűjtött be.

ATP 250-ES TORNA, SZENTPÉTERVÁR (932 370 dollár, kemény pálya)
DÖNTŐ

Cilic (horvát)–Fritz (amerikai, 5.) 7:6 (7–3), 4:6, 6:4

NŐK

KOLOZSVÁR. A második helyen kiemelt észt Anett Kontaveit két szettben legyőzte az elsőként rangsorolt román Simona Halepet a vasárnapi döntőben. A két játékos negyedszer találkozott egymással, a világranglista 14. helyezettje három vereség után először győzte le a korábbi világelsőt. Kontaveit 11. alkalommal játszott döntőt a WTA-sorozatban, hat vereség mellett ötödször nyert, és mivel egy héttel ezelőtt megnyerte a moszkvai tornát, sorozatban tíz győzelemnél jár. Halep a negyvenedik fináléjában a 18. vereségét szenvedte el.

WTA-TORNA, KOLOZSVÁR (235 238 dollár, kemény pálya)
DÖNTŐ

Kontaveit (észt, 2.)–Halep (román, 1.) 6:2, 6:3

COURMAYEUR. Donna Vekic a kilencedik WTA-döntőjében harmadszor bizonyult jobbnak, miután egy szoros és egy sima szettben legyőzte az ötödik helyen kiemelt Clara Tausont. A 18 éves dán teniszező harmadik WTA-fináléját vívta és először maradt alul.

WTA-TORNA, COURMAYEUR (235 238 dollár, kemény pálya)