Tenisz: Udvardy legyőzte Jani Rékát a jászvásári torna nyolcaddöntőjében

2022.08.03. 22:12
Udvardy Panna (a képen) nyert Jani Réka ellen (Fotó: Török Attila, archív)
A másodikként kiemelt Udvardy Panna két játszmában legyőzte Jani Rékát a romániai Jászvásáron (Iasi) zajló 115 ezer dollár (44.7 millió forint) összdíjazású salakpályás challengertorna nyolcaddöntőjében.

Udvardy, a világranglista 93. helyezettje múlt héten megnyerte a 60 ezer dollár (23.7 millió forint) összdíjazású salakpályás ITF-tornát az olaszországi Cordenonsban, és szerdán – a WTA eredményközlője szerint – az első játszmát rendkívül magabiztosan hozta, játékot sem engedélyezett honfitársának.

A második szettben azonban Jani Réka (135.) ragadta magához a kezdeményezést, és két brékkel már 5:1-re meglépett, majd az egyenlítésért adogatott. Udvardy azonban rövidítésre mentette a szettet, amelynek elején ismét ellenfele akarata érvényesült (2–4), de végül fordított, és 1 óra 35 perc alatt győzött: 6:0, 7:6 (8–6).

Udvardy a negyedöntőben majd a hatodik helyen kiemelt francia Kristina Mladenoviccsal vagy a román Alexandra Ignatikkal találkozik.

A két magyar játékos párosban együtt indult, és negyedik kiemeltként egy győzelemmel már negyeddöntős.