Tenisz: sorozatban 15 siker, megvan Szabalenka 9. tornagyőzelme

B. A.B. A.
2021.01.13. 10:50
A fehérorosz játékos a kilencedik tornagyőzelmét aratta (Fotó: Getty Images)
A fehérorosz Arina Szabalenka 6:2, 6:2-re legyőzte az orosz Veronika Kugyermetovát az Abu-Dzabiban zajló 565 ezer dollár (170 millió forint) összdíjazású kemény pályás női tenisztorna fináléjában.

A világranglista tizedik helyezettjének – aki egymás utáni 15. mérkőzését nyerte meg – ez volt a 13. döntője a WTA-sorozatban és a kilencedik tornagyőzelme.

A floridai Delray Beachben zajló kemény pályás férfi tenisztornán kialakult a döntő párosítása, Hubert Hurkacz után a Grand Slam-győztes Petr Korda fia, az amerikai színekben versenyző Sebastian Korda is bejutott a fináléba.

Az antalyai torna döntőjét a kazah Alekszandr Bublik bokasérülés miatt két játék után feladta, így az ausztrál Alex De Minaur sikerével zárult a viadal.

WTA-TORNA, ABU-DZABI (565 530 dollár, kemény)