Tenisz-vb: Nadal győzött, így ő zárja az élen az évet

2013.11.06. 17:30
Nadal újabb sikerével bebiztosította év végi világelsőségét (Fotó: Action Images)
A Londonban zajló férfi tenisz-világbajnokság 2. fordulójában a spanyol Rafael Nadal két rövidítéses szettben legyőzte a svájci Stanislas Wawrinkát, így már biztos, hogy ezt az évet ő zárja az első helyen a világranglistán.

A két játékos eddig 11 alkalommal találkozott egymással, a spanyol fölénye pedig egészen elképesztő volt, hiszen a svájci még szettet sem tudott nyerni! Igaz, eddig volt már Nadalnak 12–10-re, sőt, 14–12-re is behúzott rövidítése is.

A spanyol klasszis 2:2-nél lépéselőnybe került az első szettben, és bár 4:3-as vezetésénél Wawrinkának kétszer is fogadóesélye volt, mindkettőt hárította és 5:4-nél a játszmáért adogatott. A svájci azonban ekkor a harmadik bréklabdájával már élt, és végül a szett tie breakben dőlt el. Két gyors minibrék után 6–5-ös Nadal-vezetésig egyikük sem hibázott már, Wawrinka ekkor igen, így a spanyolé lett a szett (7:6).

A második felvonásban 1:1-nél 15:40-ről sem tudott fogadóként érvényesülni Wawrinka, a nagy fordítás után pedig Nadal simán elvette az ő adogatását, és sajátját egy újabb bréklabda ellenére ismét megnyerve 4:1-re ellépett.

A 7. kiemelt azonban nem hagyta magát, a következő 14 labdamenetből 12-t behúzott, és hamar egyenlített (4:4), de Nadal újabb adogatásainál már nem került közel az újabb gémhez, így 5:4-nél és 6:5-nél is a mérkőzésben maradásért kellett adogatnia. Sikerrel tette mindkétszer, így ismét jöhetett a rövidítés.

Itt azonban Nadal állva hagyta Wawrinkát, két minibrékjével 3–0-ra vezetett, és bár egyet visszavett a svájci, így is 4–2-es spanyol előnynél cseréltek térfelet a felek. Wawrinka sorozatban három pontot nyert, így 5–4-re fordított, de kiszerválnia nem sikerült a játszmát (5–6). Ezt követően pedig már csak Nadal nyert pontot, így 2 óra 12 perc alatt 7:6, 7:6-tal behúzta a meccset.

Érdekesség, hogy Wawrinka hárommal több pontot nyert a meccsen Nadalnál, ez mégsem volt elég az első szettgyőzelemre a már biztosan továbbjutó spanyol ellen.

Nem mondhatjuk, hogy a csoport másik meccsén fordulatokban gazdag első szettet hozott a világbajnokságot egyaránt vereséggel kezdő David Ferrer és Tomás Berdych összecsapása. A cseh játékos az öt bréklabdájából egyet értékesített, és ezzel 6:4-re meg is nyerte a játszmát. Spanyol ellenfelének egy bréklabdája sem volt.

A második szettben is csak Berdychnek volt esélye arra, hogy elvegye ellenfele adogatását, a három bréklabdából egyet ezúttal is értékesített, így ezt a játszmát is 6:4-re nyerte az 1 óra 23 percig tartó találkozón.

BARCLAYS ATP WORLD TOUR FINALS, LONDON (6 000 000 dollár, kemény pálya)

A-CSOPORT, 2. FORDULÓ
Berdych (cseh, 5.)– Ferrer (spanyol, 3.) 6:4, 6:4
KORÁBBAN
Nadal (spanyol, 1.)–Wawrinka (svájci 7.) 7:6, 7:6
Az állás: 1. Nadal 2/0 (4:0), 3. Berdych 1/1 (3:2), 3. Wawrinka 1/1 (2:3), 4. Ferrer 0/2 (0:4)
CSÜTÖRTÖKÖN
B-CSOPORT, 2. FORDULÓ
Federer (svájci, 6.)–Gasquet (francia, 8.) 15.00
Djokovics (szerb, 2.)–Del Potro (argentin, 4.) 21.00
Az állás: 1. Djokovics 1/0 (2:1, 18:13), 2. Del Potro 1/0 (2:1, 19:15), 3. Gasquet 0/1 (1:2, 15:19), 4. Federer 0/1 (1:2, 13:18)