Tenisz: Udvardy és Jani is kiesett a kolozsvári tornán

MTI/ CS. B.MTI/ CS. B.
2021.08.03. 16:19
Udvardy Panna kikapott a harmadik kiemelt, hazai közönség előtt szereplő Ana Bogdantól (Fotó: Dömötör Csaba)
A selejtezőből főtáblára jutott Udvardy Panna, valamint Jani Réka is az 1. fordulóban kiesett a kolozsvári salakpályás női tenisztornán.

A világranglistán 173. Udvardy Panna kedden a harmadik kiemelt, hazai közönség előtt szereplő Ana Bogdannal (102.) találkozott. Korábbi egyetlen összecsapásukat a 28 éves rivális nyerte meg a 2017-es budapesti fedett pályás versenyen. Második meccsükön a 22 éves kaposvári játékos háromszor is elvesztette az adogatását az első szettben, majd a másodikban már csak kétszer, de így is 1 óra 10 perc alatt kikapott.

Udvardy júliusban a budapesti versenyen, élete első WTA-főtábláján a negyeddöntőig jutott.

A kolozsvári főtáblán alanyi jogon indult Jani Réka (194.) ezzel párhuzamosan a román Jaqueline Cristiannal (149.) csapott össze. A magyar játékos 26 perc alatt elvesztette az első szettet, és végül csak három gémet tudott nyerni.

Párosban Bondár Anna a norvég Ulrikke Eikeri oldalán simán nyert a Valentini Grammatikopulu, Kimberley Zimmermann görög, belga duó ellen.

TENISZ, KOLOZSVÁR
1. FORDULÓ, NŐK

Ana Bogdan (román, 3.)–Udvardy Panna 6:2, 6:4
Jaqueline Cristian (román)–Jani Réka 6:1, 6:2

1. FORDULÓ, NŐI PÁROS (nyolcaddöntő):
Bondár Anna, Ulrikke Eikeri (magyar, norvég)–Valentini Grammatikopulu, Kimberley Zimmermann (görög, belga) 6:1, 6:3