Tenisz: Rubljov Gijónban is nyert – idei negyedik győzelme

2022.10.16. 19:00
Fotó: Getty Images
Andrej Rubljov nyerte meg a 612 ezer dollár (270 millió forint) összdíjazású gijóni kemény pályás tenisztornát, Firenzében a kanadai Felix Auger-Aliassime nyerte a szintén 612 ezer dollár összdíjazású kemény pályás versenyt, míg a szintén orosz Anna Blinkova a 250 ezer dollár (105 millió forint) összdíjazású kolozsvári kemény pályás női teniszviadalon diadalmaskodott.

Rubljov a döntőben 6:2, 6:3-ra győzte le az amerikai Sebastian Kordát. A 24 esztendős orosz Belgrád, Dubai és Marseille után idén már a negyedik ATP-tornáján diadalmaskodott, összességében pedig a 12. sikerét gyűjtötte be.

A világranglista 138. helyén álló, 24 éves Blinkova az olasz Jasmine Paolinit múlta felül. Az orosznak ez volt az első WTA-döntője.

Az első helyen kiemelt kanadai Felix Auger-Aliassime nyerte a Firenzében vasárnap zárult, 612 ezer dollár (270 millió forint) összdíjazású kemény pályás férfi tenisztornát, miután két játszmában jobbnak bizonyult az amerikai Jeffrey-John Wolfnál.

A 22 esztendős Auger-Aliassime – aki a 13. helyen áll a világranglistán – második alkalommal diadalmaskodott ATP-tornán, idén februárban Rotterdamban győzött, és volt már kilenc döntőbeli veresége is. A világranglistán 75. helyen álló Wolf pályafutása első ATP-torna-döntőjét vívta.

ATP-TORNA, GIJÓN (612 ezer dollár, kemény pálya)