Tenisz: Murray főedzője Shapovalovval fog dolgozni

2021.12.10. 18:25
Jamie Delgado jövőre már nem dolgozik Andy Murrayvel (Fotó: AFP)
A következő évben már nem dolgozik Andy Murray korábbi világelső teniszező szakmai stábjában Jamie Delgado főedző – számolt be róla az MTI.

A 44 éves korábbi profi játékos, Davis-kupa-csapattag Delgado 2016 óta dolgozik együtt Murrayvel, aki abban az esztendőben nyerte meg másodszor a wimbledoni bajnokságot és lett első az ATP-rangsorban. A szakember Ivan Lendl 2017-es távozását követően lépett elő főedzőnek, a Murrayvel töltött időszak nagyobb részében azonban a skót játékos csípősérülése miatt csak rehabilitációs munkával összefüggő feladatai voltak.

Delgado a jövőben Denis Shapovalovval dolgozik, a 22 éves kanadai játékos a 14. helyen áll a világranglistán, amelyen a 34 éves Murray a 134.

A skót teniszező a múlt hónapban a stockholmi tornán Konta Johanna volt trénerével, Esteban Carrillal gyakorolt, és jelenleg a jövő héten esedékes bemutató tornára készül a német Jan De Witt-tel, aki korábban több éljátékosnak segédkezett.