Tenisz: megszakadt Oszaka 23 meccses győzelmi sorozata

M. D.M. D.
2021.04.01. 00:10
Megszakadt Oszaka Naomi hosszú győzelmi sorozata (Fotó: Getty Images)
Oszaka Naomi hatvankilenc perc alatt 6:0, 6:4-re kikapott a görög Maria Szakkaritól a miami tenisztorna női egyesének negyeddöntőjében, ezzel megszakadt a 23 meccses győzelmi sorozata.

A 23 éves japán hölgy 2020 februárja óta az első vereségét szenvedte el a WTA Touron, azóta a US Opent és az Australian Opent is megnyerte. 2000 óta övé volt a kilencedik leghosszabb veretlenségi széria a WTA körversenyén.

Szakkari – aki az előző fordulóban hat meccslabdát hárítva múlta felül az amerikai Jessica Pegulát – sorozatban a negyedik meccsét nyerte meg top 5-ös játékossal szemben: Oszaka előtt Belinda Bencicet, Elina Szvitolinát és Sofia Kenint is legyőzte az elmúlt 14 hónapban.

A MECCS ÖSSZEFOGLALÓJA

A férfiaknál Jannik Sinner két szettben megverte a kazah Alekszander Bublikot, így életében először jutott négy közé Masters-tornán.

„Nem vagy ember! Tizenöt éves vagy, és így játszol...” – mondta neki mosolyogva a hálónál a meccs után Bublik.

Szakkari az elődöntőben Bianca Andreescuval vagy Sara Sorribesszel, Sinner pedig Danyiil Medvegyevvel vagy Roberto Bautistával játszik majd.

ATP 1000-ES TORNA, MIAMI (4 299 205 dollár)