Tenisz: Stollár és Stolmár is kiesett a budapesti tornán

2022.09.20. 18:21
Stollár Fanny két szettben búcsúzott a budapesti WTA-challengertornától (Fotó: AFP)<br />
Stollár Fanny és Stolmár Rebeka is kiesett kedden a Római Teniszakadémián zajló, 115 ezer dollár (45.4 millió forint) összdíjazású salakpályás női challengertorna első fordulójában – jelentette az MTI.

A világranglistán 451. Stollár Fanny bő negyedóra elteltével már 0:5-re állt a szlovén Tamara Zidansek ellen, és bár a második szettben 3:1-re is vezetett, a vereséget nem tudta elkerülni a WTA-ranglista 100-adikjával szemben.

A szintén szabadkártyás Stolmár Rebeka (606.) nem sokkal a meccse előtt tudta meg, hogy ellenfele, az első kiemelt román Irina Begu – aki 33. a ranglistán – fáradtságra hivatkozva visszalépett a viadaltól, így egy szerencsés vesztessel kerül szembe. Ez az orosz Erika Andrejeva lett, aki a 134. helyen áll a világranglistán, és aki 1:1 után már nem vesztett gémet az első játszmában. A második felvonás hasonlóan alakult, Stolmár háromszor elvesztette a szerváját, a mérkőzés 70 percig tartott.

Ez azt jelenti, hogy a nyolc főtáblás magyarból csak Bondár Anna és Szabanin Natália jutott tovább a 16 közé. Előbbire – a torna második kiemeltjére – a svájci Simona Waltert (119.), utóbbira a holland Arantxa Rus (101.) vár a folytatásban.

A párosok mezőnyében Molnár Kitti és Varga Viktória egy óra alatt kikapott, míg Nagy Adrienn és Tóth Amarissa döntő rövidítésben cseh duót győzött le.

WTA 125-ÖS TORNA, BUDAPEST (115 000 dollár, salak)

PÁROS, NYOLCADDÖNTŐ
Zsibek Kulambajeva, Diana Marcinkevica (kazah, lett)–Molnár Kitti, Varga Viktória 6:4, 6:3
Nagy Adrienn, Tóth Amarissa–Anastasia Detiuc, Miriam Kolodziejová (cseh)6:7 (2–7), 7:5, 12–10 – döntő rövidítés